40 DNÍ NA VRÁTENIE
Len u nás!
DOPRAVA ZADARMO!
Objednávky nad 30 eur

Kategórie

Biele psy - aké sú plemená bielych psov? TOP 10 najobľúbenejších psíkov v bielej farbe!

Farba psa nemusí byť pri výbere dokonalého plemena taká rozhodujúca ako povaha alebo veľkosť – ale pre mnohých ľudí na nej záleží. Zostavili sme zoznam 10 najobľúbenejších plemien, aby sme pomohli tým, ktorí hľadajú malého bieleho psa alebo bieleho chlpatého psa.

Niektorí psi v zozname nižšie sú iba bieli - iní prichádzajú aj v iných farbách. Medzi bielymi psami sú malí aj veľkí - dlhosrstí aj s dosť krátkou srsťou. Všetky vyzerajú krásne v bielej farbe.

Biely pes - west highland terrier


Malý biely pes:

1. West highland white teriér

Jedno z najpopulárnejších plemien posledných rokov. West Highland je typický malý biely pes, ktorý sa vyznačuje živým temperamentom, prefíkanosťou a jedinečným šarmom. Je dokonalý ako rodinný pes - miluje hru a neplechu. Zároveň treba mať na pamäti, že tento nenápadný pes má silnú osobnosť, vie byť tvrdohlavý a dravý. Predstaviteľom tohto plemena bol známy Idefix – Obelixov pes.

2. Maltezák

Ďalší zástupca malých psov s iba bielou farbou - povolený je iba odtieň slonovej kosti. Maltezák je typický gaučový zemiak – smädný po pohladeniach a pozornosti svojho strážcu. Pes tohto plemena je veselý, spoločenský a hravý. Je tiež veľmi bystrý - preto sa túži učiť nové triky.

Biely pes - bichon frise

3. Bišónik

Ďalším malým bielym psom na zozname je bišónik. Toto plemeno je dostupné iba v snehobielej srsti. Srsť bišonka je zamatová, stredne dlhá, mierne kučeravá. Je to prítulný, priateľský spoločenský pes. Veľmi rád sa hrá, no nevyhýba sa ani leňošeniu na gauči. Svojím šarmom si všetkých omotá okolo prsta a nakazí optimizmom.

Coton de tulear - Biely pes

4. Coton de tulear

Posledný, malý, biely psík v našom zozname je Coton de tulear. Mimoriadne priateľský a radostný pes s dušou športovca. Ideálny spoločník a priateľ celej rodiny - na ktorú je veľmi naviazaný, nikoho nezvýhodňuje. Neúnavný v hre a plný energie až do vysokého veku.

Veľký biely pes:

5. Samojed

Títo psi sa pôvodne objavovali aj v hnedo-čiernom sfarbení, momentálne je povolená len biela alebo krémová farba. Samojed je stredne veľký pes s veľmi priateľskou a rodinnou povahou. Zo začiatku plnili psy tohto plemena rôzne funkcie – strážili soby, ťahali sane, v noci strážili svojich majiteľov a zahrievali ich teplom srsti. Dodnes sú považovaní za úžasných, verných spoločníkov s jemným charakterom.

Samojed - biały, puchaty pies

6. Labrador

Zatiaľ nie veľmi populárne, ale získava na popularite, plemeno vzniklo spojením labradorského retrievera a pudla. Dodáva sa v mnohých rôznych farbách a troch veľkostiach, ale vyzerajú krásne v bielej farbe. Vzhľadom na to, že ide o veľmi mladé plemeno a v kombinácii dvoch - vlastnosti jednotlivých jedincov do veľkej miery závisia od toho, čie gény - pudel alebo labrador, väčšinou prevezmú. Labradoodle sú spravidla veľmi priateľskí psi a pre svoj jedinečný vzhľad sú považovaní za jedného z najúspešnejších krížencov - ako je definované spojenie dvoch plemien v jedno.

Labradoodle występuje w umaszczeniu białym

7. Veľký pudel

Kvôli efektným strihom na výstavách mnohí považujú psa, ktorý sa môže pochváliť iba krásnym vzhľadom, zatiaľ čo pudlíky sú mimoriadne inteligentní a inteligentní psi. Tu platí, že vzhľad ide určite ruka v ruke s mozgom! Pudlíci sú v mnohých farbách - ale biela je veľmi populárna. Pudlíky sú ideálne pre psie športy a často pracujú ako záchranárske psy. Treba však pripomenúť, že títo psi sú veľmi nároční – to platí ako pre každodennú starostlivosť, tak aj pre starostlivú výchovu a výcvik.

Veľký, trimovaný, biely pudlík.


8. Biely švajčiarsky ovčiak

Bratranec nemeckého ovčiaka, vystupujúci ako on v dvoch variantoch – krátkosrstý a dlhosrstý. Jeho povaha je tiež veľmi podobná jeho nemeckému bratrancovi – je bystrý, sebavedomý a ochotný spolupracovať. Skvele sa hodí ako strážca, záchranár alebo - pre svoju veľkú jemnosť - pes na dogoterapiu. Švajčiarsky ovčiak sa chce učiť a vyžaduje veľa cvičenia.

Biely švajčiarsky ovčiak9. Argentínsky pes

Jeden z najväčších psov v našom zozname - so silnou dispozíciou. Tento pes je na zozname psov považovaných za nebezpečných – čo však neznamená, že je agresívny. Správna výchova a socializácia z neho robia skvelého, verného kamaráta, ktorý predovšetkým stráži svoj domov a svojich blízkych.

10. Akbash

Posledný na zozname je ďalší veľký pes na našom zozname. Akbash je dostupný iba v bielom prevedení. Pôvodne bol tento pes určený na ochranu oviec pred predátormi a svojou farbou dokonale splýval so stádom oviec. Nie je to však pastiersky pes - skôr ochranný a strážny pes. Veľmi rýchly, obratný a odolný.


Natália Baková