40 DNÍ NA VRÁTENIE
Len u nás!
DOPRAVA ZADARMO!
Objednávky nad 30 eur

Filter

Dávkovače na vodu a krmivo pre psov

Automaty na krmivo pre psov a vodu

Automatická kŕmidlá, dávkovače krmiva pre psov a dávkovače vody vám umožňujú naprogramovať jedlo na danú dennú dobu. Vďaka týmto predajným automatom bude mať pes prístup k čerstvej vode a jedlu po celý deň alebo keď majitelia nie sú doma. Dávkovače krmiva zaisťujú utesnenie jedla. Široký výber vám umožní prispôsobiť podávač alebo napájač ako nášmu psovi, tak i Vám - vhodné nastavenie a estetický vzhľad, zodpovedajúce každému interiéru.pre psov umožňujú naplánovať kŕmenie v správny čas. Vďaka tomu bude Váš psík mať prísun jedla a vody po celý deň.

Aké druhy kŕmidiel a dávkovačov vody máme?

Prevažná väčšina automatov na kŕmenie a vodu je vyrobená z plastu, zatiaľ čo keramické sú menej bežné. Existujú bežné dávkovače, ktoré nie sú automatizované. Obvykle sú vyrobené z dvoch častí - spodný, tzv. misa, z ktorej pes bude jesť naliate jedlo alebo piť vodu, a z hornej časti - nádoba, do ktorej sa dáva krmivo alebo voda. Takéto prístroje sa ľahko a rýchlo čistia a nestoja veľa. Chránia časť jedla naliatu do nádoby pred muškami a iným hmyzom. Rovnako predlžujú sviežosť. Na rozdiel od plne automatických zariadení tieto zariadenia nezávisia na batériách, elektrine alebo mechanike, takže nie je možné, že by niečo zlyhalo a pes by bol počas našej neprítomnosti odrezaný od jedla alebo vody. Malo by sa však pamätať na to, že je potrebné pravidelne meniť aj obsah týchto strojov - vodu alebo krmivo pre psov - odporúča sa denne.

Najmodernejšie automaty na krmivo alebo vodu majú mnoho praktických funkcií, niektoré z nich budú určite lahôdkou pre skutočných fanúšikov vymožeností. Niektoré automatické podávače majú vstavané senzory mikročipov, schopnosť ovládať a prenášať dáta z jedla psa do smartphonu opatrovateľov a integrovanú stupnicu pre vydávanie presných porcií jedla alebo schopnosť zaznamenávať váš hlas, aby volal vášho psa na jedlo. Takéto automatické kŕmidla majú zvyčajne pripevnená viečka, ktoré chránia jedlo pred hmyzom, nečistotami, vlamsy, prachom, atď. a tiež - zabraňujú vniknutiu psom. Viečka podávača sa otvoria, keď je detekovaný mikročip alebo v čase určenom vlastníkom. Moderné automatizované podávača závisia na elektrickej energii, batériách a systéme.

Ako vybrať správny automat na krmivo alebo vodu?

Ideálne automatický podávač by sa mal predovšetkým ľahko čistiť, umyť a udržiavať hygienu. Je dobré mať protišmykové nožičky, ktoré zabránia pohybu zariadení alebo možnému rozliatiu jedla alebo rozliatiu vody. Protišmykový povrch je neoceniteľný u veľmi aktívnych psov aj v bytoch, kde psi trávi väčšinu času u mís a automatov. Ak chceme sledovať, koľko jedla a vody sa zo stroja stráca, môžeme investovať buď do tých so senzormi, alebo do priehľadného krytu, cez ktorý je vidieť všetko.

Kapacita podávača a dávkovače vody závisí do značnej miery na veľkosti psa. U väčších psov sa oplatí investovať do väčšieho stroja, pretože voda aj krmivo budú vypadávať rýchlejšie. Štandardná kapacita stroja je 1,5 litra. U stredne veľkých psov to stačí na celý deň. Podľa svojich preferencií si môžete vybrať krmítko s jednou miskou alebo párom - 2, 5, 6 atď. Väčší počet misiek bude užitočný pre psov, ktoré jedia častejšie, ale menšie porcie.

Aký dávkovač vody si vybrať?

Jedná sa o zariadenie s filtrami, napr. uhlíkovými filtrami, ktoré čistia vodu a zlepšujú jej chuť. Fontány udržujú vodu čerstvú, prevzdušňujú ju, obohacujú ju kyslíkom a cirkulujú, takže voda má menšiu tendenciu sa zahrievať. Psy takú vodu milujú, takže fontány sú v lete skvelým riešením, rovnako ako pre psov, ktoré pijú málo, aj pre aktívne a staršie psy, ktoré potrebujú často piť. Automatické napájačky sú zvyčajne vyrobené z plastu alebo keramiky. Vodné fontány môžu mať rôzne rýchlosti čerpadla, čo súvisí s intenzitou zvukov.

A čo konzervy? Existuje dávkovač konzerv?

K dispozícii sú aj stroje na konzervy pre psov. Líšia sa však od tých pre vodu alebo suché jedlo. Predovšetkým budú mať také automatické podávače menšiu kapacitu. Navyše veľmi dôležitou a užitočnou funkciou bude možnosť chladenia krmiva, napríklad vložením špeciálnych vložiek. Funkcia chladenia zabráni skazeniu krmiva, ktoré sa nesmie skladovať pri izbovej teplote dlhšie ako 8 hodín a na teplejších miestach dokonca oveľa kratšia. Väčšina zásobníkov na mokrej jedlo má zabudovaná viečka, ktorá chráni jedlo pred muchami a kontamináciou.