40 DNÍ NA VRÁTENIE
Len u nás!
DOPRAVA ZADARMO!
Objednávky nad 30 eur

Filter

Prepravky pre mačky

Bez ohľadu na to, či vaše je vaša mačka zdravá viac či menej, aspoň párkrát do roka budete musieť navštíviť veterinára alebo pôjdete niekam na výlet, či už na kratšie, alebo na dlhšie. Jedná sa o veľmi stresujúcu udalosť pre mačku, takže je nesmierne dôležité, aby bol transport mačky čo najpohodlnejší a poskytoval jej pocit bezpečia, ktorý je optimálny pre dané okolnosti - vonkajšie aj vnútorné.

Akú prepravku pre mačku vybrať?

Pri rozhodovaní o kúpe prepravky / transportéru je najprv potrebné vziať do úvahy veľkosť mačky. Bez ohľadu na dĺžku cesty s ním musí byť pohodlná a primeranej veľkosti - mačka by mala byť schopná sa v nej voľne otáčať a ľahnúť si. Ak sa ukáže, že vaše mačiatko vyrástlo viac, než sme čakali, a prepravka je na prasknutie, neváhajte kúpiť novú - väčšiu.

Pokiaľ ide o materiál, z ktorého sú prepravky vyrobené, môžeme pre nášho maznáčika kúpiť plastové, a dokonca aj prútené prepravky.

Pokiaľ ide o hygienu a používanie, najľahšie sa udržujú v čistote plastovej transportéry - nie je problém ho dôkladne vydrhnúť, pretože väčšina modelov sa skladá z dvoch častí pripevnených častí, ktoré možno ľahko oddeliť.

Plastové modely majú najčastejšie tiež špeciálne rukoväte, ktorými môžete pretiahnuť pásy v aute a riadne zabezpečiť vašu mačku. Pokiaľ ide o dvere, môžeme si vybrať plastové alebo kovové. Kovové sú odporúčané pre silnejšie a ťažšie mačky, pretože plastové nemusia odolať mačacie sile.

Aby bola cesta v takej prepravke trochu príjemnejšia, môžete jeho dno zakryť prikrývkou pre vytvorenie mačke známejšieho prostredia alebo praktickú hygienickú podložkou, ktorá poslúži pri prípadných únikoch moču.

Ďalším typom transportérov sú vhodne vystužené látkové tašky so zipsami. Sú tiež veľmi pohodlným riešením pre mačku, ale udržiavať ich v čistote je trochu ťažšie. Veľkou výhodou takýchto prepravných tašiek je to, že často majú dlhé popruhy, vďaka ktorým môžete tašku nosiť cez rameno, čo vám cestu výrazne uľahčí, najmä ak okrem mačky potrebujete nosiť kufor, batoh a niekoľko tašiek.

Môžete si tiež vybrať prútený nosič, ktorý je pre mačku tiež veľmi pohodlný (aj keď je najlepšie zakryť dno mäkkou prikrývkou alebo vankúšom). Rošty sú vyrobené z pevného kovu, čo prakticky zaisťuje, že sa mačka nebude môcť sama dostať von. Je to však nepraktická možnosť, pretože takéto prepravky sú zvyčajne veľké, nepravidelné a ťažké a je ťažké ich udržiavať v čistote.

Čo robiť, aby mačka nezažívala v prepravke stres?

Ešte jedna dôležitá úloha - aby boli cesty našej mačky príjemnejšie, stojí za to držať nosič na mieste prístupnom pre mačku, aby si naň mohla zvyknúť. Neskrývajte ho v skrini, nechajme mačku neustále mať možnosť prepravku využívať tak, aby to využitie nebolo spojené len s obrovským stresom a návštevou veterinára, čo ušetrí nervy ako domácemu maznáčikov, tak i majiteľovi.