40 DNÍ NA VRÁTENIE
Len u nás!
DOPRAVA ZADARMO!
Objednávky nad 30 eur

Filter

Obojky pre psov

Pre pohodlie vášho psa by mal byť obojok dokonale prispôsobený, aby prechádzky a každodenné nosenie boli pre vášho psa potešením, nie utrpením. Ponúkame širokú škálu typov, farieb a veľkostí obojkov pre psov. Môžete si vybrať z kožených a látkových obojkov, retiazok a antiparazitných obojkov.

Ako vybrať správny obojok pre psa?

Obojok je doplnkom, ktorý nášho psa sprevádza každý deň, preto je veľmi dôležité zvoliť správnu veľkosť a typ.

Aká veľkosť bude správna?

Obojok by nemal byť príliš tesný alebo príliš voľný, v praxi to znamená, že po zapnutí by ste mali byť schopní dať dva prsty pod obojok ale nie príliš voľne. Potom by to malo byť pre domáceho maznáčika pohodlné. Je veľmi dôležité zabezpečiť, aby obojok neobsahoval ostré časti, ktoré by mohli psa poraniť. Ak je náš pes plemena, ktoré má výnimočne úzky krk, ako je chrt, mali by sme sa rozhodnúť pre špeciálne obojok určený pre tento chov - široký, zužujúci sa smerom k zátylku - bráni tomu, aby sa pes dusil. U malých a stredných psov je najlepší šírka obojku: 1,5-2 cm, zatiaľ čo u veľkých psov: 2,5-4 cm. Je veľmi dôležité zvoliť šírku, pretože príliš úzka môže bolestivo tlačiť do kože a príliš široká môže brániť pohybom hlavy.

Aký materiál zvoliť?

Výber je obrovský, môžeme nájsť:

Kožené obojky - sú dobrou a pohodlnou voľbou, najpohodlnejšie pre psa budú tie, ktoré sú podšité plsťou. Môže však mierne zašpiniť srsť psa (ak si kúpite obojok v tmavých farbách). Môže byť tiež živnou pôdou pre baktérie, je ťažšie ju vyčistiť nežý nylonový obojok.

Kovové obojky - veľmi hygienický, nehromadí baktérie, ľahko sa čistí, ale bohužiaľ je to často nepríjemné, najmä pri zimných prechádzkach. Kvôli nízkym teplotám môže dokonca spôsobiť omrzliny! Ďalšou nevýhodou je, že môže spôsobiť alergické reakcie (napr. Na nikel).

Nylónové obojky - za dostupnú cenu, je pohodlný a praktický, často má pohodlné spojovacie prvky a prispôsobenie veľkosti. Ľahko sa udržiava v čistote. Pokiaľ ide o nevýhody, zvyčajne sa rýchlo opotrebuje a ľahko sa namočí.

Svietiace obojky - sú skvelým riešením, ak chodíte so psom často večer, umožňujú vám ho bez problémov nájsť.

GPS Lokátory - obsahujú senzor GPS, ktorý vám umožní ľahko sledovať vášho miláčika, ak sa stratí.

Aká spona na obojok bude dokonalá?

Rozlišujeme niekoľko najpopulárnejších typov spojovacích prostriedkov:

Kovová spona - je to skvelá voľba, je odolná a veľmi odolná.

Plastová spona - veľmi obľúbená a ľahko použiteľná, aj keď je pes veľmi energický, môže sa pri trhnutí zlomiť.

Obojky s nastaviteľným obvodom, bez zapínania - veľmi pohodlné, ale pri chôdzi hrozí uvoľnenie, takže sa pes môže vyvliecť.