40 DNÍ NA VRÁTENIE
Len u nás!
DOPRAVA ZADARMO!
Objednávky nad 30 eur

Filter

Misky pre psov

Misky pre psov

Adekvátne podávanie krmiva môže ovplyvniť jeho prijatie a ochotu to vyskúšať. Misky pre psy môžu kombinovať praktickosť s estetickým vzhľadom, ktorý možno zladiť s interiérom bytu. V súčasnej dobe je ponuka misiek na granule veľmi široká. Môžete si vybrať z rôznych materiálov, tvarov, veľkostí, farieb alebo dokonca účelu. K dispozícii sú keramické, plastové, kovové, veľké, malé, dvojité, zvýšené misy atď. Ceny produktov sa líšia, takže si každý nájde tú správnu pre seba i pre svojho domáceho maznáčika. Perfektným doplnkom misiek pre psov sú podložky, stojany a nalievacie nádoby. Môžete si tiež vybrať praktické a veľmi pohodlné riešenie - automaty na krmivo alebo vodu, a na cesty si môžete vybrať cestovnú misku.Adekvátne podávanie krmiva môže ovplyvniť jeho prijatie a ochotu to vyskúšať. Misky môžu kombinovať praktickosť s estetickým vzhľadom, ktorý možno zladiť s interiérom bytu. V súčasnej dobe je ponuka misiek na granule veľmi široká, môžete si vybrať z rôznych materiálov, tvarov, veľkostí, farieb alebo dokonca účelu týchto pokrmov. K dispozícii sú keramické, plastové, kovové, veľké, malé, dvojité, zvýšené misy atď. Ceny produktov sa líšia, takže si každý nájde tú správnu pre seba i pre domáceho maznáčika. Perfektným doplnkom misiek pre psov budú podložky, stojany a nalievací nádoby. Môžete si tiež vybrať praktické a veľmi pohodlné riešenie - automaty na krmivo alebo vodu a na cesty si môžete vybrať cestovnú misku.

Existuje najlepšia univerzálna miska pre psa?

Áno aj nie. Z tak širokého výberu nájdete tú najlepšiu pre daného psíka, ale nebude vhodná pre každého. Stojí za to vybrať si misku, z ktorej bude jedlo nášho maznáčika vždy chutiť výnimočne!

S vekom sa menia preferencie psov ohľadom toho, kde jedlo jedia. Jedna vec je istá - miska by mala kopírovať rast vášho maznáčika. Malí psi alebo šteniatka budú spokojní s menšou plochou, ale aj s plochejšiou.

Plastové misky majú jedinečné rôzne tvary a farby. Ľahko sa umývajú a oškrabeme z nich zvyšky granúl. Ich nevýhodou je však ich nízka pevnosť. Rýchlo sa u nich vyvinú škrabance, v ktorých sa darí mikróbom, baktériám a hubám. Takéto misky treba často vymieňať, ale ich nízka cena túto nepríjemnosť kompenzuje. Plastové misky pre psov sú ľahké, takže psa sledujú pri každom pohybe a v skutočnosti môžu blúdiť polovicou kuchyne. Neodporúča sa do nich naliať vodu. Ich drsný mikro povrch spolu s vlhkosťou a izbovou teplotou sú ideálnym miestom pre množenie baktérií.

Kovové misky sú vyrobené z nerezovej ocele. Vyznačujú sa vysokou estetikou a ladia prakticky s akýmkoľvek interiérom. Hladký povrch je odolný voči poškriabaniu, čo tiež zvyšuje jeho hygienu. Kovové misky sa ľahko čistia a dezinfikujú. Možno ich umývať v umývačke. Často sú vybavené odnímateľnou gumou, ktorá zabraňuje pohybu misky pri jedle. Majte však na pamäti, že niektoré zliatiny kovov môžu citlivé psy dráždiť. Poniklované výrobky môžu byť obzvlášť alergénne.

Keramické misky pre psy sú najhygienickejšie. Tento materiál je veľmi odolný. Vďaka tomu je ťažké také misky presúvať alebo sklápať. Ľahko sa umývajú a čistia, sú bezpečné, nemenia chuť jedla ani vody, a hlavne nespôsobujú alergické reakcie. Buďte s nimi však opatrní, pretože ich možno pomerne ľahko rozbiť. Keramické misky sú k dispozícii v štýlových dizajnoch, v ponuke nájdete aj exkluzívne - ručne maľované.

Každú z týchto typov misiek možno vylepšiť napríklad umiestnením na vyvýšenú podložku. Misky na podložke alebo na stojane sú umiestnené v špeciálnych spojovacích prvkoch a sú odnímateľné. Toto riešenie bolo zavedené niektorými výrobcami s cieľom lepšie prispôsobiť misky psom a uľahčiť stravovanie zainteresovaným stranám. Psy veľkých plemien sa ťažko ohýbajú na zem. So štandardnými miskami sú niekedy nútení prijímať jedlo v polohe na chrbte, čo nie je v súlade s fyziológiou a môže to spôsobiť rôzne komplikácie. Stravovanie zo zvýšenej polohy tiež pomáha udržiavať chrbticu zdravú a nezaťažuje ju, najmä v krčnej oblasti. Takéto stojany na misky môžu byť veľmi štýlovým doplnkom do interiéru, a premenia obyčajnú misku na dekoráciu do bytu. Niektoré nástavce sú nastaviteľné a nechýbajú ani misky na zavesenie na stenu.

Misky pre psov môžu byť navyše jednoduché alebo kombinované. Dvojité misky pre psy sú praktické a pohodlné. Znižujú čas čistenia a zaberajú menej miesta. Nebudú však fungovať pre psov, ktorí rozptyľujú krmivo - potom sa obsah oboch misiek rýchlo premieša.

V poslednej dobe sú IN gumové misky pre psov, tzv cestovné misky. Vďaka špeciálnemu materiálu a konštrukcií je možné ich ľahko a rýchlo zložiť a rozložiť. Sú ideálne na prechádzky alebo cestovanie, pretože zaberajú veľmi málo miesta a sú flexibilné. Po jedle alebo pití ich stačí opláchnuť vodou. Dlhodobo sa však neodporúčajú pre každodenné použitie.

Automatické dávkovače krmiva možno použiť na granule alebo vodu (tzv. Fontány). Automatické dávkovače sú ideálne pre zaneprázdnených opatrovateľov, ktorí by chceli v určitých časoch kŕmiť svoje psy, ale sami to nedokážu. Tieto produkty možno naprogramovať tak, aby dodávali dané množstvo granúl vo vhodnom čase. Väčšina dávkovačov je k dispozícii pre kŕmenie granulami, ale sú už na trhu riešenia pre automatické kŕmenie konzervami s ďalšou funkciou chladenia.

Misky proti hltaniu sú skvelé pre psov. Príliš chamtivé jedenie nie je vhodné pre zažívací systém a vedie k tvorbe plynov, ba dokonca viesť k skrúteniu žalúdka. Misky proti hltaniu sú vybavené rôznymi typmi jazýčkov a otvorov, ktoré sťažujú konzumácii krmiva. Sú celkom ako "puzzle pre psa", takže ich môžete použiť ako hračku a pridať k nej maškrty.

Doplnky na kŕmenie

Sú praktickou pomôckou pre majiteľov psov. Podložky pod misky výrazne uľahčujú čistenie po jedle. Niektoré z nich sú protišmykové, čo zabraňuje skĺznutiu misiek na podlahu. Rohože na misky sú hygienickým riešením pre psov, ktorí radi rozlievajú jedlo.

Zásobníky krmiva sú určené hlavne pre suché krmivá. Tesné uzavretie zvyšuje hygienu skladovania a poskytuje dlhšie trvajúci vôňu a chuť krmiva. Rovnako minimalizuje riziko mikrobiálneho rastu na kŕmnych granulách.

Bez ohľadu na výber materiálu, tvaru alebo farby by dobrá psia miska mala byť stabilná, odolná a mala by umožňovať ľahký príjem potravy. Malé misky s objemom 300 ml až 1 l budú dobre fungovať aj pre menšie plemená. Čím väčší je pes, tým priestrannejšia by miska mala byť. Pre stredné a veľké plemená 1 až 2 litrov, pre obrie plemená dokonca 2-3 litrov. Stojí za zmienku, že misky vyrobené z plastu sa udržujú dlhšie teplé, takže budú dobre fungovať v chladných dňoch. Keramické alebo kovové misky rýchlejšie vychladnú - nebudú dobre fungovať keď ich necháte vonku na jeseň alebo v zime - kedy môže voda ľahko zmrznúť .

1 2
ZOLUX Miska inox s gumou 15 cm

*****

1.58 (0.53 € / 100 ml)
TRIXIE Miska keramická 350ml

****

3.41 (0.97 € / 100 ml)
TRIXIE Miska nerez pre psa 4.70 l

*****

3.95 (0.09 € / 100 ml)
ZOLUX Miska inox s gumou 21 cm

**** *

2.72 (0.60 € / 100 ml)
TRIXIE Miska keramická 0.3l

*****

3.31 (1.10 € / 100 ml)
ZOLUX Miska inox 13 cm
1.66 (0.47 € / 100 ml)
TRIXIE Stojan a 2 misky 2 x 1.8l
6.75 (0.19 € / 100 ml)
ZOLUX Miska inox s gumou 24 cm
3.07 (0.44 € / 100 ml)
1 2