40 DNÍ NA VRÁTENIE
Len u nás!
DOPRAVA ZADARMO!
Objednávky nad 26 eur

Filter

Misky pre psov

Adekvátne podávanie krmiva môže ovplyvniť jeho prijatie a ochotu to vyskúšať. Misky môžu kombinovať praktickosť s estetickým vzhľadom, ktorý možno zladiť s interiérom bytu. V súčasnej dobe je ponuka misiek na granule veľmi široká, môžete si vybrať z rôznych materiálov, tvarov, veľkostí, farieb alebo dokonca účelu týchto pokrmov. K dispozícii sú keramické, plastové, kovové, veľké, malé, dvojité, zvýšené misy atď. Ceny produktov sa líšia, takže si každý nájde tú správnu pre seba i pre domáceho maznáčika. Perfektným doplnkom misiek pre psov budú podložky, stojany a nalievací nádoby. Môžete si tiež vybrať praktické a veľmi pohodlné riešenie - automaty na krmivo alebo vodu a na cesty si môžete vybrať cestovnú misku.

Existuje univerzálna najlepšie miska pre psov?

Áno aj nie. Z tak širokého výberu nájdete ten najlepší pre daného psa, ale nebude vhodný pre každého psa. Stojí za to vybrať misku, z ktorej bude jedlo nášho maznáčika vždy chutiť výnimočne!

S vekom sa mení preferencie psov ohľadne toho, kde jedia jedlo. Jedna vec je istá - aby miska kopírovala rast Vášho maznáčika. Malí psi alebo šteňatá budú spokojní s menšou plochou, ale aj s plochejšie.

Plastové misky majú jedinečné, rôzne tvary a farby. Ľahko sa umývajú a zoškrabeme sa z nič zvyšky granúl. Ich nevýhodou je však ich nízka pevnosť. Rýchlo sa u nich vyvinú škrabance a škrabance, v ktorých sa darí mikróbom a baktériám a huby. Takéto misky treba často vymieňať, ale ich nízka cena túto nepríjemnosť kompenzuje. Plastové misky pre psov sú ľahké, takže psa sledujú pri každom pohybe a v skutočnosti môžu blúdiť polovicou kuchyne. Neodporúča sa do nich naliať vodu. Ich drsný mikro povrch spolu s vlhkosťou a izbovou teplotou sú ideálnym miestom pre množenie baktérií.

Kovové misky sú vyrobené z nerezovej ocele. Vyznačujú sa vysokou estetikou a ladne ladí prakticky s akýmkoľvek interiérom. Hladký povrch je odolný, odolný proti poškriabaniu, čo tiež zvyšuje jeho hygienu. Kovové misky sa ľahko čistia a dezinfikujú, možno ich umývať v umývačke. Často sú vybavené odnímateľnou gumou, ktorá zabraňuje pohybu misky pri jedle. Majte však na pamäti, že niektoré zliatiny kovov môžu byť dráždiť citlivé psy. Poniklovanej výrobky môžu byť obzvlášť alergénne.

Keramické misky pre psy sú najhygienickejšie. Tento materiál je veľmi odolný. Vďaka tomu je ťažké také misky presúvať alebo sklápať. Ľahko sa umývajú a čistí, sú bezpečné, nemení chuť jedla ani vody, a hlavne nespôsobujú alergické reakcie. Buďte s nimi však opatrní, pretože ich možno pomerne ľahko rozbiť. Keramické misky sú k dispozícii v štýlových dizajnoch, v ponuke nájdete aj exkluzívne - ručne maľované.

Každý z týchto typov misiek možno vylepšiť napríklad umiestnením na vyvýšenú podložkou. Misky na podložke alebo stojanu sú umiestnené v špeciálnych spojovacích prvkoch a sú odnímateľné. Toto riešenie bolo zavedené niektorými výrobcami s cieľom lepšie prispôsobiť misky psom a uľahčiť stravovanie zainteresovaným stranám. Psy veľkých plemien sa ťažko ohýbajú na zem, niekedy so štandardnými miskami sú nútení prijímať jedlo v polohe na chrbte, čo nie je v súlade s fyziológiou a môže to spôsobiť rôzne komplikácie. Stravovanie zo zvýšenej polohy tiež pomáha udržiavať chrbticu zdravú a nezaťažuje ju, najmä v krčnej oblasti. Takéto stojany na misy môžu byť veľmi štýlovým doplnkom do interiéru a premení obyčajnú misku v dekoráciu do bytu. Niektoré nástavce sú nastaviteľné a nechýba ani misky na zavesenie na stenu.

Misky pre psov môžu byť navyše jednoduché alebo kombinované. Dvojité misky pre psy sú praktické a pohodlné. Znižujú čas čistenia a zaberajú menej miesta. Nebudú však fungovať pre psov, ktorí rozptyľujú krmivo - potom sa obsah oboch misiek rýchlo premieša.

V poslednej dobe sú gumové misky pre psov, tzv cestovné misky. Vďaka špeciálnemu materiálu a konštrukcií je možné ľahko a rýchlo zložiť a rozložiť. Sú ideálne na prechádzky alebo cestovanie, pretože zaberajú veľmi málo miesta a sú flexibilné. Po jedle alebo pitie je opláchnite vodou. Dlhodobo sa však neodporúčajú pre každodenné použitie.

Automatické dávkovače krmiva možno použiť na granule alebo vodu (tzv. Fontány). Automatické dávkovače sú ideálne pre zaneprázdnených opatrovateľov, ktorí by chceli v určitých časoch kŕmiť svoje psy, ale sami to nedokážu. Tieto produkty možno naprogramovať tak, aby dodávali dané množstvo granúl vo vhodnom čase. Väčšina dávkovačov je k dispozícii pre kŕmenie granulami, ale sú už na trhu riešení pre automatické kŕmenie konzervami s ďalšou funkciou chladenia.

Misky proti hltaniu sú skvelé pre psov. Príliš chamtivý jedenie nie je vhodné pre zažívací systém a vedie k tvorbe plynov a môže dokonca viesť k skrúteniu žalúdka. Misky proti hltanie sú vybavené rôznymi typmi jazýčkov a otvorov, ktoré sťažujú konzumácii krmiva. Sú celkom ako "puzzle pre psa", takže ich môžete použiť ako hračku a pridať k nej maškrty.

Doplnky na kŕmenie

Sú praktickou pomôckou pre majiteľov psov. Podložky pod misky výrazne uľahčujú čistenie po jedle. Niektoré z nich sú protišmykové, čo zabraňuje skĺznutiu misiek na podlahu. Rohože na misky sú hygienickým riešením pre psov, ktorí radi rozlievajú jedlo.

Zásobníky krmivá sú určené hlavne pre suchá krmivá. Tesné uzavretie zvyšuje hygienu skladovanie a poskytuje dlhšie trvajúci vôňu, chuť a vôňu potravín. Rovnako minimalizuje riziko mikrobiálneho rastu na kŕmnych granulách.

Bez ohľadu na výber materiálu a materiálu, tvaru alebo farby by dobrú psie miska mala byť stabilná, odolná a mala by umožňovať ľahký príjem potravy. Malé misky s objemom 300 ml až 1 l budú dobre fungovať aj pre menšie plemená. Čím väčší pes, tým priestrannejšie by miska mala byť, a tak pre stredné a veľké plemená 1 až 2 litre, a pre obrie plemená veľké misky, dokonca 2-3 litre. Stojí za zmienku, že misky vyrobené z plastu sa udržujú dlhšie teplé, takže budú dobre fungovať v chladných dňoch a večer, keramické alebo kovové misy rýchlejšie vychladnú - nebudú dobre fungovať, keď ich necháte vonku na jeseň alebo v zime - kedy môže voda ľahko zmrznúť .