40 DNÍ NA VRÁTENIE
Len u nás!
DOPRAVA ZADARMO!
Objednávky nad 30 eur

Podložky pod misky pre mačky

Pri udržiavaní hygieny vám pomôžu rôzne potreby pre kŕmenie pre vašu mačku, napríklad podložky pod misky. Sú k dispozícii v rôznych farbách, tvaroch, dizajnoch a veľkostiach. Podložky pod misiek pre mačky zabraňujú vzniku škvŕn na podlahe, rozliatiu a kĺzaniu misky. Odporúčame tiež kúpiť misku, ktorá je vhodná pre danú mačku, nádoby na skladovanie potravín a automatické servírovacie stroje. Zoznámte sa so širokým radom podložiek na misky pre mačky a uvidíte, ako vybrať tú najlepšiu pre vás a vášho maznáčika.

Ako si vybrať vhodnú podložku pre vašu mačaciu misku?

Výber podložky je naozaj široký. Môžete si vybrať z podložiek vyrobených z rôznych materiálov, napríklad:

- plastové podložky

- silikónové podložky pod misky

- podložky vyrobené z textúry pokryté špeciálnou vrstvou

Plastové podložky pod misky pre mačky sú jednými z ťažších. Plast sa ľahko čistí, časti krmiva sa ľahko odstraňujú. Dávajte však pozor, aby ste nepoškriabali podložku pod misku, pretože by to malo za následok rýchly rast baktérií. Plastové podložky na misky sa tiež môžu ľahko kĺzať po podlahe, najmä na dlaždiciach. Ich výhodou je určite nízka cena a ľahká dostupnosť.

Silikónové podložky pod misky veľmi dobre priľnú k podkladu a zabraňujú pohybu misiek, tiež sa dobre drží a nekĺžu. Niektoré zo silikónových podložiek majú zvýšené rámy, ktoré zabraňujú rozliatiu a ďalšiemu prenikaniu vody. Aj keď sa vám podarí s miskami pohnúť, nedostanú sa cez podložku. Kúsky granúl na silikóne zostávajú pomerne ľahko, až po namočení sa odlepia. K dispozícii sú aj menšie silikónové podložky, ktoré držia aj misky s vodou.

Textúrované podložky s ochrannou vrstvou sú hore klzké, zatiaľ čo texturovaná spodná strana lepšie priľne k podkladu. Takáto štruktúra podložky uľahčuje čistenie, a naviac nekĺže tak ľahko. Kartónové podložky nemožno príliš namočiť alebo umyť pod tečúcou vodou - namočí ich a zničia sa.

Všetky podložky pre misky pre mačky sú schválené pre kontakt s potravinami. Niektoré z nich majú antibakteriálny povlak, ktorý výrazne zvyšuje hygienu. Protišmyková spodná strana podložky sa odporúča najmä v domácnostiach, kde sú misky pre mačky umiestnené v blízkosti miest, kde sa mačky môžu hrať a tráviť čas.

Stojí za to si zaobstarať podložku pod misku pre mačky?

Mačky, častejšie ako psy, rozhadzujú krmivo okolo misky. Je to inštinktívne a pre mačky skôr prirodzené. Ako chovatelia môžeme len minimalizovať rozsah tohto javu a uľahčiť našu prácu a čistenie. Najbežnejším dôvodom pre nadmerné rozptyľovanie granúl alebo vyťahovanie kúskov vlhkého krmiva je zle vybraná miska pre mačky. Spôsob stravovania navyše ovplyvňuje výchova mačky a jej pôvod. Rozptýlené krmivo rýchlejšie schne a drží sa na podlahe. Po niekoľkých hodinách je už nutné ho odstrániť. Je ľahšie vyčistiť jedlo z podložiek pod miskou, a to aj po dlhšej dobe. Veľké plemená mačiek by mali mať podložky najväčšej veľkosti.

V súčasnej dobe sú podložky pre misky vyrobené s ohľadom na dizajn a bývajú štýlovo ozdobené. Môžu byť dekoračným prvkom prakticky v akomkoľvek interiéri, v závislosti na výbere podložky. Výber materiálu, z ktorého sú vyrobené, samozrejme závisí na chovateľovi, ale je najlepšie zamerať sa na praktickosť a kvalitu. Toto príslušenstvo pre kŕmenie mačiek nám pomáha udržiavať dom v čistote a urýchliť proces čistenia. Vankúšiky by mali prijímať aj mačky - koniec koncov, budú na nich jesť svoje krmivo.

V tejto sekcii sa nenachádza žiaden tovar