40 DNÍ NA VRÁTENIE
Len u nás!
DOPRAVA ZADARMO!
Objednávky nad 30 eur

Filter

Krmivo pre psov

Výber krmiva pre psa je jedným z najdôležitejších a najzávažnejších rozhodnutí, ktoré musí majiteľ psa urobiť. Strava ovplyvňuje mnoho aspektov života vášho domáceho maznáčika. Krmivo pre psov by sa malo najlepšie prispôsobiť individuálnym vlastnostiam každého jedného psa. Tým zaistíte vášmu psíkovi zdravie a dobrý stav tela po mnoho rokov, a váš psík si bude užívať život v každej fáze - od juniora po seniora. Každý pes potrebuje vo výžive niečo iné, nakoľko má každý inú úroveň aktivity a inú dávku energie. Neschopnosť prispôsobiť psovi krmivo podľa jeho potrieb môže mať za následok rôzne zdravotné komplikácie, ako napríklad nadmerné namáhanie vnútorných orgánov, problémy so zažívacím systémom alebo nadmerný prírastok / stratu hmotnosti. Kvalitnou a vyváženou stravou jednoznačne predĺžite vášmu psíkovi život.

1 2 3 4 5 6 7 8
... 30
-72%
Chappi hovädzie, kuracie, zelenina 13.5kg
Chappi hovädzie, kuracie, zelenina 13.5kg

**** *

22.43 (1.66 € / kg)
79.40
BOSCH Adult Lamb & Rice 15 Kg

**** *

38.46 (2.56 € / kg)
-75%
BRIT Premium By Nature Light 15 kg
BRIT Premium By Nature Light 15 kg

**** *

30.50 (2.03 € / kg)
123.00
BOSCH Maxi adult 15 kg

**** *

40.12 (2.67 € / kg)
-61%
JOSERA JosiDog Economy 15 kg
JOSERA JosiDog Economy 15 kg

**** *

26.64 (1.78 € / kg)
69.00
BOSCH Light 12.5 kg

**** *

33.41 (2.67 € / kg)
BOSCH Senior 12.5 kg

**** *

26.51 (2.12 € / kg)
-76%
BRIT Premium by Nature Adult L 2 x 15 kg
59.18 (1.97 € / kg)
249.76
RINTI MAX-I-MUM Beef 12 kg
61.50 (5.13 € / kg)
1 2 3 4 5 6 7 8
... 30

Ako správne kŕmiť psa?

V prvom rade je potrebné sa vyhnúť akémukoľvek dokrmovaniu zo zvyškov ľudskej stravy. Hoci psíka vaše jedlo zasýti, nepokryje však výživové hodnoty, ktoré potrebuje pre svoje zdravie. Takéto dokrmovanie psíkovi môže spôsobiť ťažkosti s trávením, kde sa to prejavuje hnačkami, vracaním a nepravidelnou stolicou.

Kŕmte vášho miláčika krmivom, ktoré spĺňa jeho nároky prihliadajúce na zdravotný stav. Vyhnite sa taktiež krmivu, ktoré obsahuje nadmerné množstvo umelo spracúvaných surovín, umelých konzervantov, farbív, zaťažujúcich tráviaci systém psov. Ideálne je preto zvoliť krmivo, ktoré obsahuje prvotné suroviny a kŕmiť ho ním každý deň, ideálne v tom istom čase a v rovnakom množstve.

Kedy zmeniť krmivo pre psa?

Krmivo pre psa sa odporúča meniť len v 3 prípadoch. Prvý prípade je, keď šteniatko rastie a dospieva, vtedy je potrebné mu zmeniť dávku krmiva a tiež aj jeho zloženie. Ak to nie je nevyhnutné, nemeníme mu značku, ale jednoducho kúpime krmivo pre psa tej istej značky, len pre dospelého, či starého psa (podľa veku).

Ďalším prípadom, kedy sa mení krmivo pre psov je zmena zdravotného stavu psíka. Napríklad, v prípade obezity - veterinár psíkovi predpíše špeciálne diétne granule alebo granule, ktoré sú prispôsobené na to, aby zmiernili zdravotné komplikácie u psa.

Krmivo sa tiež mení gravidným a dojčiacim sučkám alebo fyzicky aktívnym psom, pretože sa im zvyšuje energetický výdaj.

Ak ani jeden z uvedených prípadov nie je prípad vášho psa, krmivo sa neodporúča mu meniť. Psie črevo je oveľa kratšie ako to ľudské a tým pádom sa na každú zmenu stravy aklimatizuje oveľa dlhšie, aby mohol zo stravy čerpať čo najviac vitamínov a živín.

Vitamíny, ktoré váš pes potrebuje

Pre správne fungovanie tráviaceho systému, reprodukčného systému, imunity a produkciu krvných buniek je potrebné psa kŕmiť tak, aby mal dostatočné množstvo bielkovín, ktoré sa nachádzajú najmä v mäse. Pre zdravý vývin psíka sú tiež dôležité sacharidy, tuky, vitamíny A,B, C, D, E, K a tiež minerály (vápnik, draslík, horčík, železo, fosfor a selén).

Aké sú najlepšie granule pre psov? Po prvé, dobre zvolené.

V súčasnej dobe existuje široká škála suchého krmiva pre psov. Každý majiteľ môže nájsť produkt, ktorý spĺňa nielen jeho očakávania, ale aj preferencie psa. Výrobcovia v súčasnosti prispôsobili požiadavky na rozdielne potreby pre psov, a preto najčastejšie ponúkajú granule pre psov v nasledujúcom rozdelení:

- pre psov v rôznom veku (granule pre šteňatá, dospelých psov a seniorov)

- rôzne aktívne psy (pracovné psy, psy s nízkym alebo veľmi aktívnym životom, atď.)

- psy s rôznymi zdravotnými problémami (alergie, napr. na potraviny alebo kožu, neznášanlivosť napr. obilnín, nadváha, ochorenie obličiek a pečene, atď.)

- psy po rôznych ošetreniach (kastrácia, rekonvalescencia, atď.)

Špeciálnou kategóriou sú veterinárne diéty / veterinárne granule pre psov, ktoré sú odporúčané veterinárnym lekárom na základe individuálneho posúdenia konkrétneho psa. Takéto granule sa nemajú používať bez predchádzajúcej konzultácie s veterinárom.

Čo sú granule pre psov a ako sa vyrábajú?

Granule pre psov je veľmi praktické a pohodlné riešenie stravy pre psov. Takéto krmivo je plne vyvážené, pestré, s chutnými prísadami, a má kondenzované živiny. Granule obsahujú len cca 10% vody. Suché krmivo pre chovateľov znamená predovšetkým ľahké dávkovanie a podávanie stravy. Najväčšie balenie krmiva pre psov môže stačiť na niekoľko mesiacov používania. Granule sa kazia pomalšie a správne skladovanie a tesné uzatvorenie vždy zaistí aromatické a výživovo cenné jedlo. Granule pre psov nemusia byť skladované v chladničke, čo uľahčuje voľbu skladovacieho priestoru, a zároveň je to oceniteľné pri cestovaní so psíkom.

Proces výroby granúl sa vykonáva pomocou technológie vytláčania. Spočiatku sa všetky suché prísady jemne rozomelú, a potom sa zmiešajú s mokrými produktmi pri vysokej teplote. Extrudér pod vysokým tlakom vytláča prívodný hriadeľ, a rozrezáva ju na vhodné tvary granúl. Teraz zostáva len granule usušiť a ochladiť. Posledným krokom je poťahovanie lupienkov s arómou. Počas tohto procesu výroby suchého krmiva pre psov prebieha dehydratačný proces. Preto obsahujú iba cca 10% vody.

Ako vybrať najlepšie granule pre psov?

Ideálne granule pre psov by mali byť zložené zo živočíšnych produktov (mäsa) a rastlinných produktov (zelenina, ovocie). Mäso použité do krmiva je buď sušené, alebo čerstvé.

Rôzne prísady, ktoré obohacujú granule, zlepšujú jeho chuť a hodnotu. Chovateľ si môže vybrať z obrovského množstva dostupných proteínov, ktoré dominujú v krmive - sofistikované, ako sú: zverina, pštros, bažant, až po široko dostupné, napr. hydina, hovädzie mäso, bravčové mäso; ovocie, napr. jablká, banány, maliny, jahody, čučoriedky, brusnice; zelenina, napr. červená repa, špargľa, kel, mrkva; alebo byliny.

Pri výbere dávajte pozor na zloženie krmiva - čím kratšie, tým jednoduchšie a lepšie. Krmivo by malo poskytovať dostatok minerálov a vitamínov, napr. Omega-3 a Omega-6 nenasýtené mastné kyseliny. Kvalitné granule pre psov by nemali obsahovať umelé prísady, dochucovadlá, farbivá a konzervačné látky.