40 DNÍ NA VRÁTENIE
Len u nás!
DOPRAVA ZADARMO!
Objednávky nad 26 eur

Filter

Krmivo pre psov

Výber krmiva pre psov je jedným z najdôležitejších a najzávažnejších rozhodnutí, ktoré bude musieť majiteľ domácich zvierat urobiť. Strava ovplyvňuje mnoho aspektov života vášho domáceho maznáčika. Krmivo pre psov by sa malo najlepšie prispôsobiť individuálnym vlastnostiam psov. Tým zaistíte zdravie a dobrý stav tela po mnoho rokov a užívate si života psa v každej fáze - od juniorov po seniorov. Každý pes má inú požiadavku na výživu, inú úroveň aktivity a inú dávku energie. Neschopnosť prispôsobiť jedlo potrebám môže mať za následok nedostatky, nadmerné namáhanie vnútorných orgánov, problémy so zažívacím systémom alebo nadmerný prírastok / stratu hmotnosti.

Aké sú najlepšie granule pre psov? Po prvé, dobre zvolené.

V súčasnej dobe existuje široká škála suchého krmiva pre psov. Každý majiteľ môže nájsť produkt, ktorý spĺňa nie len jeho očakávania, ale aj preferencie psa . Producenti v súčasnosti prispôsobili požiadavky na rozdielne potreby pre psov, a preto najčastejšie ponúkajú granule pre psov v nasledujúcom rozdelení:

- pre psov rôzneho veku (granule pre šteňatá, seniorov, dospelých psov)

- rôzne aktivity psa (pracovné psy, psy s nízkym alebo veľmi aktívnym životom, atď.)

- s rôznymi zdravotnými problémami (alergie, napr. na potraviny, alebo kožu, neznášanlivosť napr. obilnín, nadváha, ochorenie obličiek a pečene, atď.)

- po rôznych ošetreniach (kastrácia, rekonvalescencia atď.)

Špeciálnou kategóriou sú veterinárne diéty / veterinárne granule pre psov, ktoré sú odporúčané veterinárnym lekárom na základe individuálneho posúdenia konkrétneho psa veterinárom. Bez predchádzajúcej konzultácie s veterinárom by veterinárne granule pre psov nemajú používať.

Čo sú granule pre psov a ako sa vyrábajú?

Granule pre psov je veľmi praktické a pohodlné riešenie stravy pre psov. Takéto krmivo je plne vyvážené, pestré s chutnými prísadami a má kondenzované živiny. Suché krmivo pre chovateľov znamená predovšetkým ľahké dávkovanie a podávanie stravy. Najväčšie balenie krmiva pre psov môže stačiť na niekoľko mesiacov používania. Granule sa kazia pomalšie a správne skladovanie a tesné uzatvorenie vždy zaistí aromatické a výživové-cenné jedlo. Granule pre psy nemusia byť skladované v chladničke, čo uľahčuje voľbu skladovacieho priestoru a zároveň je to oceniteľné pri cestovaní so psom.

Proces výroby granúl sa vykonáva pomocou technológie vytláčania. Spočiatku sa všetky suché prísady jemne rozomelú a potom sa zmieša s mokrými produktmi pri vysokej teplote. Extrudér pod vysokým tlakom vytláča prívodný hriadeľ a rozrezáva ju na vhodné tvary granúl. Teraz zostáva len granule usušiť a ochladiť. Posledným krokom je poťahovaní lupienkov s arómou. Počas tohto procesu výroby suchého krmiva pre psov prebieha dehydratačný proces. Preto obsahujú iba asi 10% vody.

Ako vybrať najlepšie granule pre psov?

Ideálne granule pre psov by mali byť zložené zo živočíšnych produktov (mäsa) a rastlinných produktov (zelenina, ovocie). Mäso použité do krmiva je buď sušené, alebo čerstvé.

Rôzne prísady, ktoré obohacujú granule, zlepšujú jeho chutnosť a hodnotu. Chovateľ si môže vybrať z obrovského množstva dostupných proteínov, ktoré dominujú v krmive - sofistikované, ako sú: zverina, pštros, bažant, až po široko dostupné, napr. hydina, hovädzie mäso, bravčové mäso; ovocie, napr. jablká, banány, maliny, jahody, čučoriedky, brusnice; zelenina, napr. červená repa, špargľa, kel, mrkva; alebo byliny.

Pri výbere dávajte pozor na zloženie krmiva - čím kratšie, tým jednoduchšie a lepšie. Krmivo by malo poskytovať dostatok minerálov a vitamínov, napr. Omega-3 a Omega-6 nenasýtené mastné kyseliny. Kvalitné granule pre psov by nemali obsahovať umelé prísady, dochucovadlá, farbivá a konzervačné látky.

Stojí za zmienku, že tráviaci systém psa je prispôsobený príjmu potravy bohatej hlavne na živočíšne bielkoviny a potom živočíšne tuky. Tieto látky sa najľahšie absorbujú a používajú. Krmivo s najvyšším percentom živočíšnych bielkovín poskytuje psovi pocit plnosti a výživy. U nekvalitného krmiva sa váš maznáčik bude cítiť nespokojný a bude chcieť neustále chce jesť, takže sa budú zvyšovať pokusy o ujedanie zo stola.

Výrobcovia granúl poskytujú odporúčania pre kŕmenie na obale. To je dôležitá informácia, ktorá zohľadňuje cieľovú skupinu psov a všetky hodnoty, ktoré krmivo má. Musíte si však uvedomiť, že každý pes je iný a bude na jedlo reagovať inak. Chovateľ pozná svojho psa najlepšie a mal by starostlivo sledovať jeho pohodu a kondíciu a podľa toho upraviť množstvo jedla. Dávky uvedené výrobcom môžu byť upravené podľa potrieb vášho domáceho maznáčika, pričom ho zvyčajne znižujú alebo zvyšujú o 10 - 20%.

Nestojí za to nútiť vášho psa, aby jedol granule, ktoré mu jednoducho nemá rád, a medzi tak širokou ponukou hľadajte a vyberte si to, ktoré mu najlepšie vyhovuje. V prípade alergických reakcií, neznášanlivosti, problémov s defekáciou alebo náhle zmeny chuti do jedla, ku ktorej došlo po prechode na nové krmivo, je nutné konzultovať s veterinárnym lekárom a potom jedlo zmeniť.

Granule pre psy by mali byť skladované na tmavom a suchom mieste pri izbovej teplote. Obal by mal byť čo najpevnejšie uzavretý. Odporúča sa umyť misky pre psov denne. Pes musí mať pri izbovej teplote ľahký prístup k čerstvej pitnej vode.

1 2 3 4 5 6 7 8
... 24
-74%
FITMIN For Life Adult 15 kg
FITMIN For Life Adult 15 kg

*****

30.10
114.00
-72%
FITMIN For Life Puppy 15 kg
FITMIN For Life Puppy 15 kg

**** *

31.47
114.00
-76%
JOSERA Dog Balance 15kg
JOSERA Dog Balance 15kg

****

37.60
159.00
1 2 3 4 5 6 7 8
... 24