40 DNÍ NA VRÁTENIE
Len u nás!
DOPRAVA ZADARMO!
Objednávky nad 30 eur

Filter

Dávkovače krmiva a vody pre mačky

Dávkovače krmiva a vody pre mačky

Automatické dávkovače krmiva pre mačky a fontány pre mačky.

Vďaka automatickému dávkovaču krmiva a fontány pre mačky je starostlivosť o vašu mačku oveľa ľahšia. Vďaka tomuto príslušenstvu bude mať mačka vždy prístup k nekontaminovanému krmivu a vode, aj keď nie ste doma. Dávkovač krmiva pre mačky zabezpečuje hygienu potravín a najnovšie majú tiež možnosť naprogramovať jedlo na danú dennú dobu. Fontány pre mačky prevzdušňujú vodu a zachytávajú z nej mikroorganizmy. Široký výber vzorov a farieb vám umožní vybrať si zariadenie, ktoré bude vyhovovať ako mačkám, tak aj chovateľom.

Aké typy dávkovačov krmiva a vody pre mačky existujú?

Existuje niekoľko typov dávkovačov krmiva a vody pre mačky. Môžete si vybrať z najjednoduchších zostáv, tj. plastové misky s dávkovačom pre mačky. Sú vyrobené z dvoch častí - spodná, tj. miska, z ktorej bude mačka jesť alebo piť, a hornej, tj. nádoby, do ktorej sa dávkuje krmivo alebo voda.

Môžete sa tiež rozhodnúť pre automatické dávkovače krmiva. Sú oveľa drahšie, ale zato sú pevnejšie a odolnejšie.

Fontány pre mačky môžu byť vo forme bežného dávkovača, ako je ten, ktorý sa používa na dávkovanie krmiva. Bude to však len miska s rezervou vody. Voda bude stále stáť a nezvýši záujem vašej mačky o pitie. Oveľa lepším riešením je poskytnúť vášmu miláčikovi automatickú mačaciu fontánu. Zvyčajne sú také fontány keramické. Fontány Catit pre mačky sú najobľúbenejšie.

Dávkovač krmiva pre mačky - ako vybrať ten najlepší?

Plastový dávkovač krmiva pre mačky je najlacnejší, ale bude fungovať len s granulami. Umýva sa pomerne ľahko a rýchlo. Krmivo v nádobe je chránené proti prachu a kontaminácii, hmyzu a rozliatiu. Na rozdiel od najnovšieho plne automatizovaného vybavenia, tieto bežné plastové dávkovače nie sú závislé na batériách, elektrine a mechanike, takže nie je možné, že niečo zlyhá a mačka bude odrezaná od jedla. Malo by sa pamätať na to, že napriek skutočnosti, že je podávacia nádoba plná, odporúča sa každý deň meniť jej obsah, a to aj nespotrebovanú a najmä nepoužívanú časť.

Automatické krmitká pre mačky sú najmodernejšou technológiou, majú mnoho praktických funkcií, ako sú zabudované senzory mikročipov, schopnosť ovládať a prenášať dáta z kŕmenia mačky do smartfónu, rovnako ako integrovaná stupnica pre vydávanie presných porcií jedla alebo schopnosť zaznamenávať váš hlas, aby som mohol mačku povolať na kŕmenie. Takéto automatické kŕmidla majú zvyčajne pripojená viečka, ktorá chránia jedlo pred hmyzom, nečistotami, vlasmi, prachom atď., a tiež zabraňujú vstupu psa do jedla. Viečka dávkovača sa otvoria, keď je detekovaný mikročip alebo v čase určenom vlastníkom. Moderné automatizované podávača sú závislé na elektrine, batériách a systéme.

Aj chovatelia, ktorí kŕmia mačky vlhkým krmivom, teda kapsičkami či konzervami, sa môžu rozhodnúť pre automatické dávkovače krmiva. Zásobníky na vlhké krmivo pre mačky ešte nie sú tak bežné ako tie pre granule, avšak aj toto sa stále viac mení. Avšak, tieto dávkovače majú menšiu kapacitu a najbežnejšie funkcie chladenia krmiva, napríklad prostredníctvom špeciálnych chladiacich kaziet. Je to veľmi dôležité, pretože vlhké krmivo sa nesmie skladovať pri izbovej teplote dlhšie ako 8-10 hodín a v teplých dňoch je táto doba ešte kratšia.

Dávkovač krmiva by mal byť ľahko čistiteľný a hygienický. Dobrým doplnkom sú protišmykové nožičky, vďaka ktorým nebude podávač kĺzať po klzkej podlahe. To je dôležité najmä pre veľmi aktívne mačky a pre tie, ktoré trávia väčšinu času hraním sa v blízkosti misky. Ak chceme sledovať, koľko jedla a vody sa zo stroja stráca, je najlepšie investovať do zariadenia so senzormi alebo do priehľadného krytu, cez ktorý je vidieť všetko. Môžete si vybrať krmítko s jednou miskou alebo párom - 2, 5, 6 atď. Väčší počet misiek bude fungovať pre mačky, ktoré jedia častejšie, ale menšie porcie.

Fontána pre mačky - dokonalý pomocník?

Mačacia fontána sa líši od bežného dávkovača vody. Jedná sa o zariadenie, ktoré má zabudované a vymeniteľné filtre, napr. uhlíkové filtre, ktoré čistia vodu a zlepšujú jej chuť. Fontány pre mačky zaisťujú čerstvosť vody, a hlavne ju prevzdušňujú cirkuláciou, takže je u mačiek oveľa väčšia pravdepodobnosť, že ju vypijú. Majte na pamäti, že mačky prirodzene málo pijú a bývajú dehydrované