40 DNÍ NA VRÁTENIE
Len u nás!
DOPRAVA ZADARMO!
Objednávky nad 30 eur

Filter

Nožnice na strihanie psov

Nožnice na strihanie psov

Starostlivosť o srsť vášho psa je veľmi obtiažna bez správnych nástrojov a znalostí. V závislosti na plemeno psa sa bude správna starostlivosť o jeho srsť líšiť. Existujú plemená psov, ktoré sa môžu, a dokonca by sa mali strihať. Práve pre nich a ich majiteľov ponúkame vysoko kvalitné nástroje - rôzne typy nožníc na úpravu srsti psa. Môžete si vybrať rovné nožnice, tenké nožnice, zaoblené nožnice alebo bezpečnostné nožnice. Zistite, aký je presne rozdiel a ktoré si vybrať. U tohto typu ošetrenia by ste nemali používať nožnice určené pre ľudské vlasy, pretože by sa mohli rýchlo otupiť, poškodiť vlasy psa a poraniť jeho pokožku.Starostlivosť o srsť vášho psa je veľmi obtiažna bez správnych nástrojov a znalostí. V závislosti na plemene psa sa bude správna starostlivosť o jeho srsť líšiť. Existujú plemená psov, ktoré sa môžu, a dokonca by mali, strihať. Práve pre nich a ich opatrovníkov ponúkame vysoko kvalitné nástroje - rôzne typy nožníc na úpravu srsti psa. Môžete si vybrať rovné nožnice, tenké nožnice, zaoblené nožnice alebo bezpečné nožnice. Zistite, aký je presne rozdiel a čo si vybrať. U tohto typu ošetrenia by ste nemali používať nožnice určené pre ľudské vlasy, pretože by sa mohli rýchlo otupiť, poškodiť vlasy psa a poraniť jeho pokožku.

Dostupné typy psích nožníc:

- Štandardné rovné nožnice na srsť - mali by byť najlepšej kvality, vyrobené zo silného, nehrdzavejúceho materiálu. Rovnaké nožnice sa používajú na strihanie všetkých typov vlasov. Ich veľkosť by mala byť prispôsobená veľkosti psa. Príliš veľké sa budú nepohodlne používať a môžu malého mobilného psa zraniť oveľa ľahšie. Tieto nožnice a hrebeň môžete použiť na zastrihávanie vlasov na chrbte, trupe a nohách. Rovnaké nožnice nie sú vhodné pre zastrihávanie chĺpkov.

- Zaoblené nožnice - jedna strana nožníc je silne zaoblená, druhá strana je rovná. Nožnicami sa vlasy striedajú v polkruhu. Zaoblené nožnice sú ideálne pre zastrihávanie vlasov na hlave, trupe, chodidlách, alebo krku.

- Bezpečnostné nožnice - nožnice určené na orezávanie citlivých oblastí, ktoré sa vedia ľahko zraniť. Perfektné pre zastrihávanie oblasti úst alebo labiek. Sú celkom malé a tupé. Ostré čepele vám umožnia rýchlo a bezpečne podstrihnúť vlasy na určených miestach.

Ako ostrihať psiu srsť? Čo by ste pred strihaním mali vedieť?

Strihanie srsti psa by malo byť vždy vykonávané na čistom prostredí. Kúpanie (najlepšie chvíľu pred ošetrením) je dôležité. Použitie nožníc na špinavé vlasy ich rýchlo otupia a prestanú rýchlejšie plniť svoju funkciu.

Než sa rozhodnete pre kúpu nožníc, je potrebné si uvedomiť, že najdôležitejšou vecou je tu kvalita spracovania. Pri práci s nožnicami sa môžete vždy poradiť s dobrým ošetrovateľom, ktorý má viac skúseností.

Nie každý pes je vhodný pre postup strihania.

Psy, ktorých srsť možno strihať nožnicami, sú napríklad maltézáci, shih tzu, pudel, jorkšír, westíci. Niektoré miesta možno mierne orezať u nemeckých ovčiakov, malamutov, samojedov, špicov. Pamätajte, že strihanie vlasov psom by malo pomôcť udržiavať hygienu, zdravie a dobrý stav pokožky a srsti. Podložie srsti má mnoho dôležitých funkcií a je vždy lepšie sa o neho starať a strihať ho až ako poslednú možnosť. Najdôležitejšie je zdravie psa a na to nesmieme zabudnúť.