40 DNÍ NA VRÁTENIE
Len u nás!
DOPRAVA ZADARMO!
Objednávky nad 30 eur

Filter

Tunely pre mačky

Tunely pre mačky môžu byť pre mačky akýmsi úkrytom, ale predovšetkým skvelým prvkom pre hranie - samostatne alebo spoločne s chovateľom. Výrobcovia ponúkajú celé spektrum tunelov v závislosti na ich dĺžke, materiále, vzoroch alebo farbách. Ktorý tunel zvoliť? A ako ho používať ako hru pre mačky?

Hra pre mačky je veľmi dôležitou súčasťou života, na ktorú často čakajú veľmi dlho. Štýl hry a samotnej hračky pre mačky môžu byť po nejakej dobe nudné, aby ste tomu zabránili, môžete použiť rôzne doplnky a príslušenstvo, napríklad tunel pre mačky. Vzbudzuje záujem mačky a osvieži celý proces hrania.

Tunel pre mačky

Tunely pre mačky sú ich obľúbené hračky. Umožňujú mačkám vytvoriť určitú alternatívu k prirodzenému lovu - skrývaním a prekvapením. Existujú tunely z mäkkých tkanín alebo umelých materiálov. Bez ohľadu na materiál si môžete vybrať veľmi dlhé tunely, alebo sa rozhodnúť pre menšie a kratšie tunely určené predovšetkým pre mačiatka alebo mačky malých plemien. Tunely pre mačky môžu byť vo forme jednoduché tuby alebo môžu mať viac vchodov a viac atrakcií pre mačky.

Plastové tunely pre mačky

Tunely pre mačky vyrobené z platového materiálu sa ľahšie čistia, stačí ich každú chvíľu utrieť vlhkou handričkou, čo umožní zotretie prachu a chlpov. Takéto tunely sú ľahšie, čo môže byť nevýhodou aj výhodou. Je oveľa ľahšie je premiestňovať, ale zároveň je jednoduchšie je prevrátiť.

Textilné tunely pre mačky

Látkové tunely sú pevne postavené, drahšie a zvyčajne ťažšie. Často majú dve textúry, navyše plyšový sisal, ktorý možno použiť ako ďalšiu škrabaciu plochu pre vašu mačku. Takéto tunely sa ťažko udržiavajú v čistote, niektoré je možné umyť, ale tie sa sisalovými prvkami alebo s kartónom vnútri takúto možnosť neposkytujú.

Tunely pre mačky majú kovové prvky vo forme špirály. Preto by ste mali starostlivo kontrolovať stav tunela a keď si všimnete nejakého vyčnievajúceho drôtu, mali by ste okamžite otvor zašiť, alebo vymeniť tunel za nový. Kovy a drôty môžu byť pre hrajúcu sa mačku nebezpečné.

Najlepšie hračky pre mačky

Oba typy tunelov majú často ďalšie prívesky - hračky pripevnené pri vchodoch do tunelov. To zvyšuje príťažlivosť tunela a možnosti hrania sa s mačkou. Takéto guľôčky alebo myši pre mačky zavesené v tuneli tiež umožňujú samostatnú hračku a vypúšťanie prebytočnej energie, najmä v prípade mačiatok.

Niektoré tunely pre mačky majú na jednej strane našitou prikrývku, najčastejšie sú to s textilnými tunelmi. Takúto prikrývku možno použiť ako ďalší prvok k hre s mačkou, napríklad skrývaním hračiek pod ňou, a tiež ako miesto na oddych po hre. S viac mačkami v dome je lepšie zvoliť tunel s viacerými vchodmi a nohami pre mačky.

Ako sa hrať s mačkou?

Tunel pre mačky môže byť skvelou každodenné zmenou a povzbudiť vašu mačku k hre. Môže byť vhodný najmä pre lenivé a staršie mačky a tiež ako doplnková hračka pre malé mačky.

Mačky ako predátori lovia prekvapením a ich uvedenie do cesty tunela spôsobí, že sa mačka bude cítiť ako skutočný lovec. Pri hre s mačkou s rybárskym prútom môže byť jej prívesok nasmerovaný pod tunel alebo vytiahnutý priamo pod vchod do nej. Keď hráte s mačacou myšou, môžete ju hodiť ku vchodu alebo dokonca do tunela. Počas vašej neprítomnosti možno tiež použiť myš alebo akékoľvek iné vypchaté zviera pre mačku, napr. s catnipom - ponecháme hračku mierne zakryté tunelom pre mačky. Potom bude mať mačka čo robiť, keď s ňou nebudeme doma.