40 DNÍ NA VRÁTENIE
Len u nás!
DOPRAVA ZADARMO!
Objednávky nad 30 eur

Filter

Maškrty pre mačky

Väčšina mačiek sú skutoční gurmáni. Obľúbené maškrty môžu byť pre nich skutočnou motiváciou na vykonávanie určitých činností. Rozmaznávajte svoju mačku lahôdkami, ktoré sú nielen chutné, ale aj bezpečné pre zvieratá a podporujú ich správny vývoj. Redukujú tvorbu vlasových chuchvalcov, podporujú hygienu mačacích zubov, dodávajú vitamíny a zaisťujú zdravú srsť. A zbožňujú ich aj tie najnáročnejšie mačky!

Všetky maškrty pre mačky sú doplnkové krmivo a nemali by byť považované za základ výživy. Nejedná sa o kompletné krmivo, ale iba o maškrty obohatené o vybrané vitamíny alebo prvky. Odporúča sa podávať je medzi jedlami, po úspešnej hre, ako odmenu alebo počas tréningu.


Čo sú mačacie maškrty? Ktoré z nich sú najlepšou voľbou?

Ponuka maškŕt pre mačky sa neustále rozširuje. Čas od času sa objavia nové a vylepšené návrhy výrobcov, ktoré majú potešiť mačky z hľadiska chuti a majiteľa z finančného hľadiska. Vedomý nákup by mal kombinovať obe tieto situácie, ale mal by zahŕňať aj vhodný výber ingrediencií. U dospelých mačiek by prioritou malo byť udržanie zdravia a krásneho stavu maznáčika.


Môžeme si vyberať z:

Prírodné maškrty pre mačky: sú najzdravšie a najviac odporúčané. Obsahujú veľa živín, ktoré sú telom mäsožravcov najlepšie vstrebané. Poskytujú cenné živočíšne bielkoviny, ktoré majú pozitívny vplyv na stavbu a regeneráciu svalových tkanív. Prírodné a zdravé maškrty pre mačky, okrem mäsa, zriedka pridávajú ďalšie prísady, pretože to pri ich výrobe jednoducho nie je potreba. Bezobilné zloženie nezaťažuje tráviaci systém a neposkytuje ďalšie kalórie. Takéto maškrty sa vyznačujú pomerne silnou vôňou a chuťou, vďaka ktorej im mačka neodolá. K dispozícii v rôznych formách, tvaroch a konzistenciách. Vďaka širokému výberu použitého mäsa môže chovateľ mačky ponúknuť mačke nové chuťové lahôdky. Spolu s kúskami mäsa sú to najlepšie maškrty pre mačky. Medzi nimi môžeme rozlíšiť:

- sušené maškrty: tento spôsob konzervácie neničí nutričnú hodnotu použitých prísad, sú ľahko dostupné a rýchlo sa vstrebávajú v tele mačky. Sušené pochúťky sú bohatým zdrojom bielkovín a nízkym obsahom tuku. Sú ideálne pre hýčkanie všetkých mačiek, vrátane tých, ktoré majú sklon k prílišnému priberaniu na váhe. Sú vysoko akceptované domácimi miláčikmi a majú dlhú dobu použiteľnosti. K dispozícii sú výrobky zo sušených rýb, ktoré dopĺňajú stravu mačiek o mikroživiny, ako je vitamín D, jód a cenné aminokyseliny, ktoré zlepšujú celkové fungovanie tela.

Sušené mäsové maškrty: sú vyrobené z rôznych druhov zvierat: z kurčaťa, kačky, morky, králika a hovädzieho mäsa. Najčastejšie vo forme pásikov, filé alebo kociek.

Lyofilizované maškrty: sú dehydrované odstránením 70-96% vody, čo je možné vykonať sušením po zmrazení produktov pod nízkym tlakom. Jedná sa o celkom špecifické pochúťky s veľmi intenzívnou chuťou a vôňou. Z tohto dôvodu nemusí vyhovovať všetkým mačkám. Mrazom sušené maškrty sú však veľmi zdravé, tento výrobný proces zabezpečuje zachovanie väčšiny živín obsiahnutých v surovinách. Majú veľmi dlhú dobu použiteľnosti.

Tráva pre mačky: veľmi dôležitá súčasť stravy predovšetkým domácich mačiek. Užitočné tiež na jeseň a v zime, kedy je prírodná tráva pomerne vzácna. Mačky netrávia trávu, je to pre nich druh záťaže v zažívacom trakte. Pomáha to očistiť mačky. Po konzumácii trávy dochádza buď k zvracaniu, alebo je uľahčený transport vlasových gulí tráviacim traktom. Guličky, sa tvoria pri každodennej starostlivosti a umývaní mačiek. Ak nie sú vylučované po dlhú dobu, môžu sa usadiť v žalúdku alebo črevách mačky a spôsobiť rôzne komplikácie. Vysiata tráva vydrží až 2 týždne.

Mäsové pochúťky pre mačky: poskytujú najcennejšie aminokyseliny, ktoré mačky ľahko vstrebávajú. V závislosti od produktu obsahujú viac či menej tuku a energie. Môžu byť vyrobené z rôznych druhov živočíšnych zdrojov, od tých najsofistikovanejších - zverina, bažant, až po bežnejšie - hydina alebo dobytok. V súčasnej dobe existuje mnoho foriem takých zdravých a cenných produktov, ako sú pruhy, kocky, vetvičky, tyčinky, kabanos. Stojí za to starostlivo skontrolovať prísady týchto lahôdok a vybrať ich bez zbytočných prísad, konzervačných látok, farbív, atď.

Sušienky a torty pre mačky: Krásne vyrobené a sladké príchute sú zdrojom sacharidov. Často sú venované zvláštnym príležitostiam, napr. narodeninám domáceho maznáčika, lebo sú nezabudnuteľnou a chutnou atrakciou. Farebné a zaujímavé vzory takého pečiva sa páčia najmä deťom, vďaka ktorým budú tráviť čas so svojím miláčikom zábavnou formou. Krokety s náplňou sú plné chutí a dostať sa do chrumkania s prekvapivou náplňou sje pre mačku veľká zábava. Populárna značkou tohto typu produktu je Dreamies Cat Treats.

Dentálne maškrty pre mačky: Výrobcovia tiež ponúkajú dekompresné maškrty a zubné maškrty určené pre mačky, ktoré majú problémy s ústnou hygienou, napr.:

- občerstvenie s rastlinnými výťažkami, napr. mätou, pre osvieženie dychu

- so špeciálnymi prísadami pre odstránenie zubného kameňa

- so špeciálnymi tvarmi pre masáž ďasien

Zubné pasty pre mačky: s rôznymi príchuťami môžu byť veľkou pomocou pre opatrovateľa vybíravých maznáčikov. Tieto pochúťky pre mačky sú zvyčajne veľmi chutné a väčšina mačiek ich miluje.

V obchodoch nájdete aj maškrty určené pre mačky v určitom štádiu života, napr. pre mačiatka (také príchute majú mäkšiu štruktúru a ľahko sa žujú, navyše majú zvýšenú hladinu bielkovín a energie), pre seniorov (zvyčajne vo forme mäkkých a malých kúskov, ale so zníženým prísunom energie), pre gravidné a dojčiace mačky. Takéto rozdelenie môže uľahčiť výber správneho produktu, je to parameter, ktorý by mal byť prísne dodržiavaný.

Z tak veľkého výberu pochúťok pre mačky stoja za výber tie, ktoré pomôžu zlepšiť stav maznáčika a doplniť jeho stravu o ďalšie hodnoty. Najlepšie príchute sa príliš nelíšia od prirodzenej stravy mačiek a nie sú príliš spracované. Obsahujú taurín, bielkoviny a živočíšne tuky. Odporúča sa podávať pochúťky bez cukru, obilnín, umelých konzervantov alebo farbív. Sú najcennejšie a najzdravšie pre naše miláčikov.


Aké sú výhody maškŕt?

Maškrty pre mačky, okrem toho, že potešia domácich miláčikov, môžu byť užitočnou pomocou a výchovnú podporou pre opatrovateľa.

Pre mačky, ktoré majú radi spoluprácu so svojím majiteľom, budú obľúbené pochúťky použité k osvojeniu všetkých druhov povelov a budú veľkou odmenou a motiváciou. Pre takéto aktivity stojí za to vybrať si občerstvenie bohaté na bielkoviny a stopové prvky, ktoré vám počas duševnej činnosti dodajú ďalšiu energiu.

Môže byť skvelý nápad používať mačaciu hračku do ktorej vložíme maškrty. To mačku na nemalú chvíľu zamestná, napr. keď sú chovatelia v práci, alebo sa o mačku v túto chvíľu nemôžu starať. Môžete vytvoriť aj vlastné hračky.

Ďalšie praktické využitie maškŕt pre mačky je použiť ich ako návnadu do čuchových kobercov.

Podávanie maškŕt ako odmenu, povzbudenie, alebo jednoducho medzi jedlami posilňuje puto medzi opatrovateľom a miláčikom. To je veľmi dôležité a umožňuje vám priblížiť sa a prelomiť ľady v počiatočnej fáze vzájomného poznávania.

Vždy majte na pamäti, že umiernenosť je zásadná, ak dávate mačke prírodné, zubné, antialergické, alebo iné pochúťky. Stojí za to držať sa odporúčaní výrobcov ohľadom odporúčanej dennej dávky. Jeho nedodržanie, a to ani v prípade najzdravších a najcennejších pochúťok pre mačky, môže mať za následok nadmerné priberanie na váhe vášho maznáčika alebo problémy s tráviacou sústavou.

Pri každom druhu pochúťky sa odporúča prečítať si prísady, aby ste si boli vedomí toho, čo sa vášmu domácemu maznáčikov podáva, a vybrať si pre neho to najvhodnejšie. Dôležité je, že by ste nemali dávať mačkám občerstvenie určené pre ľudí, najmä: avokádo, papriky, cibuľu, cesnak, pažítku, hrozienka.

1 2 3
Dreamies s lososom 0.06 kg x6

**** *

9.25 (154.17 € / kg)
Dreamies s kačicou 0.06 kg x6

*****

9.25 (154.17 € / kg)
-71%
TRIXIE Sušené rybičky pre mačky  50g
TRIXIE Sušené rybičky pre mačky 50g

*** *

1.14 (22.80 € / kg)
3.90
Dreamies Mega Kuracie 4 x 180g

**** *

16.23 (22.54 € / kg)
Dreamies Mega syr 4 x 180g

**** *

15.66 (21.75 € / kg)
APPLAWS Tuniak STEAK 30 g

*****

1.90 (63.33 € / kg)
Dreamies so syrom 0.06 kg x6

**** *

9.25 (154.17 € / kg)
1 2 3