40 DNÍ NA VRÁTENIE
Len u nás!
DOPRAVA ZADARMO!
Objednávky nad 30 eur

Filter

Interaktívne hry pre psov

Interaktívne hry pre psov

Výber hračiek pre psov je dnes veľmi veľký. Vzdelávacie a interaktívne hračky pre psov si v poslednej dobe získali veľkú obľubu. Jednak majú vplyv na duševný stav domáceho maznáčika, ale aj ponúkajú možnosť nezávislej hry. Obe tieto vlastnosti sa v hračkách stále viac kombinujú.Výber hračiek pre psov je dnes veľmi veľký. Vzdelávacie a interaktívne hračky pre psov si v poslednej dobe získali veľkú obľubu. Jednak majú vplyv na duševný stav domáceho maznáčika, ale aj ponúka možnosť nezávislej hry. Obe tieto vlastnosti sa v hračkách stále viac kombinujú.

Interaktívna hračka pre psa - automatická lopta

Príkladom interaktívne hračky pre psa je automatická lopta, ktorá sama vibruje a skáče. Túto činnosť zabezpečuje zabudovaný mechanizmus napájaný z batérie. Hračka sa pohybuje dynamicky náhodným spôsobom. Mnoho modelov tiež hrá veselú melódiu vďaka LED diódam. Takáto lopta stimuluje psa k väčšej fyzickej aktivite, podporuje prenasledovanie - prebúdza lovecký inštinkt.

Vzdelávacie hračky pre psa - lopta na maškrty

V obchodoch s domácimi miláčikmi sú k dispozícii rôzne vzdelávacie hračky pre psov, ale jedným z najobľúbenejších je lopta, ktorá uchováva maškrty. Táto hračka kombinuje dva faktory, ktoré sa psom páčia - tajomstvo ňuchania maškrty, ktorá je vynikajúcou odmenou za vyriešenie hádanky. V závislosti na úrovni obtiažnosti existujú rôzne typy pamlskových loptičiek - prelamované s veľkými otvormi a modely s malými otvormi. Lopta na maškrty rozvíja schopnosť myslieť príčinne, intelektuálne sa angažovať, učí, že existujú rôzne riešenia problému (nielen tá energická). Pes, ktorý zostane s takou loptou doma sám, sa navyše nebude nudiť. Doba čakania na návrat majiteľa ubehne rýchlejšie a zábavnejšie.

Hlavolamy pre psov - ďalšie príklady

Hlavolamy pre psy môžu mať podobu dutého podstavca s košíčkami zakrývajúcimi odmenu. Táto hra je o hľadaní skrytej pochúťky. Poskytuje vylepšenia príkazov: hľadať, odchádzať, dávať, brať a tiež ponúka čuchové a intelektuálne školenia.

Zaujímavým návrhom inteligentnej hračky pre psov je tiež čuchový koberec vyrobený z niekoľkých navzájom našitých vrstiev látky, kde sú schované maškrty. Úlohou psa je vyčuchať maškrty a dostať sa k nim - pes dvíha jednotlivé časti podložky prácou s ústami. Čuchová podložka sa odporúča pri problémoch so správaním. Hračka učí sústredenie, upokojuje a unavuje.

Aké faktory je potrebné vziať do úvahy pri nákupe hlavolamu pre psov?

Pri výbere vzdelávacej hračky pre psa je potrebné vziať do úvahy niekoľko základných faktorov, vrátane:

Zložitosť - netrpezlivý pes nemusí prejavovať veľký záujem o komplikované hračky, ktoré od neho budú vyžadovať rôzne ťažké akcie. Hračka by preto mala byť prispôsobená chytrosti, temperamentu, osobnosti a inteligencii psa

Veľkosť - v závislosti na veľkosti zvieraťa

Trvanlivosť - kvalita materiálov, z ktorých je vyrobená a súvisiaca bezpečnosť používania

Popularita - pozrite sa na hodnotenie hračiek od iných majiteľov psov