40 DNÍ NA VRÁTENIE
Len u nás!
DOPRAVA ZADARMO!
Objednávky nad 30 eur

Filter

Maškrty pre psov

Maškrty pre psov

Maškrta, pochúťka, desiata, mňamka. Každý chovateľ sa s nimi stretol a každý ich volá inak. Všetky výrazy však znamenajú to isté - doplnkové jedlo, ktoré diverzifikuje každodennú stravu psa a poskytuje mu novú chuť, nutričné a revitalizačné hodnoty. Domáci maznáčikovia ich milujú. Ale ako si vybrať tie najlepšie a najcennejšie pre našich domácich miláčikov?Maškrta, pochúťka, desiata, mňamka. Každý chovateľ sa s nimi stretol a každý ich volá inak. Všetky výrazy však znamenajú to isté - doplnkové jedlo, ktoré diverzifikuje každodennú stravu psa a poskytuje mu novú chuť, nutričné a revitalizačné hodnoty. Domáci maznáčikovia ich milujú. Ale ako si vybrať tie najlepšie a najcennejšie pre naše domácich miláčikov?


Aké existujú maškrty? Ktoré z nich sú najlepšou voľbou?

V súčasnej dobe výrobcovia ponúkajú celý rad rôznych dobrôt pre psy. Môžete si vybrať z rôznych tvarov, príchutí, veľkostí, či textúr.

Môžeme rozlíšiť:

Prírodné psie maškrty - sú najzdravšie a najviac odporúčané. Obsahujú mnoho živín, ktoré sú najlepšie absorbované telom mäsožravcov. Vyznačujú sa pomerne silnou vôňou a chuťou, vďaka čomu im môže len málo psov odolať. Odporúčame maškrty Snack & Roll.

Parohy - sa v poslednej dobe stali skutočným hitom medzi milovníkmi psov. Sú 100% prírodné a ekologické. Žuvačky sa zberajú počas každoročného vypúšťania parohov jeleňov. Tieto výrobky sú balené s minerálmi a živinami. Nízke množstvo tuku a vysoké množstvo bielkovín ich robí vhodnými pre psov so sklonom k priberaniu na váhe. Pomáhajú starať sa o hygienu zubov, minimalizujú riziko tvorby zubného kameňa a masírujú ďasná. Sú veľmi trvanlivé, na niekoľko týždňov alebo dokonca mesiacov, poskytujú príležitosť žuť, hrýzť a hrať sa. Prichádzajú v mnohých veľkostiach a ich tvary sú jedinečné, pretože žiadne dva nie sú rovnaké. Vzhľadom k ich tvrdosti sa odporúča psom dať parohy až po veku 8 mesiacov. Tiež by ste mali byť opatrní s vyvŕtanými otvormi pre pripojenie letáku, ktorý vytvorili niektorí výrobcovia, pretože v dôsledku toho sa v nich môžu zachytiť a poškodiť psie tesáky.

Žuvacie maškrty vyrobené zo zvieracej kože, väčšinou hovädzej. Sú mäkšie ako parohy a môžu byť podávané aj mladým psom. Sú k dispozícii v zaujímavých formách a rôznych tvaroch, ako sú kosti alebo boty. Prirodzená štruktúra produktu spôsobuje ich zmäkčenie pod vplyvom slín a hryzenia a navyše masírujú ďasná. Vydržia aj niekoľko dní žuvania. Sú bohaté na bielkoviny a zvyčajne neobsahujú veľa tuku.

Bachor - to je predný žalúdok prežúvavcov. Ako desiata pre psov sa podáva sušený. Tento proces konzervácie zaisťuje prežitie symbiotických baktérií a zachovanie prirodzených nutričných vlastností. Vysoký obsah vitamínov B, 70 až 80% vysoko stráviteľných bielkovín a nízky obsah tuku robí z bachora veľmi cennú pochúťku. Okrem toho ich konzistencia a štruktúra poskytuje masáž ďasien a cvičenie svalov čeľustí a symbiotické baktérie regulujú tráviace procesy.

Sušené uši - najčastejšie bravčové alebo králičie uši. Vysoký obsah čistých živočíšnych bielkovín podporuje regeneráciu svalov a zlepšuje celkový stav tela psa. Takéto uši sú pre psy ideálne, zdravé a navyše zlepšujú stav zubov.

Prírodné a zdravé pochúťky pre psy sú tiež akékoľvek iné orgány alebo zvieracie vnútornosti podrobené tepelnému ošetreniu, najčastejšie sušenie alebo údenie. Môžu to byť žalúdky, pľúca, srdce, pažerák, bravčové nohy, atď. Väčšina z nich podporuje dentálnu starostlivosť a zlepšuje stav ďasien. Je potrebné zvoliť také pochúťky, ktoré neobsahujú konzervačné látky alebo umelé farbivá.

Mäsové pochúťky pre psov - obsahujú najcennejšie aminokyseliny, ľahko absorbovateľné pre psov. V závislosti od produktu obsahujú viac či menej tuku a energie. Môžu to byť rôzne druhy mäsa, od najnáročnejších - zverina, bažant, po bežnejšie - kura alebo hovädzie mäso. V súčasnej dobe existuje mnoho foriem takých zdravých a cenných produktov, ako sú prúžky, kocky, vetvičky, tyčinky, kabanos. Odporúčame Simply from Nature produkty.

Sušienky, koláče, kvapky - krásne vyrobené a sladké chute poskytnú psom sacharidy. Často sa venujú k zvláštnym príležitostiam, napr. k narodeninám domáceho maznáčika. Farebné a zaujímavé vzory tohto pečeného tovaru majú psy obzvlášť radi, vďaka čomu sa budete so svojim domácim miláčikom baviť zábavným spôsobom.

V obchodoch nájdete aj maškrty určené pre psov v špecifickej fáze života, napr. pre šteňatá (také príchute majú jemnejšiu štruktúru a ľahko sa žujú, majú zvýšenú hladinu bielkovín a energie), pre seniorov (zvyčajne vo forme mäkkých a malých kúskov, ale so zníženou dávkou energie), pre neaktívne psy, športové psy atď.

1 2 3 4 5 6 7 8
... 11
MACED Lisovaná údená kosť 21 cm

*****

Kontaktujte nás kvôli cene
MACED Hovädzie žalúdky 500 g

**** *

Kontaktujte nás kvôli cene
MACED Kosť viazaná biela Chlorofyl 11 cm

*****

Kontaktujte nás kvôli cene
MACED Kuracie nožičky biele 5 ks.

**** *

Kontaktujte nás kvôli cene
1 2 3 4 5 6 7 8
... 11