40 DNÍ NA VRÁTENIE
Len u nás!
DOPRAVA ZADARMO!
Objednávky nad 30 eur

Filter

Misky pre mačky

Misky pre mačky

Viete, aká dôležitá je úloha vhodných misiek pri podávaní krmiva? Mačky sú obzvlášť citlivé na nevhodný výber misky, pretože majú veľmi citlivé fúzy. Široká škála misiek pre mačky vám umožní slobodne si vybrať takú misku, ktorá bude vyhovovať - z hľadiska vzhľadu, ceny a praktickosti a s prihliadnutím na individuálne vlastnosti a preferencie mačky. Dnes majú mačacie misky veľa veľkostí, tvarov, štýlov, farieb a vzorov. Dizajnová miska sa hodí do každého interiéru. Môžete si vybrať z keramických, plastových alebo kovových misiek, veľkých i malých. Podľa svojich potrieb si môžete vybrať dvojité misky, vyvýšené misky a cestovné misky na výlety. Získajte misku, ktorá najlepšie vyhovuje vašej mačke.Viete, aká dôležitá je úloha vhodných misiek pri podávaní krmiva? Mačky sú obzvlášť citlivé na nevhodný výber misky, pretože majú veľmi citlivé fúzy. Široká škála misiek pre mačky vám umožní slobodne si vybrať takú misku, ktorá bude vyhovovať - z hľadiska vzhľadu, ceny a praktickosti a s prihliadnutím na individuálne vlastnosti a preferencie mačky. Dnes majú mačacie misky veľa veľkostí, tvarov, štýlov, farieb a vzorov. Dizajnová miska sa hodí do každého interiéru. Môžete si vybrať z keramických, plastových alebo kovových misiek, veľkých i malých. Podľa svojich potrieb si môžete vybrať dvojité misky, vyvýšené misky a cestovné misky na výlety. Získajte misku, ktorá najlepšie vyhovuje vašej mačke.

Perfektným doplnkom misiek pre mačky sú rôzne typy príslušenstva, ako sú podložky na misky, stojany a zásobníky krmiva. Pre tých, ktorí majú radi technologické vychytávky a často nie sú doma, pripravili výrobcovia automaty tak na granule, tak i na kapsičky a konzervy pre mačky.

Akú misku zvoliť pre mačku? Existuje ideálny miska na jedlo?

Ako viete, každá mačka je iná a má iné potreby. V súčasnej dobe je výber dokonalej misky pre vašu mačku len otázkou času. Široký výber misiek pre mačky vám určite umožní nájsť tú najlepšiu. U mačiek je to dôležité, pretože trpia syndrómom unavených fúzov, ktorý sa môže prejaviť napríklad nechuťou k jedlu. Objavuje sa v čase predĺženého podávania krmiva v nesprávne vybranej miske.

Mačiatka a mačky určitých plemien (napr. perzské mačky, exotické mačky, britské mačky, atď.) musia mať ploché a široké misky. Umožnia jednoduchší príjem krmiva a najjednoduchší možný spôsob, ako sa dostať ku krmivu.

S rastom vašej mačky by mala rásť aj veľkosť jej misky. Menšie mačky môžu mať menšie pokrmy, ale čím väčšia a staršia mačka je, tým budú porcie väčšie.

Materiál, z ktorého sú misky pre mačky vyrobené, musí byť odolný proti poškriabaniu. Konkrétna voľba však závisí na majiteľovi a samotnej mačke - ktorá miska jej najlepšie vyhovuje. Existujú:

- plastové misky pre mačky

Najlacnejšie a najbežnejšie z misiek dostupných na trhu. Ľahkosť výroby týchto misiek spôsobuje, že majú najrôznejšie tvary a veľkosti. Sú veľmi ľahké, ľahko sa umývajú a čistia. Ich ľahkosť súvisí s možnosťou ich prevrátenia a pohybu. Preto pri rozhodovaní o plastovej miske pre mačky stojí za výber model s gumičkami alebo zabezpečením na spodnej strane misky. Samotné plastové misky však majú drsný povrch a vyznačujú sa nízkou pevnosťou, rýchlo sa vytvoria škrabance, spočiatku mikroskopicky neviditeľné voľným okom, v ktorých môžu rásť baktérie a mikroorganizmy. Plastové misky treba často meniť.

- kovové misky pre mačky

Veľmi praktické a dizajnové misky na krmivo. Sú vyrobené z nerezovej ocele, vďaka čomu sú pevné a odolné proti poškriabaniu. Kovové misky sa ľahko čistia, dezinfikujú a udržujú hygienu a väčšina z nich je vhodná do umývačky. Väčšina kovových misiek pre mačky je na spodnej strane vybavená gumou, ktorá zabraňuje pohybu nádoby a niektoré kovové misky je možné namontovať do vyvýšeného stojana. Majte však na pamäti, že mačky nemusia kovové misky akceptovať. Nekvalitné prevedenie môže spôsobiť nepríjemný zápach, a dokonca byť nepríjemné pre citlivé mačky. Zvlášť buďte opatrní pri poniklovaných výrobkoch, ktoré sú najčastejšími alergénmi.

- keramické misky pre mačky

Najhygienickejšie misky pre mačky dostupné na trhu. Zvyšky granúl možno z nich ľahko a rýchlo odstrániť, vyčistiť a vydezinfikovať. Väčšinu aktuálne ponúkaných misiek možno umývať tiež v umývačke riadu. Keramické misky pre mačky sú veľmi ťažké, a teda s nimi mačky nemôžu manipulovať. Keramika je veľmi pevný materiál, odolný proti poškriabaniu, ale bohužiaľ ľahko sa rozbije. Väčšina mačiek má rada keramické misky, ktoré nemenia chuť krmiva ani vody a ani nespôsobujú alergiu. Keramické misky pre mačky majú mnoho podôb, vrátane širokých a plytkých. Sú vhodné na kŕmenie akéhokoľvek druhu krmiva a aj na podávanie vody. Keramika vyzerá krásne v každej miestnosti, nájdete aj jedinečné - ručne maľované keramické misky.

Kovové a keramické misky rýchlo vychladnú, pri použití vonku v zime alebo v chladných dňoch stojí za to častejšie kontrolovať ich stav a kvalitu obsahu.

Misky pre mačky môžu byť jednoduché alebo kombinované. V prípade kombinovaných misiek sú to najčastejšie plastové, menej často kovové, vo forme dvoch alebo troch misiek. Nie sú vhodné na kŕmenie mačiek, ktoré majú sklon k "rozhadzovaniu" krmiva. Potom sa obsah oboch misiek rýchlo premieša, a ak sa v jednej z misiek bude voda, za chvíľu sa rozleje.

K dispozícii sú aj cestovné misky, najčastejšie vyrobené z gumy. Možno ich zložiť a po rozložení budú perfektné pre nalievanie vody alebo nanášanie jedla. Stojí za to mať takú cestovné misku pre mačky, ak sa chystáte na výlet autom s mačkou. Neodporúčajú sa však pre dlhodobé každodenné používanie. Cestovné misky sú flexibilné a ľahko sa umývajú.

Pre niektoré mačky možno tiež použiť misky proti hltaniu. Tieto spomaľujúce misky mačky donútia jesť krmivo pomalšie.

TRIXIE Miska keramická 350ml

****

3.41 (0.97 € / 100 ml)
ZOLUX Miska inox s gumou 21 cm

**** *

2.72 (0.60 € / 100 ml)