40 DNÍ NA VRÁTENIE
Len u nás!
DOPRAVA ZADARMO!
Objednávky nad 30 eur

Krmivo pre mačky podľa rás

Keď chováte čistokrvnú mačku, musíte brať do úvahy jej špecifické vlastnosti. Každá mačka je iná, ale plemeno mačky má určité štandardy vzhľadu a správania. Plemeno mačiek môže mať predispozíciu k danej skupine chorôb alebo tendenciu k odlišnému správaniu.

Výrobcovia ponúkajú krmivo vyrobené na mieru danému plemenu. Krmivo určené pre mačky určitého plemena je zložené z ingrediencií podľa ich potrieb. Účinné látky sú určené na podporu slabších oblastí mačacieho tela alebo k prevencii rozvoja určitých chorôb, ku ktorým je plemeno náchylné. Pripravený zoznam obsahuje najznámejšie krmivá pre mačky: nórske lesné mačky, bengálske mačky, britské krátkosrsté mačky, Mainské mývalie mačky, perzské mačky, mačky Ragdol, siamské mačky a sfingy.

Aké krmivo pre čistokrvné mačky si vybrať?

Krmivo pre mačky veľkých plemien, ako sú Maine Coon, nórska lesná mačka, Ragdoll a britská krátkosrstá mačka je určené na zlepšenie kostrového systému a podporu svalov.

Krmivo pre bengálske mačky a sfingy musí poskytovať zvýšený obsah bielkovín a energie, aby spĺňali rýchly metabolizmus a vysokú aktivitu plemena.

Krmivo pre perzské mačky, Ragdoll a britské krátkosrsté mačky má zabrániť vzniku nadváhy, ku ktorej majú mačky týchto plemien sklon.

Mačkám vystaveným kardiovaskulárnym chorobám a srdcovým problémom by malo byť podávané obzvlášť vysoké množstvo taurínu. Je nevyhnutný pre každú mačku, ale pre tie, ktorým hrozí oslabenie srdca, môže dokonca oddialiť nástup choroby. Taurín nemožno prehnať, takže čím viac, tým lepšie. Norma by mala byť 1 500 mg v mokrom krmive a 2 000 mg v granulách pre mačky.

Výrobcovia tiež ponúkajú krmivo pre čistokrvné mačky v rôznych fázach ich života. V závislosti na veku nášho čistokrvného mačacieho maznáčika si môžeme vybrať krmivo pre mačiatka, dospelé mačky alebo seniorov. Najväčšou skupinou udržiavacích krmív pre mačky sú krmivá pre dospelé mačky.

Najlepšie krmivo pre mačky

Malo by sa však pamätať na to, že krmivo pre mačky by malo byť primárne prispôsobené tráviacemu systému mäsožravcov, ktorými mačky sú. To znamená, že by malo byť bez obilnín, s vysokým podielom mäsa a živočíšnych bielkovín. Energiu mačky získava hlavne z tuku a mala by byť tiež prítomná v krmive pre mačky.

Môžete si vybrať z granúl alebo kapsičiek pre mačky. Voľba závisí na chovateľovi. Granule sa považujú za pohodlnejšie na podanie. Na druhú stranu, kapsičky pre mačky sú aromatickejšie a chutnejšie.