40 DNÍ NA VRÁTENIE
Len u nás!
DOPRAVA ZADARMO!
Objednávky nad 30 eur

Filter

Zásobníky krmiva

Skladovanie krmiva pre psov

Správne skladovanie potravín, granúl aj konzerv, minimalizuje riziko kontaminácie, znehodnotenia a rastu mikroorganizmov alebo plesní. Navyše výrazne zlepšuje a predlžuje čerstvosť a chutnosť jedla. Naša ponuka zahŕňa nádoby na potraviny v rôznych veľkostiach a prevedeniach, tašky na tréningové maškrty alebo viečka na konzervy. Správne skladovanie krmiva predĺži chutnosť a arómu granúl. Vyberte si z našej ponuky zásobníkov na skladovanie potravín rôznych veľkostí a prevedeniach, vrátane viečok na konzervy pre psov.


Ako vybrať správny box na krmivo pre psov?

Najlepší box na krmivo je ten, ktorý spĺňa niekoľko základných požiadaviek.

Najprv musí byť box na potraviny tesniaci. Tým zabránite vstupu baktérií a iných mikróbov do potravín a ich vývoji. Tesnosť tiež minimalizuje prenikaniu pachov, napr. Z chladničky, takže jedlo bude psovi chutiť rovnako ako hneď po jeho otvorení a navyše sa špecifický pach jedla nerozšíri po miestnosti.

Druhým dôležitým problémom je udržovanie čistoty kontajnera. Treba ho pravidelne umývať, takže je dobré, že túto činnosť možno vykonávať rýchlo a efektívne. Nádoba na jedlo by preto mala byť relatívne jednoduchá, bez zbytočných zákutia. Materiál, z ktorého je vyrobený, ovplyvňuje hygienu nádoby. Plastové sa najľahšie čistia a dezinfikujú. V prípade tkanín by ste mali zvážiť ich pranie a neskoršie sušenie - čo trvá oveľa dlhšie než štandardné pranie v dreze. Kovové nádoby na krmivo by mali byť dôkladne osušené, aby nezačali hrdzavieť, a mali by ste tiež venovať pozornosť tomu, aby nedali krmive kovovú vôňu a chuť, ktorú väčšina psov nemá rada a vyhýba sa jej.

Mali by sme zvoliť kontajner na granule s prihliadnutím na množstvo jedla, ktoré obvykle kupujeme. Kontajner by mal byť skôr plný, nie je potrebné kupovať väčší kontajner, pretože bude po väčšinu času prázdny. Ak máte veľkú nádobu a extrémne malé balenie potravín - vložte granule do nádoby v pôvodnom obale.

Je dobré, keď má kontajner na granule malý otvor na nalievanie. Tým sa zníži prístup vzduchu, prachu a znečisťujúcich látok ku krmivu. Rovnako sa zvýši tesnosť celého kontajnera.

Ako skladovať konzervy pre psov?

Mokré jedlo po otvorení sa musí skladovať v chladničke. Vzhľadom k prestupu a kombinácii pachov v chladničke sú dobrým riešením vhodnej nádoby na skladovanie konzerv alebo veka na konzervy. Okrem chuťou a aromatických vlastností, ako v prípade granúl, minimalizujú riziko mikrobiálneho rastu v krmive a udržujú jedlo vlhké.