40 DNÍ NA VRÁTENIE
Len u nás!
DOPRAVA ZADARMO!
Objednávky nad 30 eur

Filter

Zásobníky krmiva pre mačky

Každý chovateľ mačiek stojí pred výberom nákupu krmiva pre mačky. Bez ohľadu na to, či ide o granule alebo kapsičky a konzervy pre mačky, je jeho následné skladovanie veľmi dôležité. Aj to najkvalitnejšie krmivo stratí svoju kvalitu, ak nebude správne skladované. Ponúkame zásobníky na granule, viečka na konzervy.

Prečo je správne skladovanie krmiva pre mačky tak dôležité?

Granule, kapsičky a konzervy pre mačky by nemali zostať otvorené po dlhú dobu s prístupom k vzduchu. V prípade kapsičiek je to obzvlášť dôležité a doba ponechania bez ochrany pri izbovej teplote je výrazne kratšia. Správne skladovanie krmiva znižuje riziko znehodnotenia krmiva, spomaľuje vývoj mikroorganizmov a plesní a zabraňuje kontaminácii krmiva prachom alebo peľom. Bez dobrej ochrany môžu granule rýchlo žltnúť, stratiť svoju chutnosť a predovšetkým kvalitu. Mačky sú obzvlášť vyberavá zvieratá, preto je dôležité im podávať krmivo čerstvé a s arómou ako pri otvorení balenia.

Ako skladovať granule pre mačky?

Granule pre mačky je treba nasypať z balenia do uzavretého kontajnera na krmivo.

Najlepší kontajner na granule pre mačky je ten, ktorý:

- je tesný - základná a povinná vlastnosť kontajnera na krmivo je jej tesnosť. Zabraňuje skazeniu krmiva pre mačky, minimalizuje riziko vzniku baktérií a patogénnych mikroorganizmov. U chovateľov citlivých na vônu krmiva tesnosť navyše znižuje prestup vôňa - zabraňuje šíreniu charakteristickej vône granúl po miestnosti.

- má jednoduchú formu - zásobník na krmivo by mal byť ľahko čistiteľný, umývateľný, suchý a udržiavaný v čistote. Praktickým riešením je možnosť umývania v umývačke, ale tu stojí za to ju znovu opláchnuť, aby sa úplne zbavila vôňe tablety do umývačky. Zásobník na krmivo je nutné pravidelne umývať. Nečistoty a omrvinky sa budú vyskytovať vo všetkých zákutiach. Po umytí môže voda zostať dlhšie a akákoľvek vlhkosť urýchli zhoršenie stavu potravín.

- má malý otvor pre nasypanie krmivá - uľahčí presné kŕmenie mačky granulami a zároveň zníži prístup vzduchu, prachu a nečistôt ku krmivu.

- má správnu veľkosť - kontajner na krmivo by mal byť prispôsobený veľkosti najčastejšie kupovaného balenia granúl. Zásobník by mal byť skôr plný krmiva.

Zásobník krmiva môže byť vyrobený z rôznych materiálov. K dispozícii sú plastové kontajnery na krmivo, kovové zásobníky krmiva alebo dokonca látkové kontajnery na krmivo.

Plastové kontajnery na krmivo sa najľahšie čistia a dezinfikujú, dávajte však pozor, aby ste ich nepoškriabali, pretože praskliny sú najjednoduchším spôsobom, ako sa baktérie a huby môžu rozvinúť.

Pri kovových zásobníkov krmiva je potrebné pri sušení zvlášť opatrní, aby nezačali hrdzavieť. Pri prvom použití stojí za to skontrolovať, či nedávajú krmivu kovovú chuť a vôňu. Keď mačky cítia takú chuť, zväčša nechcú granule jesť. Zároveň je potrebné si uvedomiť, že kovovú chuť a vôňu môžu zacítiť iba citlivé zmysly mačky.

Látkové zásobníky krmiva nie sú úplne tesné. Ich pranie a sušenie trvá dlhšie ako u štandardných - plastových alebo kovových kontajnerov.

Ako skladovať kapsičky a konzervy pre mačky?

Vlhké krmivo pre mačky, či už konzervy alebo kapsičky pre mačky by mali byť skladované v chladničke.

Kapsičky pre mačky je možné zabezpečiť špeciálnymi sponami alebo umiestniť do krabice.

Konzervy pre mačky je možné skladovať v nádobách alebo uzatvárať špeciálnymi viečkami plechoviek.

Všetky tieto metódy pomôžu predĺžiť čerstvosť krmiva, zabrániť prenikaniu pachov a tiež udržať jedlo v správnej konzistencii.

Zásobníky na vlhké krmivo pre mačky by mali byť tesné, pretože rovnako ako v prípade skladovania granúl to znižuje rast patogénnych mikroorganizmov a udržuje ich chutnosť. Je dobré, keď možno takéto zásobníky umyť v umývačke a zmraziť. Jedná sa o stále obľúbenejšiu metódu prieberčivých mačiek - niektoré jedlá z jednej chuti môžu byť zmrazené, vďaka čomu mačka dostáva rozmanité krmivo častejšie a vždy čerstvé. Pred podávaním je potrebné krmivo rozmraziť.

Viečka na konzervy pre mačky - toto je najnovšie riešenie pre skladovanie konzerv. Viečka sú k dispozícii v rôznych veľkostiach a veľkostiach (pre plechovky 400 g a 200 g), takže si môžete vybrať tie, ktoré dokonale zodpovedajú našim veľkostiam konzerv. Viečka na konzervy možno zvyčajne umyť v umývačke.

Ako skladovať maškrty pre mačky?

Mačacie maškrty tiež potrebujú špeciálne skladovanie, ak chceme predĺžiť ich sviežosť a chuť.

Maškrty pre mačky možno nasypať do zásobníka a takto uskladniť alebo jednoducho vložiť do pôvodného kontajnera. Vďaka tomu budú maškrty stále chrumkavé. Niektoré balíčky maškŕt majú špeciálny zips, ktorý zvyšuje tesnosť a niekedy nevyžaduje ďalšie zabezpečenie pri skladovaní.