40 DNÍ NA VRÁTENIE
Len u nás!
DOPRAVA ZADARMO!
Objednávky nad 30 eur

Filter

Zábrany a dvierka pre psov

Zábrany a dvierka pre psov

Dvierka pre psa sú bariéra, ktorá obmedzuje voľný pohyb vášho maznáčika do miest, kde nechceme aby mal prístup. Taká bariéra je pre majiteľa veľkou výhodou, ale môže byť tiež dôležitá vo vzťahu k bezpečnosti zvieraťa.Dvierka pre psa sú bariéra, ktorá obmedzuje voľný pohyb vášho maznáčika do miest, kde nechceme aby mal prístup. Taká bariéra je pre opatrovníka veľkou výhodou, ale môže byť tiež dôležitá vo vzťahu k bezpečnosti zvieraťa.

V zverimexoch je k dispozícii široká škála bezpečnostných brán pre psov. Ako vybrať ten najvhodnejší pre zaistenie bezpečnosti zvieraťa a ochranu domu pred nežiaducou činnosťou zvieraťa?

Čo je to bezpečnostná brána pre psov?

"Psia brána" je všeobecný termín pre rôzne typy dverí, zábran, plotov, umiestnených pri vchodoch do miestností alebo na základni (voliteľne - v hornej časti) schodov. Ich cieľom je oddeliť konkrétny priestor tak, aby k nemu zviera nemalo prístup. Existujú tiež brány pre psov, ktoré sú určené k opačnému účelu. Umožňujú zvieraťu vstúpiť do domu bez otvorenia dverí. Jedná sa o mimoriadne praktický vynález, keď chcete svojmu domácemu maznáčikov nechať voľný pohyb medzi domom a záhradou. Keď už hovoríme o bezpečnostnej bráne pre psa, najčastejšie je mienená taká, ktorá obmedzuje pohyb psa.

Kedy je brána pre psa potrebná?

Väčšina ľudí sa psom zaobchádza ako s členom rodiny a umožňuje mu robiť všetko čo chce, vrátane spania v posteli. Existujú však situácie, kedy by ste mali obmedziť prístup vášho maznáčika na určité miesta. Najčastejšie to súvisí s bezpečnosťou samotného psa alebo s pohodlím ľudí, pod ktorých strechou zviera žije.

Miest, kam by nemal pes z akéhokoľvek individuálneho dôvodu vstupovať môže byť nespočet, najčastejšie to býva na tie miesta, kde môže:

● ublížiť si, napr. v kuchyni sa môže porezať, popáliť atď.

● zničiť cenné domáce spotrebiče alebo nábytok - keď má sklon žuť rôzne predmety alebo náhodou niečo rozbije

● utekať priamo z dvora (často mokré, so špinavými labkami) do detskej izby a vystaviť dieťa škodlivým mikroorganizmom

● rušiť pokoj členov domácnosti - počas spánku alebo pri návšteve hostí

Ako si vybrať bránu pre psa?

Voľba bezpečnostnej brány pre psa by mala byť daná predovšetkým jej veľkosťou a jeho temperamentom. Je zrejmé, že veľkí, silní psi môžu ľahko preraziť plastové zábradlia a malí psi sa ľahko vtlačia medzi priečky dreveného plotu.

Ďalším problémom je pohodlie členov domácnosti. Ochranné dvere, ktoré sťažujú priechod zvieraťa, by mali byť ľahko prístupné niekoľko ročným dieťaťom. Schodisková brána pre psa nesmie ľuďom brániť v bezpečnom používaní. Dôležité sú estetické úvahy aj spôsob upevnenia zábradlia (napr. Nemožno ho trvale priskrutkovať k stene na každom mieste). Zo širokej ponuky bezpečnostných brán si môžete vybrať takú, ktorá nenaruší vzhľad interiéru a bude dokonca jeho ozdobou.

Aké sú typy brán pre psov?

Jednou z možností dostupných na trhu je brána pre rozšírenie psa. Môžete ho ľahko pripevniť (bez vŕtania otvorov do steny alebo rámu) a kedykoľvek ho zložiť alebo presunúť na iné miesto. Modely sú zvyčajne nastaviteľné, takže je možné ľahko prispôsobiť šírke rámu. Táto konštrukcia však nemusí byť dostatočne stabilná pre najväčšie plemená.

U veľkých psov je obvykle lepším riešením pevná drevená zábrana pripevnená k stene, s odklopnou bránou uzavretou zhora. Ich nevýhodou môže byť materiál, z ktorého sú vyrobené - nie príliš odolný voči psím zubom. Ak je váš maznáčik náchylný k okusovanie nábytku, vyberte bránu s kovovými priečkami.

Plastové brány sú pre malé psy zvyčajne viac než dosť. U najmenších plemien sa môžete rozhodnúť pre ľahké skladacie alebo rolovacie dvere, ktoré možno ľahko odinštalovať, ak už nebudú potrebné. Ďalšou možnosťou je stanoviť trvalo nízky cieľ, ktorý môže človek prekonať.