40 DNÍ NA VRÁTENIE
Len u nás!
DOPRAVA ZADARMO!
Objednávky nad 30 eur

Filter

Starostlivosť o pazúriky

Starostlivosť o psie pazúriky je veľmi dôležitým prvkom starostlivosti, ktorej musíme pravidelne venovať pozornosť, aby nedošlo k nepohodliu nášho maznáčika. V našej ponuke nájdete značkové nožnice a pilníky na pazúry pre psov všetkých veľkostí a ďalšie prísluešenstvo.

Ako často strihať pazúriky?

Je ťažké stanoviť konkrétny časový rozsah, po ktorom by sme mali chytiť nožnice na pazúry, pretože každý pes je iný a každý pes bude mať inú časovú potrebu strihania.

Najlepšie je sledovať, či sa pazúry dotýkajú podlahy, keď pes stojí. Ak sa o neho opierajú, pri chôdzi zaklepávajú alebo sa dokonca ohýbajú, je to jasný signál, že je najvyšší čas ich ostrihať.

Aktívnejšie, pracovné a športové psy vyžadujú menej strihania pazúrov, pretože pri pohybe, napríklad pri intenzívnych prechádzkach alebo behu, si prirodzene trú pazúry o zem, čo funguje ako pilník. Pazúriky domácich psov bude teda potrebné strihať častejšie.

Prečo je pravidelná starostlivosť o pazúriky psa tak dôležitá?

Ak zanedbáme starostlivosť, bude to mať pre psa zlé následky.

Zarastené pazúry spôsobujú bolesť pri chôdzi, alebo behu a postupom času sa začnú zraňovať vankúšiky, ktoré sa môžu infikovať. Aby sa predišlo bolesti, pes začne prirodzene tlačiť labky, čo vedie k degenerácii kĺbov a mnohým ďalším zdravotným problémom.

Ako vybrať správne nožnice na pazúriky?

Samozrejme môžete požiadať veterinára, aby pazúry zastrihlol, ale je to tak jednoduché, že to môžete ľahko urobiť sami doma.

K tomuto účelu nemôžete použiť bežné nožnice, pretože psie pazúry sú úplne iné než naše. Sú tvrdé a oválne, preto sú pre ich starostlivosť potrebné špeciálne nožnice, ktorá sa prispôsobujú priemeru pazúrov.

Väčšina nožníc má kovovú časť, tzv bezpečnostný systém, ktorý ukazuje, do ktorého bodu pazúr zacvaknúť.

Pokiaľ po strihaní zaznamenáme nerovné alebo ostré povrchy, môžeme úspešne použiť špeciálny pilník pre psa, ktorý piluje nepravidelné hrany.

Ako strihať pazúry?

Nie je to obtiažna činnosť, ale stojí za to navyknúť na to svojho psa čo najskôr. Bude to potom oveľa pokojnejšie. Prvých niekoľko pokusov môže byť pre domáceho maznáčika stresujúcich, ale postupom času sa to stane rutinou. Ak chcete vo svojom psíkovi vyvolať dobré asociácie, môžete po úspešnom zastrihnutia pazúrov ponúknuť svojho psíka delikatesou - potom si zapamätá, že stojí za to byť trpezlivý, pretože na neho čaká odmena.

Čo sa týka samotnej aktivity, vyžaduje sústredenie. U niektorých pazúrikov možno pozorovať červené jadro, nad ktorým by sa rozhodne nemalo strihať.

Strihanie pazúrov psom s čiernymi pazúrmi môže byť ťažšie, buďte preto veľmi opatrní. Je lepšie strihať na mieste, kde je dobrá viditeľnosť.

Viac informácií nájdete na blogu: