40 DNÍ NA VRÁTENIE
Len u nás!
DOPRAVA ZADARMO!
Objednávky nad 30 eur

Filter

Sáčky na psie exkrementy

Sáčky na psie exkrementy

Nie každá prechádzka so psom končí s jej fyziologickými potrebami, ale chovateľ by mal byť na takúto možnosť pripravený počas každej prechádzky. Aké vybavenie by ste si mali vziať so sebou, aby upratovanie trusu psa nebolo utrpením, alebo nepríjemnou povinnosťou? V ponuke nášho obchodu nájdete sáčky na exkrementy, zásobník na takéto sáčky, lopatky na zdvihnutie psieho trusu, teda všetky pomôcky, s ktorými sa upratovanie po psovi stane bežnou činnosťou, bez negatívneho tónu.Nie každá prechádzka so psom končí s jej fyziologickými potrebami, ale chovateľ by mal byť na takúto možnosť pripravený počas každej prechádzky. Aké vybavenie by ste si mali vziať so sebou, aby upratovanie trusu psa nebolo utrpením, alebo nepríjemnú povinnosťou? V ponuke nášho obchodu nájdete sáčky na exkrementy, zásobník sáčkov, lopatky na vyzdvihnutie psieho trusu, teda všetky pomôcky, s ktorými sa upratovanie po psovi stane bežnou činnosťou, bez negatívneho tónu.

Aké pomôcky budú užitočné pri odstraňovaní trusu psov počas prechádzok?

- Sáčky na exkrementy - jednorazové sáčky sa skvele hodia k upratovaniu. Mnoho spoločností ponúka sáčky na exkrementy, ktoré sa líšia veľkosťou, farbou, vzormi, materiálom, výrobou a stupňom likvidácie. Aby bolo možné vybrať čo najlepšie vrecká pre vášho domáceho maznáčika, venujte pozornosť ich veľkosti. Čím väčší je pes, tým väčšie sáčky budete potrebovať. Väčšie plemená psov potrebujú tiež silnejšie vaky - pretože žiadny psovod nechce nepríjemné prekvapenie pri zbere trusu. Farebné sáčky môžu zakryť transparentnosť a zlepšiť estetiku odstraňovania trusu vášho psa. Niektoré sáčky ponúkané výrobcami majú tiež vôňu, čo je najlepšie riešenie pre majiteľov s citlivými vnímaním trusu.

V dnešnej dobe je veľmi dôležité zlikvidovať sáčky na trus. Existujú biologicky odbúrateľné sáčky, ktoré sa rozložia za niekoľko dní a dokonca sa urýchli rozklad výkalov. Tieto vrecká na trus sú drahšie, ale ich ekologická hodnota je neoceniteľná. Ostatné sáčky sú zvyčajne vyrobené z plastu a ich rozklad a zanechanie znečistenia na životnom prostredí trvá ešte dlho. Najbežnejšie a široko dostupné plastové sáčky pre psy sú najbežnejšie a ich cena je najnižšia.

- Papierové vrecia na exkrementy sú druhom biologicky rozložiteľných vakov na odpad. Majú o niečo väčšiu kapacitu ako výkaly a sú drahšie, ale úplne ekologické a rýchlo sa rozkladajú. Vrecká na psie výkaly sú tiež jednorazové, vyrobené z papiera, pevné a pomáhajú vám hygienicky vyčistiť po vašom psovi.

Pri výbere vrecúšok alebo vriec na odpad by jedným z najdôležitejších aspektov mala byť ich pevnosť a odolnosť, aby sa neroztrhali pod ťarchou náplne a nezanechávali špinavú oblasť a zbernú plochu.

- Puzdro na sáčky - pri použití vreciek na psie výkaly sa oplatí mať púzdro. Tento praktický prístroj možno pripevniť na šnúrku na krk, postroj, vodítko alebo na krúžok na kľúče. Väčšina vrecúšok je univerzálnych a vojde sa do sáčkov štandardnej veľkosti, ale v závislosti od výrobcu sa počet sáčkov môže líšiť. Obaly puzdier majú v súčasnej dobe širokú škálu farieb a vzorov. Môžete si vybrať tie, ktoré majú ďalšie funkcie, napríklad baterku, diódu atď.

- Lopatky na exkrementy - zberače exkrementov sú určené na čistenie psieho trusu z dvorov, oblastí okolo domu, pozemku, atď. Iste to nie je vybavenie pre každodenné prechádzky, pokiaľ majiteľ psa nemá možnosť chodiť na prechádzky so psom a lopatkou. Lopatky sú praktické, sú v rôznych veľkostiach. Vyrobené sú z hladkých materiálov, ktoré sa ľahko čistia a nečistoty sa nelepia. U lopatiek je dôležitá jednoduchá hygiena, pretože tieto zariadenia musia byť pravidelne dezinfikované. Na pozemku môžeme vďaka lopatkám ľahko zbierať trus bez toho, aby sme sa ho dotýkali rukami, a jedným ťahom ho umiestniť na správne miesto. Lopatky sú tiež užitočné u väčšieho počtu psov, kde urýchlia odstraňovanie všetkých nečistôt a minimalizujú spotrebu plastových sáčkov a plastových vriec.

Upratovanie po vašom psíkovi - fuška?

Je potrebné mať na pamäti, že výkaly predstavujú epidemiologickú hrozbu. To je obzvlášť nebezpečné pre hranie detí, rovnako ako pre ostatné zvieratá. Výkaly znečisťujú oblasť, nepríjemne páchnu a pravdepodobne každý človek sa aspoň raz v živote prekvapil šľapnutím do nich. Upratovaním po psovi tomu môžete zabrániť.

Odstránenie exkrementov u vášho psa nie je len zákonnou povinnosťou, ale predovšetkým vychádza zo starostlivosti o životné prostredie a jeho estetiku. V mestách sú zelené plochy veľmi potrebné a mali by ich obyvatelia oceniť. Psy sa nevedia o seba postarať, je teda v povinnostiach opatrovníka, aby po nich upratovali.

Odstraňovanie psích exkrementov je každodennou súčasťou života psíčkara. Naša ponuka vám túto neobľúbenú činnosť veľmi uľahčí.