40 DNÍ NA VRÁTENIE
Len u nás!
DOPRAVA ZADARMO!
Objednávky nad 26 eur

Filter

Pelechy pre psov

Pelech pre psa by nemala byť len miestom na spanie, ale aj miestom na oddych, skrátka "útočiskom" psa v akejkoľvek situácii. Preto by ste mali hľadať správny pelech s ohľadom na preferencie vášho maznáčika. Pelech musí byť pre neho pohodlný, aby sa do neho rád vracal a plnohodnotne tu odpočíval, mal byť jeho súkromný priestor. Hoci vzhľad pelechu by nemal byť tým najdôležitejším, chovateľ má teraz široký výber a veľa možností, ako pelech prispôsobiť do interiéru a zároveň aj na svojho maznáčika. Pelechy pre psy sú k dispozícii v rôznych farbách, tvaroch a sú vyrobené z rôznych materiálov. Prútené, textilné, plastové, ortopedické postele alebo napríklad prikrývky či tzv. Kukane. Ktorý pelech si váš pes vyberie?

Aký vybrať pelech pre psa?

Pri výbere pelechu by hlavnými kritériami mala byť veľkosť a potom materiál. Pokiaľ ide o veľkosť, bez ohľadu na to, či sa jedná o brloh pre veľkého alebo malého psa, zmerajte dĺžku zvieraťa a pridajte k nemu asi 20 cm. Toto je priemerná rezerva, ktorú by sme si mali ponechať, aby pes pohodlne a pohodlne ležal. To mu umožní voľne sa pretiahnuť a odpočívať. Pokiaľ ide o materiál, je to preferencie každého majiteľa, ale mali by ste zvoliť materiál, ktorý sa relatívne ľahko čistí, je odolný, ale mäkký a prispôsobuje sa telu psa. Možno uvažovať o nasledujúcich formách:

Textilné pelechy sú najväčšou skupinou psích pelechov. Sú mäkké, s dizajnovými vzormi a rôznymi farbami. Majú vysoké prijatie medzi domácimi miláčikmi. Väčšina látkových pelechov má možnosť zložiť spodnú vankúš a možnosť ho prať, čo výrazne uľahčuje udržiavanie čistoty. K dispozícii v rôznych tvaroch.

Plastové pelechy pre psy sú najjednoduchšie a skôr najlacnejšie. Sú silné a tuhé. K zvýšeniu pohodlia a mäkkosti miesta na spanie sa s nimi odporúča používať vankúše alebo dokonca prikrývky. V horúcich dňoch sú často chladnejšie ako okolitá teplota. Zvyčajne majú oválny tvar.

Prútené pelechy sú veľmi estetické a hodia sa prakticky do každého interiéru. Vyznačujú sa odolnosťou, ergonómiou a útulnosťou. Často sa také lôžkoviny vyrábajú ručne. Jedná sa o ekologické výrobky, ktoré sú k dispozícii v mnohých veľkostiach, zvyčajne oválne a niekedy obdĺžnikové. Prútené pelechy by ste mali doplniť vankúšom alebo dekou pre psov.

Špecializované pelechy pre psov

U psov s degeneratívnymi kĺbmi alebo problémy s chrbtom sa odporúčajú ortopedické pelechy. Jedná sa o špičkové produkty navrhnuté tak, aby vyhovovali telu psa a účinne uvoľňovali kĺby. Často sú také pelechy naplnené napríklad silikónovými guličkami, ktoré navyše vykonávajú mikromasáž počas odpočinku psa.

Pre náročných psov a ich pánov pripravili producenti špeciálne produktové rady, ktoré sú splneným snom - exkluzívny pelechy pre psov. Existuje obrovská variácie tvarov, farieb, výšiviek atď. Môže to byť kožená pohovka pre psa, kreslo, matrace, celý dom alebo zámok. K dispozícii sú aj výrobky na mieru alebo ručne vyrábané. Takéto dizajnové pelechy pre psy sú naozajstným zážitkom pre milovníkov domácich maznáčikov. Sú tiež krásnym doplnkom bytov.

Existuje mnoho ďalších foriem pelechov pre psov, napríklad: prikrývky, prikrývky na pohovku, chladiace podložky alebo autokoberce. Všetky ponúkané typy podstielky sa v závislosti na zvolenej veľkosti osvedčí ako pelechy pre psov veľkých plemien aj menšie domácich miláčikov. Je dôležité, aby pelech bol vyrobený z materiálov, ktoré sú bezpečné pre zvieratá a ľudí.


Pred nákupom stojí za to pozorovať vášho domáceho maznáčika, v akej polohe ochotne a najčastejšie zaspáva. Pokiaľ je stočený, môže byť vhodný oválny pelech. Na druhú stranu spiace pes, obvykle natiahnutý ako šíp, sa bude pravdepodobne najlepšie cítiť v obdĺžnikovom brlohu, skôr dlhším než širšom.

Pelech pre psov, ako predmet každodenného užívania, by mal byť dostatočne veľký a pohodlný. Pes by sa na ňom mal cítiť bezpečne a byť schopný odpočívať v pokoji. Pelech je skrátka územím, ktoré patrí len jemu. To znamená, že pes by nemal byť rušený, keď je na svojom mieste.


1 2 3
17.00  
+

12.65  
+11.12  
+

Kontaktujte nás kvôli cene  Kontaktujte nás kvôli cene  


14.04  
+


Kontaktujte nás kvôli cene  
41.50  
+


Kontaktujte nás kvôli cene  

1 2 3