40 DNÍ NA VRÁTENIE
Len u nás!
DOPRAVA ZADARMO!
Objednávky nad 30 eur

Filter

Vôdzky pre psov

Vodítka pre psov sú nepostrádateľným prvkom vybavenia domácnosti, kde žijú psi. Každý chovateľ s domácim miláčikom vie, aké dôležité je ľahko viesť psa pri prechádzkach. Pri výbere správneho vodítka si opatrovník môže vybrať z: nylonových, kožených, sťahovacích vodítok alebo retiazok. Je tiež dôležité prispôsobiť dĺžku a spôsob rozvinutie vodítka typu prechádzok, a preto si môžete podľa toho, kam sa psom najčastejšie chodíte von, zvoliť automatické vodítko dlhé alebo krátke, klasické vodítko, ktoré nemožno rozbaliť.

Aké vodítko pre psa vybrať?

Pred zakúpením vhodného vodítka stojí za to sa trochu zoznámiť s možnosťami, ktoré nám v súčasnosti ponúkajú výrobcovia, aby ste si mohli vybrať dobré vodítko pre svojho psa.

Nylonové vodítko - je veľmi odolné a v súčasnosti najčastejšou voľbou chovateľov v súčasnosti. Praktické a estetické, a navyše netrite ruky pri vedení psa. Väčšina z nich je cenovo dostupná. Často nájdete exkluzívne výrobky - ručne vyšívané a vytvorené.

Najsilnejším typom postroje sú kovové, remienkové vodítka. Je veľmi ťažké ho roztrhnúť alebo zničiť. Sú klasické a nepôsobí rušivo, môžu však spôsobiť oderky a nie sú príliš pružné - je s nimi ťažšie manipulovať.

Kožená vodítka pre psov - podľa toho, ako sú vyrobené, či už sú prírodné alebo umelé, budú viacmenej jemná. Tieto šnúrky sú príjemné na dotyk a vyzerajú krásne. Pri väčšom tlaku a častejšom používaní sa na nich môžu začať objavovať praskliny, ktoré spôsobí ich prasknutiu.

Tkanina: bavlnené alebo hrubé motúzy sú najmenej obvyklé. Ich nespornou výhodou je prirodzenosť. Tieto ekologické šnúrky na krk sú veľmi ľahko ovládateľné, svižné a odolné a zároveň šetrné k rukám držiaku.


Forma vodítka - lanko alebo páska?

V ponuke vodítok pre psov môžete tiež vidieť rozdelenie na vodítka s opaskom a linkou a pásky. Pásky sú širšie, ale užšie ako linky. Linky majú kruhový prierez.

Funkčné vodítka pre psa - vodítka pre beh a výcvik

Navyše vďaka použiteľnosti vodítka pre psa môžeme rozlíšiť:

Bežecká vodítka navrhnutá pre dôsledný a pohodlný beh psa s psovodom pri zachovaní maximálnej bezpečnosti. Takáto pútka majú špeciálny spojovací materiál a zabezpečenie. Sú pomerne krátke, ale silné a vyrobené zo silného materiálu. Väčšina bežiacich vodítok je nastaviteľná na dĺžku, aby čo najlepšie sedela. Niektoré modely sú tiež vhodné pre spoločné výlety na bicykli.

Výcvikové vodítka môžu byť veľkou pomocou pri výcviku psov všetkých vekových skupín, dokonca aj šteniat. Budú užitočné najmä pri nácviku privolania alebo poslušné chôdze. Vodítka sú zvyčajne veľmi dlhá a pomerne tenká.

Výstavné vodítka - tenké vodítka určené špeciálne pre psov, ktorí sa zúčastňujú výstav. Malá, ale odolná vodítka sú ľahká a jemná, pretože nemôžu zakryť alebo narušiť siluetu psa.

Jedným z najdôležitejších kritérií, ktoré je potrebné vziať do úvahy pri nákupe nového vodítka pre psa, je jeho dĺžka. Klasické modely nemajú funkciu rozkladania, ich dĺžku je možné zmeniť iba zavesením. Automatické vodítka sú zasúvacie a zvyčajne veľmi dlhé. Majú možnosť zastaviť rozkladanie v dĺžke, ktorú si vyberú, a potom ďalej rozložiť alebo navinúť vodítko. Flexi vodítka pre psov sú v súčasnej dobe najobľúbenejšie variantom, najmä pokiaľ ide o automatické vodítka pre veľké psy. Majú tiež širokú škálu vodítok pre malé psy.

K dispozícii sú tiež veľmi žiaduce reflexné vodítka pre psov na jeseň a v zime. Zlepšujú viditeľnosť psov a zvyšujú ich bezpečnosť.

Vzhľadom k veľmi vysokej frekvencii používania vodítok pre psov sa odporúča zvoliť niekoľko modelov. Aj tá najlepšia a najsilnejšia spojovacie šnúra bude v určitom okamihu pod vplyvom času a silné trhacie sily poškodená. Mať niekoľko náhradných dielov minimalizuje riziko, že opatrovník nebude jedného dňa schopný vziať domáceho maznáčika na prechádzku. Okrem toho, v závislosti na vašich preferenciách a spôsobu, ako sa svojím psom chodíte, stojí za to vybaviť ho vodítkami vhodnými pre spôsob spoločného trávenia času vonku.1 2 3
FLEXI Vodítko New Neon S pásik 5 m zelené
Kontaktujte nás kvôli cene
1 2 3