40 DNÍ NA VRÁTENIE
Len u nás!
DOPRAVA ZADARMO!
Objednávky nad 26 eur

Filter

Hryzadlá pre psov

Hryzenie je pre psa prirodzené správanie, najmä v mladom veku. Táto zjavná hra tiež ovplyvňuje zdravie zvieraťa. Pokiaľ majiteľ neposkytne domácemu maznáčikov vhodnú hračku, nenájde predmet, ktorý by na mohol žuť, bohužiaľ tieto prípady často končí pri nábytku alebo topánok ...
Môžete si vybrať z celého radu hryzacích hračiek na trhu. Jedná sa o jednoduché hračky, ktoré zaisťujú mechanické odstránenie plaku a zubného kameňa a zároveň zaberajú čas zvieraťa, najmä v neprítomnosti jeho majiteľov.


Výhody hryzacích hračiek pre psov

Majitelia psov by vždy mali brať do úvahy zdravotný stav svojich domácich maznáčikov, vrátane ich ústnej hygieny, konkrétnejšie zápal usadzovanie zubného kameňa. Najlepším riešením, ako tomuto procesu zabrániť, sú hryzenie hračky, ktoré fungujú ako zubná kefka a dokonale čistí zuby od nežiaducich usadenín a zároveň poskytujú veľa zábavy.

Dobré hryzátko by malo byť vyrobené z materiálov, ktoré sú pre zviera bezpečné a odolné proti poškodeniu. Môžete získať tzv dentálne hračky, ktoré sú pomerne tvrdá, mechanicky odstraňujú zubný povlak a čistí zubné doštičku. Odporúča sa, aby si s nimi pes "hral" až 60 minút denne - k tomu sú ideálne produkty, ktorých životnosť je jednoducho dlhšia. Pred nákupom je dobré sa poradiť s predajcom alebo zistiť názory ostatných majiteľov psov.

Druhy hryzacích hračiek

Na trhu je k dispozícii celý rad psích hryzačiek v rôznych veľkostiach, farbách a tvrdosti. Vždy by ste si mali vybrať hračku, ktorá bude vyhovovať potrebám vášho maznáčika. Menšie psy nemusia mať záujem o veľké hryzátka, ktoré jednoducho nebudú môcť zachytiť do úst. Majitelia veľkých plemien by mali nakupovať iba hryzenie hračky pre veľké plemená. Malá hračka sa môže zaseknúť v ústach psa a mäkký materiál, z ktorého je vyrobený, môže ľahko hrýzť a prehltnúť úlomky. V overených obchodoch nájde každý majiteľ perfektný hryzenie hračku pre svojho maznáčika. Ak máte pochybnosti, vždy stojí za to vyhľadať radu.

Je dôležité si uvedomiť, že hryzátko nie je len domáci hračka, ale tiež skvelá na prechádzky. Keď zviera vie, že je to jeho hračka, je oveľa pravdepodobnejšie, že si s ňou bude hrať. Pre domácich miláčikov, ktorí sa nevyhýbajú vode, vyberte hryzátko vyrobené z plávajúcich materiálov. Plávanie je vynikajúci forma gymnastiky pre psov a navyše poskytneme vášmu domácemu maznáčikov radosť z hry s opatrovníkom.

Aké hryzátka zvoliť pre šteňatá? Ako presvedčiť psa na novú hračku?

Každý majiteľ mladého psa zažil u svojho psa veľké nutkanie hrýzť, najmä keď mu rastú zuby. Táto "zábava" často končia poškodenými predmety každodennej potreby. Z tohto dôvodu stojí za to navyknúť si psa na to, že má svoje vlastné hračky, ktoré uspokoja tento prirodzený reflex už od prvých mesiacov. Vďaka kousacím hračkám šteňa neničia nábytok, nehryzie topánky ani neukradne ponožky majiteľovi.

Dokážete pre svojho psa vyrobiť hryzátko?

Zuby, umelé i prirodzené, si môžu vyrobiť sami psi. Stojí však za zváženie, že v prípade hračiek vyrobených z umelých materiálov je nutné zvoliť také, ktoré zvieraťu nijako neublíži, a nie vždy majitelia také znalosti majú. To isté platí pre prírodné produkty, napr. Zakúpené v mäsiarstve - nie každý vie, či daný produkt psovi ublíži a či môže daný druh mäsa bezpečne jesť. Preto by sa najmä majiteľ nového maznáčika mal rozhodnúť pre hotové a osvedčené produkty, ktoré možno ľahko získať v dobrých obchodoch pre zvieratá.

1 2 3
1 2 3