40 DNÍ NA VRÁTENIE
Len u nás!
DOPRAVA ZADARMO!
Objednávky nad 30 eur

Filter

Dvierka pre mačky

Dvierka pre mačky

Dvere pre mačky sú dokonalým riešením, vďaka ktorému sa mačka bude môcť voľne pohybovať bez ohľadu na jeho majiteľa. Môžete si vybrať medzi dverami umiestnenými vo vstupných a vnútorných dverách, alebo v skle.

Dvere pre mačky sú relatívne lacné a jednoduché riešenie, ktoré významne uľahčuje život zvieraťa aj jeho majiteľa. Pri nákupe by ste mali vziať do úvahy miesto, kde budú nainštalované, a stupeň automatizácie - otvorený pod tlakom mačky, infračerveného žiarenia alebo čipu.

Dvere pre mačky - prečo ich inštalovať?

Hovorí sa, že mačky si idú svojou vlastnou cestou. Majitelia mačiek si stále viac uvedomujú riziká, ktoré na ich miláčikov číhajú, pokiaľ ide o ich voľnosť bez kontroly (nákazlivé ochorenie, uhryznutie, atď.) Vynikajúcim riešením sú dvere, vďaka ktorým sa mačka môže ľahko pohybovať medzi domom a oploteným vonkajším priestorom po celý deň (napr. prechod z bytu na balkón zaistený sieťou, z domu do zimnej záhrady, miestnosti pre mačky, atď.).

Aké typy dverí pre mačky existujú?

Najjednoduchší spôsob, ako urobiť dvere, je doska s otvorom, ktorá je zakrytá špeciálnou klapkou, ktorá obmedzuje priechod studeného vzduchu alebo vniknutiu nečistôt. Fungujú mechanicky, na čipe alebo infračervenom žiarení. Novinkou sú dvere, ktoré sa otvárajú podľa vzhľadu. Ich tvorcom je holandský inžinier. Zariadenie rozpozná tvár mačky a prostredníctvom SMS upozorní majiteľa, keď chce zviera vstúpiť do domu. Vonkajšie dvere mačky by mali byť pevne konštruované - tesné a bezpečné. Klapka zakrývajúca otvor sa nesmie pod vplyvom vetra ohýbať.

Dvierka možno tiež inštalovať do vnútorných dverí, čo mačke umožňuje pohyb medzi miestnosťami. Najčastejšie sa umiestňujú do kúpeľne, kde je zvyčajne podstielka pre mačky. Je to miestnosť, ktorú by bolo ťažké udržiavať otvorenú 24/7. Vďaka dverám je cesta mačky medzi toaletou alebo pelechom úplne oddelená a je zachované mačacie súkromie. V tomto prípade sa najčastejšie vyberajú najmenej komplikované riešenia, pretože nie je nutné vytvárať zábrany pred externým prostredím.

Ľudia, ktorí nebývajú v dome, zvyčajne volia mačacie dvere v skle / balkónových dverách. V bytovom dome môže mačka obvykle vyjsť len na balkón. Vďaka dverám nemusíte nechať otvorené okná, aby váš maznáčik mohol prejsť. Ich montáž do skla by mal vykonávať odborník - sklenár vybavený príslušnými nástrojmi pre brúsenie skla a so skúsenosťami.

Dvere pre mačky s čipom

Mačacie dvere s čipom sa na trhu objavili relatívne nedávno. Toto pokročilé riešenie má mnoho výhod. Dvere reagujú, keď sa v blízkosti objaví vrčanie a automaticky sa odomknú. Je možné ich naprogramovať tak, aby rozpoznávali od tucta až po niekoľko desiatok zvierat. Vďaka tomu ich je možné použiť aj pre psy malých plemien. Obrovskou výhodou čipov je, že ukladajú údaje o zvierati, čo môže byť užitočné v prípade ich straty. Okrem pomerne vysokej ceny je nevýhodou dverí s vstavanou čítačkou čipov nutnosť implantovať čip pod kožu zvieraťa, čo pre neho bude veľkým stresom. Alternatívou sú modely, ktoré reagujú na štítky umiestnené na krku vášho maznáčika. Toto riešenie má však tiež nevýhody - riziko straty štítku alebo zranenia, keď sa obojok, na ktorom je štítok chytený, zachytí napr. o plot.

Ako nainštalovať dvere pre mačky sami?

Dvere pre mačky si môžete úspešne nainštalovať sami. Ku každému produktu je priložený návod. Postup bude vyžadovať použitie nástrojov, ako je pravítko, vrták, píla, skrutkovač. Pred začatím práce by mala byť zmeraná výška končatín mačky - vzdialenosť labiek od zeme k žalúdku. Dvere by nemali byť inštalované nad líniou trupu mačky, pretože príliš vysoká diera bude obtiažna. Dvere je zvyčajne potrebné utesniť, aby sa obmedzil priechod studeného vzduchu. Niektoré modely sú vybavené špeciálnymi izolačnými rámami.