40 DNÍ NA VRÁTENIE
Len u nás!
DOPRAVA ZADARMO!
Objednávky nad 30 eur

Filter

Tašky pre psov

Tašky pre psov

Prepravná taška pre psa je vynález užitočný v mnohých situáciách. Môžete ho použiť na dlhej ceste, na bicykli, pri nakupovaní alebo v prípade, že je potrebné vziať vášho domáceho maznáčika k veterinárovi. Pri výbere tašky či batohu pre psa by ste sa mali riadiť predovšetkým pohodlím a bezpečnosťou vášho maznáčika.Prepravná taška pre psa je vynález užitočný v mnohých situáciách. Môžete ho použiť na dlhej ceste, na bicykli, pri nakupovaní alebo v prípade, že je potrebné vziať vášho domáceho maznáčika k veterinárovi. Pri výbere tašky či batohu pre psa by ste sa mali riadiť predovšetkým pohodlím a bezpečnosťou vášho maznáčika.

Psy radi chodia pri nohe svojho majiteľa, takže ich nosenie sa môže zdať neopodstatnené. Niekedy však musí byť váš maznáčik prepravovaný na veľkú vzdialenosť, a treba mu zabezpečiť primerané pohodlie a bezpečnosť pri cestovaní. U veľkých zvierat je jediným riešením klietka. Malé domáce zvieratá, ktorá váži nie viac ako 8-12 kg, možno prepravovať spôsobom, ktorý zaistí lepší kontakt s chovateľom a schopnosť pozorovať okolie - v cestovnej taške špeciálne určenej pre psa.

V akých situáciách je taška pre psa užitočná?

K preprave z miesta na miesto sa používa batoh pre psov, v prípadoch keď sa pes nemôže, alebo nemal by sa pohybovať samostatne. Medzi takéto situácie patria napríklad:

· Rýchla chôdza alebo jazda na bicykli

· Preprava vášho domáceho maznáčika verejnou dopravou

· Cestovanie autom, vlakom alebo lietadlom

· Transport chorého alebo slabého psa po operácii

K čomu je taška na prepravu psov?

Taška a batoh pre psov je zvyčajne vynikajúcim útočiskom pre psov, ktorí sa boja cestovania. Je to priestor, kde sa môžu schovať, zatiaľ čo zostane nablízku majiteľovi. Taška na bicykel pre psov je skvelý nápad pre spoločnú jazdu, počas ktorej je pre malé zviera ťažké držať krok s človekom. Pri cestovaní električkou je lepšie nenechávať si na vodítku jorkšíra alebo shih tzu, aby naň v dave nikto nestúpil. Pre pohodlie svojich spolucestujúcich by ste mali vziať svojho maznáčika do svojich rúk. V takejto situácii je preprava v taške pohodlnejším riešením pre majiteľov a pohodlnejšie je to aj pre domáceho maznáčika. Psy by z bezpečnostných dôvodov nemali byť prepravovaní v aute inak ako v prepravke. Jazda s malými štvornožcami je obzvlášť riskantná, čo môže predstavovať vážnu hrozbu, napríklad zošliapnutím brzdového pedálu. Aj tu môže pripevnená psia taška vyriešiť všetky problémy. Takéto príslušenstvo je tiež nepostrádateľné, keď je potrebné odviezť chorého maznáčika k veterinárovi alebo keď niekoľko týždňov staré zvedavé šteňa ešte nechodí na prechádzky kvôli riziku infekcie - v taške môže bezpečne preskúmavať svet.

Aké vlastnosti by mala mať taška pre psa?

Taška pre psa musí byť pre neho predovšetkým pohodlná a bezpečná. Zviera sa cíti pohodlne v dostatočne veľkom nosiči, aby sa mohlo voľne otáčať alebo pohodlne ležať. Zároveň nesmie byť vak príliš priestranný, aby v ňom pes počas prepravy neskĺzol. Mali by ste si vybrať modely s tuhým protišmykovým dnom. Pre pohodlie psa by mali byť v taške ventilačné otvory zaisťujúce cirkuláciu vzduchu a okno, cez ktoré môže zviera pozerať von a pozorovať okolie.

Pri výbere batohu či tašky pre psa stojí za zváženie tiež pohodlie majiteľa psa. Nosič by mal byť vyrobený z materiálu, ktorý sa ľahko udržiava čistý (napr. Polyester). Vnútri musí byť spona, ktorá sa pripevní k obojku domáceho maznáčika, čo mu bráni v neočakávanom vyskočení z vaku. Vďaka širokým popruhom je ľahšie prenášať váhu niekoľkých kilogramov. U domácich maznáčikov s hmotnosťou nad 8 kg môže byť dobrým riešením taška pre psov na kolieskach s nastaviteľnou rukoväťou. Modely s vreckami na príslušenstvo pre psy sú praktické. Je tiež dôležité, aby mali pracky, pomocou ktorých je možné nosič pevne pripevniť k pásom v aute alebo na riadidlách bicykla.