40 DNÍ NA VRÁTENIE
Len u nás!
DOPRAVA ZADARMO!
Objednávky nad 30 eur

Filter

Oblečenie pre psov

Oblečenie pre psov

Kabáty, bundy, svetre, vesty alebo psie topánky. Takéto oblečenie nájdete v šatníku vášho obľúbeného eshopu. Pred výberom zo šatníka stojí za zváženie, aké oblečenie bude pre vášho psíka najužitočnejšie do aktuálneho počasia. Potom môžete pre vašich domácich maznáčikov vybrať najlepší outfit. Výrobcovia tiež ponúkajú reflexné oblečenie alebo doplnky, ktoré dbajú na bezpečnosť psa a sú viditeľné z diaľky počas tmavých večerov.

Aké oblečenie máme pre psov?

Kabáty a bundy pre psov - väčšinou s perovou výplňou alebo teplou podšívkou. Jedná sa hlavne o psie oblečenie na zimu, tj. typicky pre studené a veľmi chladné výlety. Veľmi dobre sa zahrievajú a udržujú teplo. Niektoré z nich sú tiež odolné proti vetru a vode.

Svetre pre psov - najlepšie sa priľnú k telu psa, sú hebké a príjemné na dotyk. Budú dobre fungovať počas jarného alebo jesenného počasia, napríklad pod zimnou bundou alebo pláštenkou pre lepšiu tepelnú ochranu.

Pláštenky pre psov - oblečenie pre psa, ktoré ho chráni hlavne pred vetrom a dažďom. Psov, ktorí nemajú radi zimu, môžete obliecť do svetra. Sú vyrobené z ľahkých a nepremokavých materiálov. V zloženom stave zaberajú málo miesta, takže je možné ich zbaliť do kabelky alebo vrecka.

Roláky pre psov - sú určené na ochranu krku psa. Sú ľahšie ako bundy alebo svetre. Niekedy prichádzajú v podobe jednoduchého nákrčníku, niekedy ako celá mikina.

Všetko záleží na tom, čo očakávame od odevu pre domáceho maznáčika. Nič vám samozrejme nebráni vybaviť vášho domáceho maznáčika všetkými možnosťami a každý deň ho podľa prevládajúceho počasia obliekať inak. Treba však vedieť, že najväčšiu dodatočnú ochranu proti chladu najčastejšie potrebujú psi malých a miniatúrnych plemien, tí s tenkou srsťou alebo čiastočne bez srsti. Vzhľadom k najbežnejším skupinám príjemcov vytvorili niektorí výrobcovia špeciálnu radu odevov pre yorkšírov, maltezáčikov, shih tzu a pre chrty. Tieto plemená psov často mrznú vo veternom a chladnom počasí a začínajú sa vyhýbať prechádzkam, pretože si ich nespájajú s ničím príjemným. Nadmerné ochladzovanie alebo prejedanie môže viesť k prechladnutiu alebo k celkovej slabosti tela psa. V takýchto prípadoch môže byť najlepším riešením prevencia, tj. obliekanie teplých odevov pre domácich miláčikov na zimu, a za menej nepriaznivých podmienok iné odevy.

Na druhej strane pre psov s dlhou a hustou srsťou môžu byť pláštenky a pršiplášte pre majiteľov výhodné. Zabránite tomu, aby vlasy boli mokré a znečistené, napríklad blatom.

V jesennom a zimnom období sa oplatí psa vybaviť reflexným oblečením, ktoré zvyšuje jeho viditeľnosť. Výrobcovia ponúkajú celý rad produktov s reflexnými prvkami alebo s celými súčasťami. To významne zvyšuje bezpečnosť psa a jeho psovoda počas ranných alebo večerných prechádzok, keď je tma.

Existujú tiež topánky pre psov, ktoré chránia citlivé vankúše pred nadmerným chladom, snehom, a hlavne proti dráždivej soli, ktorá sa v zime sype na chodníky.

Ako si vybrať oblečenie pre psov? Ako sa pes meria?

Oblečenie pre psov sa ponúka v mnohých veľkostiach a strihoch. Akékoľvek bundy alebo svetre by sa mali vyberať čo najlepšie, pričom sa nesmie obmedzovať pohyb psa, dráždiť ho alebo spôsobovať odreniny. Všetko záleží na veľkosti, ktorú si vyberiete. Ako teda psíkovi vybrať vhodný a dobre padnúci odev? Každý výrobca udáva mierne odlišnú veľkosť, ale väčšina z nich súhlasí s tým, kde sa pes meria. Aby sa vášmu psovi odev dobre hodil, mali by ste vedieť zvyčajne dva rozmery:

Dĺžka tela psa - merané od krku (viac menej okolo 2. krčného stavca) po spodnú časť chvosta (približne v úrovni konca krížovej kosti - začiatku chvosta).

Obvod hrudníka psa - meria sa v najširšom mieste hrudníka, približne vo výške hrudnej kosti psa.

Na určenie veľkosti sú niekedy potrebné ďalšie rozmery: obvod labky (merané v predlaktí alebo v slabinách zadných končatín) a obvod krku (merané približne na úrovni 2. krčného stavca).

Upozorňujeme, že pre spoľahlivé meranie by sa malo meranie uskutočniť so psom stojacim na rovnom povrchu. Jeho hlava by mala smerovať dopredu a jeho svaly by nemali byť napnuté.

Oblečky pre psov môžu byť módnym a estetickým doplnkom psa. Nezabudnite však na ich hlavné poslanie - ochranu vášho psa pred chladom a dažďom. Správne zvolené a dobre padnúce oblečenie predstavuje pre psa druhú vrstvu a neobťažuje ho. Možno použiť zimné oblečenie pre malé i veľké psy.


1 2
TRIXIE Zimná kombinéza Helsinki S 33 cm
Kontaktujte nás kvôli cene
1 2