40 DNÍ NA VRÁTENIE
Len u nás!
DOPRAVA ZADARMO!
Objednávky nad 26 eur

Filter

Oblečenie pre psov

Oblečenie pre psov
Kabáty, bundy, svetre, vesty alebo psie topánky. Takéto oblečenie nájdete v šatníku vášho obľúbeného eshopu. Pred výberom z šatníka stojí za zváženie, aké oblečenie bude pre vášho psa najužitočnejšie do aktuálneho počasia. Potom môžete pre vašich domácich maznáčikov vybrať najlepší outfit. Výrobcovia tiež ponúkajú reflexné oblečenie alebo doplnky, ktoré dbajú na psiu bezpečnosť a sú viditeľné z diaľky počas tmavých večerov.


Aké máme oblečenie pre psov?

Kabáty a bundy pre psov - väčšinou s perovou výplňou alebo teplou podšívkou. Jedná sa hlavne o psie oblečenie na zimu, tj. typicky pre studené a veľmi chladné výlety. Veľmi dobre sa zahrievajú a udržujú teplo. Niektoré z nich sú tiež odolné proti vetru a vode.

Svetre pre psov - najlepšie sa priľnie k telu psa, sú hebké a príjemné na dotyk. Budú dobre fungovať počas jarného alebo jesenného počasia a napríklad pod zimnou bundou alebo pláštenkou pre lepšiu tepelnú ochranu.

Pláštenky pre psov - oblečenie, ktoré chráni hlavne pred vetrom a dažďom. Zle udržujú teplo. Psov, ktorí nemajú radi zimu, môžete obliecť do svetra. Sú vyrobené z ľahkých a nepremokavých materiálov. V zloženom stave zaberajú málo miesta, takže je možné zabaliť do kabelky alebo vrecka.

Roláky pre psov - sú určené na ochranu krku psa. Sú ľahšie ako bundy alebo svetre. Niekedy prichádzajú v podobe jednoduchého nákrčníku, niekedy ako celá mikina.

Všetko záleží na tom, čo očakávame od odevu pre domáceho maznáčika. Nič vám samozrejme nebráni vybaviť vášho domáceho maznáčika všetkými možnosťami a každý deň ho podľa prevládajúceho počasia obliekať inak. Treba však vedieť, že najväčšiu dodatočnú ochranu proti chladu najčastejšie potrebujú psi malých a miniatúrnych plemien, tí s tenkou srsťou alebo čiastočne bez srsti. Vzhľadom k najbežnejším skupinám príjemcov vytvorili niektorí výrobcovia špeciálnej rady odevov pre Yorkšír, maltezáčikovi, Shih Tzu, chrty. Tieto plemená psov často mrznú vo veternom a chladnom počasí, začínajú sa vyhýbať prechádzkam, pretože si ich nespájajú s ničím dobrým. Nadmerné ochladzovanie alebo prejedanie môže viesť k prechladnutiu alebo celkovej slabosti tela psa. V takýchto prípadoch môže byť najlepším riešením prevencia, tj. obliekanie teplých odevov pre domácich miláčikov na zimu a za menej nepriaznivých podmienok iné odevy.

Na druhej strane pre psov s dlhou a hustou srsťou môžu byť pláštenky a pršiplášte pre majiteľov výhodné. Zabránite tomu, aby vlasy boli mokré a znečistené, napríklad blatom.

V jesennom a zimnom období sa oplatí psa vybaviť ďalším reflexným oblečením, ktoré zvyšuje jeho viditeľnosť. Výrobcovia ponúkajú celý rad produktov s reflexnými prvkami alebo s celými súčasťami. To významne zvyšuje bezpečnosť psa a jeho psovoda počas ranných alebo večerných prechádzok, keď je tma.

Existujú tiež topánky pre psov, ktoré chránia citlivé vankúše pred nadmerným chladom, snehom, a hlavne proti dráždivej soli, ktorá sa v zime sype na chodníky.


Ako si vybrať oblečenie pre psov? Ako sa pes meria?

Oblečenie pre psov sa ponúka v mnohých veľkostiach a strihoch. Akékoľvek bundy alebo svetre by sa mali vyberať čo najlepšie, nesmie sa obmedzovať pohyb psa, dráždiť ho alebo spôsobovať odreniny. Nájdete oblečenie pre veľké psy a malých domácich miláčikov. Všetko záleží na veľkosti, ktorú si vyberiete. Ako si teda vybrať vhodný a dobre padnúci odev? Každý výrobca udáva mierne odlišnú veľkosť, ale väčšina z nich súhlasí s tým, kde sa pes meria. Aby sa vám odev dobre hodil, mali by ste mať zvyčajne dva rozmery:

Dĺžka tela psa - merané od krku (viacmenej okolo 2. krčného stavca) po spodnú časť chvosta (približne v úrovni konca krížovej kosti - začiatku chvosta).

Obvod hrudníka psa - meria sa v najširšom mieste hrudníka, približne vo výške hrudnej kosti psa.

Na určenie veľkosti sú niekedy potrebné ďalšie rozmery: obvod labky (merané v predlaktí alebo v slabinách zadných končatín) a obvod krku (merané približne na úrovni 2. krčného stavca).

Upozorňujeme, že pre spoľahlivé meranie by mala byť merania uskutočniť so psom stojacim na rovnom povrchu. Jeho hlava by mala smerovať dopredu a jeho svaly by nemali byť napnuté.

Oblečky pre psov môžu byť módnym a estetickým doplnkom stylingu psa. Nezabudnite však na ich hlavné poslanie - ochranu vášho psa pred chladom a dažďom. Správne zvolené a dobre padnúce oblečenie predstavuje pre psa druhú vrstvu a neobťažuje ho. Možno použiť zimné oblečenie pre malé i veľké psy

1 2
1 2