40 DNÍ NA VRÁTENIE
Len u nás!
DOPRAVA ZADARMO!
Objednávky nad 26 eur

Filter

Prepravky pre psov

Transportný box je jedným zo základných prvkov psie výbavy. Skôr alebo neskôr sa ukáže, že je to potrebné, či už počas cesty alebo počas výstavy, môže tiež fungovať ako pelech.

Akú prepravku si vybrať?

Bez ohľadu na typ transportného boxu je veľkosť psa veľmi dôležitá. Koniec koncov nechceme, aby cesta bola pre psa nepríjemná. Musia byť teda prispôsobený svojim rozmerom a hmotnosti.

Všeobecne boli prepravky vytvorené s ohľadom na mačky a menšie psy, pretože nemôžeme napchať nemeckého ovčiaka do prepravky. Prepravné klietky budú pre ovčiaky oveľa vhodnejšie, ale viac o nich za chvíľu.

Pes musí mať dostatočný priestor, byť schopný voľne ležať a otáčať sa. Je neprijateľné nútiť vášho domáceho maznáčika dovnútra, ak by táto podmienka nebola splnená. Okrem pochybného pohodlia to povedie k problémom s kĺbmi, chrbticou, sťažuje dýchanie a predovšetkým (najmä pri riadení automobilu) je skutočne nebezpečný.


Ako si teda vybrať správnu veľkosť?

Mali by ste merať vaše psíkov od nosa k chvostu, skontrolujte aj rozmery labiek, výšku v trupe a nezabudnite na jeho váhu. Potom možno rozmery porovnať s transportéry dostupnými v obchode. Hmotnosť je dôležitá, pretože nechceme, aby sa pri prenášaní zvieraťa odlomila rukoväť, aby sa uvoľnilo dno - mohlo by to vážne ohroziť bezpečnosť zvieraťa.


Typy transportérov pre psov

Okrem príslušných rozmerov a zaťažení musíme tiež prispôsobiť transportér temperamentu nášho psa. Mohlo by sa ukázať, že by sme si mali vybrať transportér s kovovými dverami a zosilnenými bočnicami - aby to pes nezdemoloval zvnútra.

Najobľúbenejšie sú plastové transportéry, ktoré sa ľahko udržiavajú, sú odolné a esteticky príjemné. Najčastejšie majú držiaky bezpečnostných pásov automobilov, vďaka ktorým bude váš pes ešte bezpečnejšie. Môžete si vybrať predné, horné otváracia model alebo model, ktorý kombinuje oboje. Je to dobrá voľba, ak plánujete cestu autom, vlakom alebo na krátku vzdialenosť.

Ďalším typom sú látkové tašky, v ktorých je tkanina napnutá cez rám. Sú veľmi pohodlné, ľahké pre domáceho maznáčika a tiež často majú postroje, vďaka ktorým môžeme nosič umiestniť na ramená alebo na kolesá, ako v kufri. Ich veľkou nevýhodou je ťažké udržiavanie čistoty a nízka odolnosť voči ostrým a vytrvalým zubom nášho psa.

Pokiaľ ide o klietky, je to perfektné riešenie pre väčšie plemená a pre ľudí, ktorí majú dostatočne veľký batožinový priestor (dostatočne veľký, aby sa do neho vošiel voľne, aby bolo nutné silou tlačiť na veko kufra). Najčastejšie sú vyrobené z hliníka, preto sú celkom odolné voči poškodeniu a tiež poskytujú psovi neobmedzené množstvo čerstvého vzduchu a výhľadu. Toto riešenie nie je vhodné pre ľudí cestujúcich napríklad vlakom, vzhľadom k hmotnosti takejto klietky by to bolo veľmi ťažké.

Pre ďalšie zvýšenie pohodlia pri cestovaní môže byť dno klietky / nosiče / tašky vyložený mäkkou prikrývkou (najlepšie tou, ktorú si pes spojí s domovom) a hygienickú vložkou, ktorá šetrí nepríjemné prekvapenia.