40 DNÍ NA VRÁTENIE
Len u nás!
DOPRAVA ZADARMO!
Objednávky nad 30 eur

Filter

Prepravky pre psov

Prepravky pre psov

Prepravka pre psa je jedným zo základných prvkov psej výbavy. Skôr či neskôr sa ukáže, že je potrebná už počas cesty, kedy je vďaka nej váš miláčik v bezpečí alebo počas výstavy. Môže tiež fungovať ako pelech.Transportný box je jedným zo základných prvkov psie výbavy. Skôr alebo neskôr sa ukáže, že je to potrebné, či už počas cesty alebo počas výstavy, môže tiež fungovať ako pelech.

Akú prepravku si vybrať?

Veľkosť psa je veľmi dôležitá bez ohľadu na typ transportného boxu. Koniec koncov nechceme, aby cesta bola pre psíka nepríjemná. Prepravka pre psa musí byť teda prispôsobená jeho rozmerom a hmotnosti.

Všeobecne boli prepravky vytvorené s ohľadom na mačky a menšie psy. Do malej prepravky ale nemôžeme napchať nemeckého ovčiaka. Prepravka špeciálne pre nemeckého ovčiaka, ktorá je väčšia a priestrannejšia bude oveľa vhodnejšie riešenie. Viac o nich za chvíľu.

Pes musí mať dostatočný priestor, byť schopný voľne ležať a otáčať sa. Je neprijateľné nútiť vášho domáceho maznáčika vliezť dovnútra, ak by táto podmienka nebola splnená. Okrem pochybného pohodlia to povedie k problémom s kĺbmi, chrbticou, sťaženému dýchaniu a predovšetkým (najmä pri riadení automobilu) to je skutočne nebezpečné.

Ako si teda vybrať správnu veľkosť?

Mali by ste merať vášho psíka od nosa k chvostu. Skontrolujte aj rozmery labiek, výšku v trupe a nezabudnite na jeho váhu. Potom možno rozmery porovnať s prepravkami pre psa dostupnými v obchode. Hmotnosť je dôležitá, pretože nechceme, aby sa pri prenášaní zvieraťa odlomila rukoväť, alebo aby sa uvoľnilo jej dno - mohlo by to vážne ohroziť bezpečnosť zvieratka.

Typy prepraviek pre psov

Okrem príslušných rozmerov a zaťaženia, musíme tiež prispôsobiť prepravný box temperamentu nášho psa. Pre väčšieho a silnejšieho psa by sme si mali vybrať transportér s kovovými dverami a zosilnenými bočnicami - aby ho zvnútra nezdemoloval.

Najobľúbenejšie sú plastové prepravky pre psov, ktoré sa ľahko udržiavajú, sú odolné a esteticky príjemné. Najčastejšie majú držiaky bezpečnostných pásov do automobilov, vďaka ktorým bude váš pes v ešte väčšom bezpečí. Môžete si vybrať model s predným alebo horným otváraním. Je to dobrá voľba, ak plánujete cestu autom, vlakom alebo cestu na krátku vzdialenosť.

Ďalším typom sú látkové tašky, v ktorých je tkanina napnutá cez rám. Sú veľmi pohodlné a ľahké pre domáceho maznáčika, a tiež majú často postroje, vďaka ktorým môžeme nosič umiestniť na ramená alebo na kolesá, ako v kufri. Ich veľkou nevýhodou je ťažké udržiavanie čistoty a nízka odolnosť voči ostrým a vytrvalým zubom nášho psa.

Pokiaľ ide o klietky, sú perfektným riešením pre väčšie plemená a pre ľudí, ktorí majú dostatočne veľký batožinový priestor (dostatočne veľký na to, aby sa do neho pes vošiel voľne). Najčastejšie sú vyrobené z hliníka, preto sú celkom odolné voči poškodeniu, a tiež poskytujú psovi neobmedzené množstvo čerstvého vzduchu a výhľadu. Toto riešenie nie je vhodné pre ľudí cestujúcich napríklad vlakom, vzhľadom k hmotnosti takejto klietky by to bolo veľmi náročné.

Pre ďalšie zvýšenie pohodlia pri cestovaní môže byť dno klietky / nosiča / tašky vyložené mäkkou prikrývkou (najlepšie tou, ktorú si pes spojí s domovom) a hygienickou vložkou, ktorá vám ušetrí nepríjemné prekvapenie.

Kočík pre psa

Ak máte staršieho alebo chorého psíka, kočík je ideálne riešenie ako si aj napriek tomu užiť spoločnú prechádzku. V našej ponuke nájdete kočík pre psa značky TRIXIE.

Tento kočík je veľmi ľahko ovládateľný jednou rukou a má predné koleso otočné. Kočík má ručnú brzdu, držiak na pohár a kôš na príslušenstvo. Psík sa vkladá cez veľké zadné dvierka, ktoré sa dajú zipsom čiastočne uzavrieť.