40 DNÍ NA VRÁTENIE
Len u nás!
DOPRAVA ZADARMO!
Objednávky nad 30 eur

Obojky a vôdzky

Vôdzky pre psov

Vodítka pre psov sú nepostrádateľným prvkom vybavenia domácnosti, kde žijú psi. Každý chovateľ s domácim miláčikom vie, aké dôležité je ľahko viesť psa pri prechádzkach. Pri výbere správneho vodítka si majiteľ psa môže vybrať z: nylonových, kožených, sťahovacích vodítok alebo retiazok. Je tiež dôležité prispôsobiť dĺžku a spôsob rozvinutia vodítka podľa typu prechádzok. Preto si môžete podľa toho, kam so psom najčastejšie chodíte von, zvoliť automatické vodítko dlhé alebo krátke, klasické vodítko, ktoré nemožno rozbaliť.Ťahá váš pes pri chôdzi príliš často a intenzívne? Má slabý krk so známkami z nosenia goliera, alebo jednoducho netoleruje nosenie obojku? Ak sa čokoľvek z toho týka vášho psa, stojí za to zvážiť a skúsiť začať používať psí postroj namiesto štandardného obojku. Existuje tak široký výber, že si každý nájde niečo vhodné. V závislosti na veľkosti vášho domáceho maznáčika si môžete kúpiť postroje pre veľkého psa, malé postroje, postroje pre beh, postroj do auta alebo postroj na chôdzu a pre citlivých psov.

Aké vodítko pre psa vybrať?

Pred zakúpením vhodného vodítka stojí za to sa trochu zoznámiť s možnosťami, ktoré nám v súčasnosti ponúkajú výrobcovia, aby ste si mohli vybrať dobré vodítko pre svojho psa.

Nylonové vodítko - je veľmi odolné a v súčasnosti je najčastejšou voľbou chovateľov. Sú praktické a estetické, a navyše netrie vaše ruky pri vedení psa. Väčšina z nich je cenovo dostupná. Často nájdete aj exkluzívne výrobky - ručne vyšívané a vytvorené.

Najsilnejším typom postroja je kovové, remienkové vodítko. Je veľmi ťažké ho roztrhnúť alebo zničiť. Je klasické a nepôsobí rušivo. Nie je však príliš pružné a môže spôsobiť oderky, a tiež je s nimi ťažšie manipulovať.

Kožené vodítka pre psov - podľa toho, ako sú vyrobené, či už sú prírodné alebo umelé, budú viac menej jemné. Tieto vodítka sú príjemné na dotyk a vyzerajú krásne. Pri väčšom tlaku a častejšom používaní sa na nich môžu začať objavovať praskliny, ktoré neskôr môže spôsobiť ich prasknutie.

Tkanina: bavlnené alebo hrubé motúzy sú najmenej obvyklé. Ich nespornou výhodou je prirodzenosť. Tieto ekologické šnúrky na krk sú veľmi ľahko ovládateľné, svižné a odolné a zároveň šetrné k rukám.

Forma vodítka - lanko alebo páska?

V ponuke vodítok pre psov môžete tiež vidieť rozdelenie na vodítka s opaskom a linkou a pásky. Pásky sú širšie, ale užšie ako linky. Linky majú kruhový prierez.

Funkčné vodítka pre psa - vodítka pre beh a výcvik

Navyše vďaka použiteľnosti vodítka pre psa môžeme rozlíšiť:

Bežecké vodítka navrhnuté pre dôsledný a pohodlný beh psa s psovodom pri zachovaní maximálnej bezpečnosti. Takéto vodítka majú špeciálny spojovací materiál a zabezpečenie. Sú pomerne krátke, ale silné a sú vyrobené zo silného materiálu. Väčšina bežeckých vodítok je nastaviteľná na dĺžku, aby čo najlepšie sedela. Niektoré modely sú tiež vhodné pre spoločné výlety na bicykli.

Výcvikové vodítka môžu byť veľkou pomocou pri výcviku psov všetkých vekových skupín, dokonca aj šteniat. Budú užitočné najmä pri nácviku privolania alebo poslušnej chôdze. Vodítka sú zvyčajne veľmi dlhé a pomerne tenké.

Výstavné vodítka - tenké vodítka určené špeciálne pre psov, ktorí sa zúčastňujú výstav. Malé, ale odolné vodítka sú ľahké a jemné, pretože nemôžu zakryť alebo narušiť siluetu psa.

Jedným z najdôležitejších kritérií, ktoré je potrebné vziať do úvahy pri nákupe nového vodítka pre psa, je jeho dĺžka. Klasické modely nemajú funkciu rozkladania, ich dĺžku je možné zmeniť iba zavesením. Automatické vodítka sú zasúvacie a zvyčajne veľmi dlhé. Majú možnosť zastaviť rozkladanie v dĺžke, ktorú si vyberiete, a potom ďalej rozložiť alebo navinúť vodítko. Flexi vodítka pre psov sú v súčasnej dobe najobľúbenejším variantom, najmä pokiaľ ide o automatické vodítka pre veľké psy. Majú tiež širokú škálu vodítok pre malé psy.

K dispozícii sú tiež veľmi žiaduce reflexné vodítka pre psov na jeseň a v zime. Zlepšujú viditeľnosť psov a zvyšujú ich bezpečnosť.

Vzhľadom k veľmi vysokej frekvencii používania vodítok pre psov sa odporúča zvoliť niekoľko modelov. Aj tá najlepšia a najsilnejšia spojovacia šnúra bude v určitom okamihu pod vplyvom času a silnej trhacej sily poškodená. Mať niekoľko náhradných dielov minimalizuje riziko, že psovod nebude jedného dňa schopný vziať domáceho maznáčika na prechádzku. Okrem toho, v závislosti na vašich preferenciách a spôsobu, ako so svojím psom chodíte, stojí za to vybaviť ho vodítkami vhodnými pre spôsob spoločného trávenia času vonku.