40 DNÍ NA VRÁTENIE
Len u nás!
DOPRAVA ZADARMO!
Objednávky nad 26 eur

Obojky a vôdzky

Ťahá váš pes pri chôdzi príliš často a intenzívne? Má slabý krk so známkami z nosenia goliera, alebo jednoducho netoleruje nosenie obojku? Ak sa čokoľvek z toho týka vášho psa, stojí za to zvážiť a skúsiť začať používať psí postroj namiesto štandardného obojku. Existuje tak široký výber, že si každý nájde niečo vhodné. V závislosti na veľkosti vášho domáceho maznáčika si môžete kúpiť postroje pre veľkého psa, malé postroje, postroje pre beh, postroj do auta alebo postroj na chôdzu a pre citlivých psov.

Aký vybrať psí postroj?

Postroj pre psov je fenomenálne riešenie a v mnohých ohľadoch predčí štandardné obojky pre psov. Dobre zvolený, so správnym strihom a veľkosťou sa postroj prispôsobí každému pohybu domáceho maznáčika. Nebude ho štípať, ani obmedzovať. Väčšina postrojov pre psov je vyrobená z nylonu, veľmi odolného materiálu, ktorý je zároveň pružný a mäkký.

Výrobcovia ponúkajú celé spektrum rôznych typov, strihov a farieb postroja. Nájdete tak jedinečné, veľmi štýlové postroje, ktoré sú ozdobou vášho maznáčika. Často sa tiež ponúkajú exkluzívne modely - ručne vyrobené a vyšívané. Najdôležitejším kritériom pre výber postroja pre psa by však mala byť jeho priľnavosť k telu daného psa. Pred zakúpením tohto typu postroja by ste mali svojho psa zmerať - obvod hrudníka, krku a obvykle tiež obvod labiek pod podpazuším. Môžete ľahko nájsť postroje pre obrie i miniatúrne psy. Hoci je postroj nastaviteľný na dĺžku, šírku a obvod, je potrebné si uvedomiť, že postroj pre malého psa, napr. yorkšhíra, bude mať úplne inú štruktúru, ako postroj pre veľké psy.

Funkčný postroj pre psov

Pre častejšiu a aktívnejšiu formu cvičenia so psom si môžeme kúpiť bežecký postroj pre psa, alebo postroj na bicykel. Ich designy sú zamerané na zaistenie maximálnej bezpečnosti, ich spojovacie prvky sú pevné, minimalizujúce riziko odopnutia psa. Často je tento typ zväzku k dispozícii aj v beztlakovej forme, čo zabraňuje možnému oderu. Mäkký postroj je pružný a má peknú podšívku.

Pes cestovateľ, ktorý má rád výlety a často jazdí autom, by mal mať zaručenú primeranú bezpečnosti. Toto je dosiahnuté pomocou postroju do auta určeného pre pohodlnú, ale bezpečnú prepravu psov. Takéto postroje majú zvyčajne zapínanie ako ľudský bezpečnostný pás a sú pomerne krátke, ale široké. Ich mäkká podšívka nedráždi psa a robí cestu príjemnou.

V ponuke sú aj reflexné postroje pre psy, ktoré by mali byť povinným prvkom pri prechádzkach v tme. Zlepšujú viditeľnosť psa a výrazne zvyšujú bezpečnosť.

Použitie psieho postroju umožňuje lepšiu kontrolu nad vaším miláčikom. V prípade hyperaktívneho psa, ktorý pri prechádzkach ťahá, sa postroj nelepí na krk a sila majiteľa sa prenáša na väčšiu plochu tela psa, čím je jeho zastavenie účinnejšia a menej bolestivé.