40 DNÍ NA VRÁTENIE
Len u nás!
DOPRAVA ZADARMO!
Objednávky nad 30 eur

Filter

Pelechy pre mačky

Pelech pre mačky - prečo je dôležitý a ako si ho vybrať?
Mačací pelech sa môže zdať ako úplne zbytočné vybavenie. Väčšina domácich maznáčikov môže spať doslova kdekoľvek. Stojí však za to porozhliadnuť sa v širokej ponuke, aby ste svojmu miláčikovi poskytli viac pohodlia.

Mačky zvyčajne mávajú krátke, ale veľmi časté spanie. Dohromady však naponáhlo viac ako pol dňa. Domáce zvieratá, ktorá sa cítia bezpečne, zaspávajú na rôznych, často bizarných miestach. Je však ľahké si všimnúť, že majú svoje obľúbené miesta, a využiť túto skutočnosť. To nielen zvýši pohodlie odpočinku mačky, ale tiež pomôže udržiavať poriadok v domácnosti s mačkou. Použitím vlastného pelechu zanechá váš maznáčik na nábytku menej chlpov.

Ako pripraviť mačací pelech?

Pripraviť si pelech pre mačky na okenný parapet alebo polici je veľmi jednoduché. Stačí obetovať starý vankúš, alebo deku. Ak zviera dáva prednosť miestam, kde sa môže schovať, stojí za to použiť ďalšiu lepenkovú krabicu. Takéto lôžko pre mačky je lacná a maznáčik ho prijíma rovnako ľahko ako špeciálne zakúpené príslušenstvo. Hoci mačka nevenuje pozornosť estetickým hodnotám, ale iba pohodliu pelechu, jej chovateľ má obvykle vyššie požiadavky. Preto stojí za to pozrieť na ponuku nášho obchodu, kde nájdete dizajnové mačacie pelechy, ktoré sa stanú dekoráciou interiéru. Navyše budú odolnejšie a poskytnú vášmu domácemu maznáčikov ďalšiu atrakciu.

Čo je potrebné vziať do úvahy pri výbere pelechu pre mačky?

Ponuka pelechov pre mačky je obrovská. Pochybnosti chovateľov mačiek ohľadom investícií do konkrétneho pelechu sú oprávnené. Mačky majú svoje preferencie a predmety pre nich zakúpené nie vždy spĺňajú očakávaný záujem. Ako si vybrať pelech, ktorý bude váš maznáčik rád používať? Najlepšie je dodržiavať jeho zvyky. Napríklad stojí za to venovať pozornosť tomu, či zviera spí častejšie roztiahnuté alebo zrolované "v guli", volí najvyššie police alebo skôr pohovku. Niektorí sa počas spánku schovávajú v skrini, iní radšej spia na miestach, z ktorých sú schopní pozorovať okolie. Väčšina z nich preferuje zdriemnutie, kde často bývajú ostatní členovia domácnosti. Niektorí maznáčikovia dávajú prednosť tvrdým povrchom, ako sú parapety, alebo rôzne stoličky. Iní spia len na vankúšoch. Všetky pozorovania vám umožní prispôsobiť pelech preferenciám mačky. Pri výbere vhodného miesta na spanie vášho domáceho maznáčika by ste tiež mali pamätať na to, že by malo byť ďalej od podstielky, byť teplé a pokojné. V niektorých ohľadoch majú mačky rovnaké potreby ako ľudia.

Aký pelech pre mačky si vybrať?

Akonáhle poznáte preferencie vášho maznáčika, je jednoduchšie vybrať jednu z nasledujúcich možností:

Mäkké vankúše, ktoré možno umiestniť kamkoľvek, a zároveň poskytujú mačke dostatok priestoru na roztiahnutie.

Koterce, ktorých steny poskytnú zvieraťu pocit intimity, ale nebudú úplne brániť výhľadu do okolia.

Kukane vyrobené z rôznych materiálov, ktoré umožňujú mačke úplne sa schovať a pohodlne spať vo svojej obľúbenej embryonálnej polohe.

Prútené koše, uzavreté alebo otvorené, ktoré môžu tiež fungovať ako škrabadlo.

Nástenný pelech, vďaka ktorým sa mačka môže vo vybranej výške cítiť bezpečne.

Pelechy na radiátore, kde sa v zime s radosťou vyhrievajú mnohí maznáčikovia.

Hojdacie siete, ktoré - napríklad zavesené medzi nohami stoličky - nezaberajú veľa miesta a vytvárajú podmienky pre pohodlný spánok mačky v akejkoľvek polohe.

Dobrým nápadom pre mačací pelech sú veľké škrabadlá, ktoré sú vybavené policami, kabínami, hojdacími sieťami atď. Takúto konštrukciu je potrebné umiestniť napríklad pri okne v obývacej izbe, ktoré navyše umožnia mačke pozorovať svet.

Ak je to možné, stojí za to dať vašej mačke nie jedno, ale niekoľko rôznych možností spanie. Domáci maznáčik môže mať záujem o nový pelech tým, že do neho vložíte lahôdku, alebo ho postriekate catnipom. Mačka si tiež ľahšie obľúbia miesto, kde sa nachádza jej obľúbená deka.

TRIXIE Chladiaca podložka

**** *

Kontaktujte nás kvôli cene