40 DNÍ NA VRÁTENIE
Len u nás!
DOPRAVA ZADARMO!
Objednávky nad 26 eur

Filter

Lopty pre psov

Na trhu existuje veľa druhov loptičiek pre psov. Pri ich výbere berte do úvahy veľkosť a silu psa a zovretie jeho čeľuste. Príliš malá hračka môže byť nebezpečná - môže byť prehltnúť, zatiaľ čo príliš veľká hračka bude pre zviera ťažké držať ju v zuboch.

Lopta je jednou z obľúbených hračiek psa. Máloktorý pes dokáže lopte na hranie odolať. Lopta pre psov môže mať rôzne veľkosti, tvary, farby a rôzne vlastnosti. Hra s ním hrá veľmi významnú úlohu v správnom vývoji a pohode psa.

Lopta pre psov - aká je jej funkcia?

Lopta pre psov má mnoho dôležitých funkcií. Hra s ním povzbudzuje psa k fyzickej a duševnej námahe. Okrem toho je spojená s možnosťou vybitia nahromadeného stresu a energie. Vďaka tomu je menšie riziko poškodenia vnútorného vybavenia alebo oblečenie domácim miláčikom. Je to tiež perfektný spôsob, ako zabiť nudu.

Čo je potrebné vziať do úvahy pri výbere loptičky pre psov?

Kamenné i online obchody pre domácich miláčikov ponúkajú extrémne širokú škálu loptičiek pre psov. Pri výbere hračky by sa majitelia mali riadiť predovšetkým bezpečnosťou. Lopta by mal byť prispôsobený fyzickým vlastnostiam psa - sile, veľkosti a priľnavosti čeľustí. Napriek uistenie výrobcov neexistuje žiadna nezničiteľná psie gule. Zviera s hračkou interaguje rôznymi spôsobmi - hryzie a ťahá ju, hrá sa s ňou na tvrdom povrchu (ako sú kamene, betón). Príliš jemný sa veľmi rýchlo rozpadne a príliš tvrdý lopta psa môže mať zlý vplyv na jeho zuby. Dobrou voľbou je gumová gule s výstupkami, ktoré navyše masírujú ďasná a podporujú ústnu hygienu. Niektoré z nich sú dokonca k dispozícii v ochutenej verzii. Je lepšie sa vzdať psích tenisových loptičiek, na ktoré sa držia všetky nečistoty. Žuvanie také špinavé hračky (jej povrch bude po niekoľkých dňoch pripomínať brúsny papier) môže naviac trvale poškodiť sklovinu.

Aké sú typy psích loptičiek?

Pískavé loptičky patrí medzi najobľúbenejšie loptičky, aspoň u psov. Docela často majú podobu vinylových "ježkov", ktoré pri čerpaní vydávajú zvuk.

Ďalším skvelým vynálezom je psia loptička s otvorom pre maškrty, ktorý navyše stimuluje túžbu hrať. Takzvaný pamlskový lopta je nielen zdrojom radosti, obsahuje maškrty-korisť, ktorá vonia lahodne, pes jej musí dostať z loptičky a na oplátku za ňu dostanete automaticky odmenu za dobre odvedenú prácu. Môže mať jednotlivé otvory, ktorými vypadne jedlo. Voľba závisí na úrovni obtiažnosti - čím menšie diery, tým ťažšie zábava.

Ďalšia spoločnú atrakciou je lopta na povrázku pre psa, ktorý je k dispozícii v rôznych variantoch - s jedným, dvoma, tromi alebo dokonca štyrmi loptičky. Ideálne pre žuvanie, hryzenie, načítanie a ťahanie. Lopty na povrázku sa hádžu pohodlne a pes je môže za povrázok ľahko zdvihnúť.

Za pozornosť stojí tiež svietiace loptičky pre psa. Majú LED svetlo, ktoré sa aktivuje pri odrážanie a bliká pri hraní. Tento prvok navyše zvyšuje záujem psovi a stimuluje k hre. Majitelia lenivých psov by naopak mali venovať pozornosť guličkám so zabudovaným mechanizmom, ktorý hračkou pohybuje dynamickým a náhodným spôsobom a povzbudzuje zviera k prenasledovaniu.

1 2
1 2