40 DNÍ NA VRÁTENIE
Len u nás!
DOPRAVA ZADARMO!
Objednávky nad 30 eur

Filter

Lopty pre psov

Lopty pre psov

Na trhu existuje veľa druhov loptičiek pre psov. Pri ich výbere berte do úvahy veľkosť a silu psa a zovretie jeho čeľuste. Príliš malá hračka môže byť nebezpečná - môže byť prehltnutá, zatiaľ čo príliš veľkú hračka bude pre zviera ťažké držať ju v zuboch.

Lopta je jednou z obľúbených hračiek psa. Máloktorý pes dokáže lopte na hranie odolať. Lopta pre psov môže mať rôzne veľkosti, tvary, farby a rôzne vlastnosti. Hra s ním hrá veľmi významnú úlohu v správnom vývoji a pohode psa.

Lopta pre psov - aká je jej funkcia?

Lopta pre psov má mnoho dôležitých funkcií. Hra s ňou povzbudzuje psa k fyzickej a duševnej námahe. Okrem toho je spojená s možnosťou vybitia nahromadeného stresu a energie. Vďaka tomu je menšie riziko poškodenia vnútorného vybavenia alebo oblečenia domácim miláčikom. Je to tiež perfektný spôsob ako zabiť nudu.

Čo je potrebné vziať do úvahy pri výbere loptičky pre psov?

Kamenné i online obchody pre domácich miláčikov ponúkajú extrémne širokú škálu loptičiek pre psov. Pri výbere hračky by sa majitelia mali riadiť predovšetkým bezpečnosťou. Lopta by malabyť prispôsobená fyzickým vlastnostiam psa - sile, veľkosti a priľnavosti čeľusti. Napriek uisteniu výrobcov neexistuje žiadna nezničiteľná psia lopta. Zviera s hračkou interaguje rôznymi spôsobmi - hryzie a ťahá ju, hrá sa s ňou na tvrdom povrchu (ako sú kamene, betón). Príliš jemná loptička sa veľmi rýchlo rozpadne a príliš tvrdá loptička môže mať zlý vplyv na jeho zuby. Dobrou voľbou je gumová lopta s výstupkami, ktoré navyše masírujú ďasná a podporujú ústnu hygienu. Niektoré z nich sú dokonca k dispozícii v ochutenej verzii. Je lepšie sa vzdať psích tenisových loptičiek, na ktorých sa držia všetky nečistoty. Žuvanie takých špinavých hračiek (jej povrch bude po niekoľkých dňoch pripomínať brúsny papier) môže naviac trvale poškodiť sklovinu.

Aké sú typy psích loptičiek?

Pískavé loptičky patria medzi najobľúbenejšie loptičky, aspoň u psov. Docela často majú podobu vinylových "ježkov", ktoré pri stlačení vydávajú zvuk.

Ďalším skvelým vynálezom je psia loptička s otvorom pre maškrty, ktorý navyše stimuluje túžbu hrať sa. Takzvaná pamlsková lopta je nielen zdrojom radosti, obsahujúca maškrty-korisť, ktoré voňajú lahodne, ale pes ich musí dostať z loptičky a na oplátku za ňu dostane automaticky odmenu za dobre odvedenú prácu. Môže mať jednotlivé otvory, ktorými vypadne jedlo. Voľba závisí na úrovni obtiažnosti - čím menšie diery, tým ťažšia zábava.

Ďalšou atrakciou je lopta na povrázku pre psa, ktorá je k dispozícii v rôznych variantoch - s jedným, dvoma, troma alebo dokonca štyrmi loptičkami. Sú ideálne pre žuvanie, hryzenie, načítanie a ťahanie. Lopty na povrázku sa hádžu pohodlne a pes ich môže za povrázok ľahko zdvihnúť.

Za pozornosť stoja tiež svietiace loptičky pre psa. Majú LED svetlo, ktoré sa aktivuje pri odrážaní a bliká pri hraní. Tento prvok navyše zvyšuje záujem psov a stimuluje k hre. Majitelia lenivých psov by naopak mali venovať pozornosť guličkám so zabudovaným mechanizmom, ktorý hračkou pohybuje dynamickým a náhodným spôsobom a povzbudzuje zviera k prenasledovaniu.