40 DNÍ NA VRÁTENIE
Len u nás!
DOPRAVA ZADARMO!
Objednávky nad 26 eur

Filter

Konzervy pre psy

Vlhké krmivo je perfektným doplnkom každodennej stravy vášho psa. Vyberte si z kapsičiek, konzerv a misiek pre psov v rôznych chutných príchutiach. Môžete si vybrať vlhké krmivo pre šteňa, juniora, dospelého a staršieho psa. Prečítajte si, ktoré vlhké krmivo je pre vášho psa najlepšie, čo by ste mali zvážiť pri výbere vlhkého krmiva pre psov a skontrolujte, aký druh jedla bude vášmu miláčikovi najviac chutiť - pena, kúsky želé alebo možno paštéta?

Kŕmenie psa je pre ich chovateľa prioritou. Než sa rozhodnete, čo jesť, často vynoria otázky: aké je najlepšie krmivo a bude môjmu maznáčikovi chutiť? Mal by som sa rozhodnúť pre kŕmenie granulami alebo vlhkým krmivom? Táto voľba navyše nie je uľahčená širokou ponukou krmív.

Vhodný typ kŕmenie umožňuje psom udržiavať ich v dobrom stave a prísun všetkých živín zaisťuje nielen krásny vzhľad zvieraťa, ale čo je dôležitejšie, zdravie a správne fungovanie vnútorných orgánov. Vysoko kvalitné konzervy pre psov / kapsičky pre psov je plne vyvážená strava a je navrhnuté tak, aby napodobňovalo prirodzenú stravu psov. Zvieratá milujú také krmivo!

Výrobcovia ponúkajú celé spektrum vlhkého krmiva pre psov. Všetci však majú niekoľko spoločných funkcií a stojí za to je poznať, aby sme si boli vedomí toho, čo klientovi dávame.


Konzervy pre psov / kapsičky pre psov možno rozdeliť hlavne vďaka prispôsobeniu:

· Vek (krmivo pre šteňatá, seniorov, dospelých psov)

· Aktivita (pracovné psy, nízko alebo veľmi aktívny psy, atď.)

· Zdravotné problémy (alergie, napr. alergie na potraviny alebo kožu, neznášanlivosť napr. obilnín, nadváha, ochorenie obličiek a pečene, atď.)

· Ošetrenie (jedlo po kastrácii, jedlo po sterilizácii, rekonvalescencií, atď.)

· Veterinárne diéty - konzervy či kapsičky pre psov odporúčané veterinárnym lekárom na základe individuálneho posúdenia konkrétneho psa a jeho zdravotných potrieb. Tieto výrobky musia byť vždy doporučované veterinárom po konzultácii.


Chovatelia si môžu vybrať najlepšiu a najvhodnejšiu formu balenia, okrem iného:

· Konzervy pre psov - najbežnejšími z nich sú vo forme mäsa, kúsky želé alebo omáčky. Takéto balenia sú zďaleka najúspornejšie a otvorené môžu byť uložené do škatúľ a skladované 2-3 dni v chladničke. Sú ponúkané v mnohých príchutiach a s rôznymi druhmi mäsa.

· Misky pre psov - táto skupina zahŕňa najexkluzívnejšie produkty. K dispozícii s rôznymi konzistenciami krmiva, ale najobľúbenejšie sú peny, paštéty alebo kúsky želé.

· Kapsičky pre psov - po konzervách druhý najobľúbenejší typ balenia. Krmivo vo vrecúškach je vo forme paštét alebo kúskov želé alebo omáčky a je veľmi vhodným riešením pre chovateľov. Ľahko sa otvára a podáva psom, nie sú vyžadované lyžice a je nízke riziko znečistenia. Väčšinou mávajú kratšiu trvanlivosť než konzervy pre psov. U veľkých plemien je nepravdepodobné, že by pri každodennom kŕmení fungovali.

Výrobcovia sa navyše uistili, že vlhké krmivo pre psov dokáže uspokojiť aj tých najnáročnejších labužníkov. Pre splnenie preferencií psa môžu opatrovatelia hľadať dostupné konzistencie a formy, a to sú:

· Peny s kúskami krmiva

· Kúsky krmiva v želé

· Kúsky krmiva v omáčke

· Drvená forma

· Paštéty


Charakteristika kompletného vlhkého krmiva ako spôsobu kŕmenia psa

Výroba vlhkého krmiva začína mechanickým spracovaním a presnejšie mletím použitých produktov. Ďalšou fázou je varenie a následné zabalenie výsledného jedla do vybraných balení. Posledným krokom, ktorý proces ukončí, je sterilizácia pri vysokej teplote po dobu niekoľkých až niekoľkých desiatok minút.

Konzervy a kapsičky pre psov sa najčastejšie konzervujú sterilizáciou v uzavretých obaloch. Táto metóda umožňuje zachovať maximálnu nutričnú hodnotu použitých zložiek a vďaka tomuto postupu výrobcovia nemusia pridávať zbytočné a umelé konzervačné látky.

Ideálne krmivo pre psov by malo pozostávať z približne veľkej väčšiny živočíšnych produktov (mäso, vnútornosti, kosti) a menšieho podielu produktov rastlinného pôvodu (zeleniny, ovocia). Rôzne prísady, ktoré obohacujú krmivo, zlepšujú jeho chutnosť a hodnotu. Opatrovateľ si môže vybrať z obrovského množstva dostupných proteínov, ktoré dominujú jedlu - sofistikované ako zverina, pštros, bažant, až po široko dostupné, napr. hydina, hovädzie mäso, bravčové mäso; ovocie, napr. jablká, banány, maliny, jahody, čučoriedky, brusnice; zelenina, napr. červená repa, špargľa, mrkva; alebo byliny.

Pri výbere dávajte pozor na zloženie krmiva, malo by byť čo najkratšie a najjednoduchšie. Konzervy a kapsičky pre psov musia obsahovať nenasýtené mastné kyseliny Omega-3 a Omega-6 a vitamíny, ktoré sú nevyhnutné pre správne fungovanie tela. Ďalšími dôležitými prvkami vo výžive sú mikroživiny, stopové prvky. Dobré krmivo pre domáce zvieratá by nemalo obsahovať žiadne umelé dochucovadlá a prísady.

Bezobilné vlhké krmivo má menej uhľohydrátov než suché jedlo, má nižšiu energetickú hodnotu, ale vyznačuje sa oveľa vyššou vlhkosťou a lepšiu stráviteľnosťou. Pri výbere mokrého krmiva s dobrým zložením si môže byť chovateľ istý, že svojmu miláčikovi poskytne potrebné živiny a stará sa o jeho zdravie a kondíciu. Kŕmenie psa mokrým jedlom má pozitívny vplyv na jeho tráviaci a močový systém. Kompletné receptúra so správnym obsahom živočíšnych bielkovín a živočíšnych tukov urýchľuje regeneráciu svalových tkanív, posilňuje kosti a kĺby a tiež zlepšuje stav kože a srsti. Po niekoľkých týždňoch takéhoto kŕmenie sú vidieť zmeny v tvare tela psa a jeho lepšie pohoda. Vďaka dobre vstrebávaným zložkám je znížený objem vylučovaných výkalov a intenzita zápachu.


Konzervy alebo granule pre psov? Ktoré z nich si vybrať?

Kapsičky a konzervy pre psy majú obsah vlhkosti 70 až 83%, zatiaľ čo granule pre psov len 10%. Obsah vody v krmive je dôležitým prvkom rozlišujúcim tieto dva spôsoby kŕmenia. Kŕmenie mokrým jedlom minimalizuje riziko dehydratácie tela, čím zlepšuje fungovanie obehového, tráviaceho a močového systému. Príliš málo vody v strave môže spôsobiť zápchu a iné problémy s vylučovaním. Navyše správne množstvo tekutín zaručuje zvýšenie produkcie moču, tj. zlepšuje filtráciu obličiek, čo má zase pozitívny vplyv na ich zdravie a fungovanie. Starší a mladí psi mávajú poruchu smädného centra, čo má za následok "zabudnutia" na pitie, čo je priama cesta k dehydratácii. Preto sa pri kŕmení juniorov, seniorov, psov s problémami s vylučovaním alebo močového systému odporúča zvoliť toto mokré jedlo.

Je potrebné si uvedomiť, že tráviaci systém psa je prispôsobený príjmu potravy bohatej hlavne na živočíšne bielkoviny a potom živočíšne tuky. Tieto látky sa najľahšie absorbujú a používajú. Krmivo s najvyšším percentom živočíšnych bielkovín poskytuje psovi pocit plnosti a výživy. Sú preto z dlhodobého hľadiska efektívnejšie a výnosnejšie. U nekvalitného krmiva sa značným percentom obilnín sa váš maznáčik bude cítiť nespokojný a bude neustále chcieť jesť.

Kalorická hodnota jedla ponúkaného pre psov je tiež veľmi dôležitá. 1 g suchého produktu poskytuje v priemere štyrikrát viac metabolickej energie (skrátene kalorická energia). To znamená, že pri kŕmení športových alebo veľmi aktívnych psov nemusí byť kvalitné vlhké krmivo jednoducho ekonomické. A poskytnutie lacnejších a menej cenných konzerv môže skončiť tým, že nebudú jesť toľko krmiva, koľko je nutné, aby pokryli energetické a vitamínové potreby.

Psy s problémami s ústami alebo extrakciou zubov a staršie psy môžu pociťovať bolesť a nepohodlie, vyhýbať sa hryzenie alebo neschopnosti zvládnuť tvrdé kúsky suchého jedla. Zmena ich stravy zo suchej na mokrú môže priniesť významné zlepšenie ich kvality života, znížiť podráždenie v ústach a zvýšiť chuť do jedla.

Veľa záleží na danom psovi, každý z nich má svoje vlastné preferencie a obľúbené jedlo. Avšak, spravidla si vyberaví jednotlivci alebo ľudia s malou chuťou do jedla volí vlhké krmivo a jedia ho ochotnejšie. Možno to súvisí s menším spracovaním, vďaka ktorému sú všetky ingrediencie aromatickejšie a "čerstvejšie". V tomto ohľade je taká výživa bližšie prirodzenej strave psa.

1 2 3 4 5 6 7 8
1 2 3 4 5 6 7 8