40 DNÍ NA VRÁTENIE
Len u nás!
DOPRAVA ZADARMO!
Objednávky nad 30 eur

Filter

Kefy a hrebene pre psov

Kefy a hrebene pre psov

Kefovanie a vyčesávanie je pre psa veľmi dôležité - umožňuje zbaviť sa odumretej srsti, odstrániť zauzlenia a masírovať pokožku a dokonca stimuluje rast vlasov, aby mal váš pes krásnu a zdravú srsť. Tie správne nástroje, aby sa vám to podarilo nájdete u nás. Furminátory, hrebene na dlhú srsť, hrebene na krátku srsť, trimerry. Podľa typu a dĺžky srsti vyberte pre vášho psa to pravé.Kefovanie a vyčesávanie je pre psa je veľmi dôležité - umožňuje vám zbaviť sa odumretej srsti, odstrániť zauzlenia a masírovať pokožku, čo vám umožňuje zbaviť sa odumretej kože a dokonca stimuluje rast vlasov., aby Váš pes mal krásnu a zdravú srsť. Tie správne nástroje, aby sa Vám to podarilo nájdete u nás. Furminátory, hrebene na dlhú srsť, hrebene na krátku srsť, trimerry. Podľa typu a dĺžky srsti vyberte pre Vášho psa to pravé.


Kefovanie by malo byť vykonávané pomaly od 2 mesiacov veku. Prečo tak skoro? Aby mal pes čas zvyknúť si na kefu / hrebeň. Akonáhle je pes zvyknutý, stáva sa kefovanie príjemným rituálom, najmä v kombinácii s chválením a škrabkaním psa.

Ako vybrať tú správnu kefu alebo hrebeň?

Široký výber kief vám môže spôsobiť vrásky na čele, takže vám ponúkame viac informácií o typoch kief a ktoré z nich budú pre vášho psa to pravé.

Rozlišujeme nasledujúce typy kief:

kefy - ak neviete, ktorý typ zvoliť, budú štetiny najuniverzálnejšie. Fungujú prakticky s akýmkoľvek typom srsti. Pri výbere stojí za to dodržiavať zásadu, že pre hustejšiu a dlhšiu srsť by kefa mala mať tenšie a dlhšie štetiny, aby sa vlasy psa príliš nezamotali a nespôsobovali mu bolesť. Kefy na vlasy sú najčastejšie vyrobené z prírodných štetín, čo ich robí drahšími než väčšina kief, a kvalita ich spracovania je tak vysoká, že sa jedná o produkt, ktorý vydrží roky.

štetinové kefy z plastu - ideálne pre stimuláciu krvného obehu a masáže. Je však potrebné dbať na to, aby mali oválne konce, aby pri kefovanie nezranili psa.

štetinovo-medené kefy - sú kombináciou štetín a medených kief. Vnútorná časť je vyrobená z tenkých drôtov a okraj je vyrobený z tvrdých štetín. Najbežnejšie sú oválne tvary. Musíte sa uistiť, že štetiny sú tuhé a nevyvíjajú príliš veľký tlak. Inak kefa nebude plniť svoju funkciu. Odporúčajú sa pre lesklú srsť a odstraňovanie odumretej srsti.

hrebeň - je dokonalým nástrojom pre začatie vyčesávania. Nájdete dvojstupňové hrebene pre rozmotaniu "dredov" a hrebene so silnými zubami, ktoré sa hodia pri odstraňovaní alebo čistení od bĺch.

letová tyč - gumové sú perfektné pre čistenie srsti a odstraňovanie odumretej srsti, rovnako ako pre odstraňovanie nečistôt z kefovania. Kovové sú perfektné pre dôkladné česanie dlhých a kučeravých vlasov.

zastrihávač - najčastejšie sa používa pri starostlivosti o srsť hrubosrstých psov, ktorí príliš nepĺznu a mŕtva srsť sama nevypadáva, napr. u teriérov. Strihač vyčesáva odumreté chĺpky a ponecháva len zdravé vlasy, takže srsť zostáva krásna a lesklá.

furminator - ideálne pre odstránenie podsady. S jeho pomocou sa môžete zbaviť až 2/3 podsady, vďaka čomu je srsť psa zdravšia a lesklejšia, a samotný proces kefovana je menej náročný.

1 2
1 2