40 DNÍ NA VRÁTENIE
Len u nás!
DOPRAVA ZADARMO!
Objednávky nad 26 eur

Filter

Toalety pre mačky

Výber toaliet pre mačky je v súčasnosti naozaj pôsobivý. Na trhu sú k dispozícii otvorené, plastové, uzavreté toalety pre mačky, toalety s filtrami. Správne zvolená toaleta nám a predovšetkým mačke ušetrí veľa stresu.

Ako si teda vybrať toaletu, ktorá splní potreby náročnej mačky?

Najprv by mala byť pre každú mačku v dome jedna podstielka +1, čo znamená, že ak sú v dome napríklad 2 mačky, mali by sme im poskytnúť 3 podstielky - jednu pre každú mačku, a ďalšie podstielka by mala slúžiť ako pohotovosť, v prípade že by sa dve predchádzajúce ukázali ako príliš špinavé alebo príliš vzdialené (preto stojí za to umiestniť núdzové stelivo na diskrétne miesto, mierne od ostatných toaliet pre mačky, aby sa v prípade núdze mohla dostať k najbližšiemu).

Mali by ste tiež venovať pozornosť veku našej mačky. Ak vyberieme toaletu pre malé mačiatko, nemusí byť veľká, ale mala by byť nižšia, čo je dosť na to, aby do nej mohlo skočiť. Stojí za to pamätať na vyplnenie optimálneho množstva podstielky. Optimálne množstvo možno chápať asi ako 5 cm, zatiaľ čo u mačiatok to môže byť o niečo menej - najlepšie je sledovať, či sa mačiatko cíti dobre, a ak je to potrebné, dosypať / odsypať trochu podstielky.

U dospelých mačiek by samozrejme mala byť toaleta väčšia. Všeobecne platí, že mačka by sa v nej mala mať možnosť voľne otáčať. Ak si všimneme, že sa mačka neprirodzene chúli alebo jej viditeľne vyčnieva hlava spoza toalety, znamená to, že je potrebné toaletu vymeniť za väčšiu.

Ďalším problémom je umiestnenie mačacej toalety - malo by byť umiestnené na mieste, ktoré zaručuje mačke relatívny pokoj, mier a súkromie. Nezabudnite tiež, že nie je vhodné dávať toaletu do blízkosti jedla alebo pitia. Najčastejšie zvoleným miestom je samozrejme kúpeľňa - v tomto prípade si musíte zvyknúť nechať dvere otvorené, aby k nim mala mačka vždy prístup. Ak chceme zavrieť dvere do kúpeľne, môžeme do nich vždy nainštalovať špeciálny mačacie dvere.

Otvorená alebo uzatvorená toaleta pre mačky?

V tejto súvislosti zohrávajú najväčšiu úlohu osobné preferencie. Väčšina mačiek dáva prednosť otvoreným toaletám, pretože nezhromažďujú toľko zápachu ako uzavreté toalety, ale ako už bolo spomenuté, jedná sa o individuálne mačacie preferencie.

Pokiaľ ide o uzatvorenej toalety, musíte byť veľmi opatrní čo sa čistoty týka, pretože na takéto malej ploche sa hromadí veľa nepríjemných pachov.

V prípade otvorenej toalety si majitelia často sťažujú na to, že si po svojich labkách rozmnožujú smeti po byte. To sa dá ľahko minimalizovať zakúpením kobercom alebo podložky, ktorá je umiestnená pred toaletu a ktorá jemne zbiera stelivo z labiek.