40 DNÍ NA VRÁTENIE
Len u nás!
DOPRAVA ZADARMO!
Objednávky nad 30 eur

Filter

Toalety pre mačky

Toalety pre mačky

Široká ponuka toaliet pre mačky je v súčasnosti naozaj pôsobivá. Na trhu sú k dispozícii otvorené, plastové, uzavreté toalety pre mačky, toalety s filtrami. Správne zvolená toaleta nám a predovšetkým mačke ušetrí veľa stresu.Výber toaliet pre mačky je v súčasnosti naozaj pôsobivý. Na trhu sú k dispozícii otvorené, plastové, uzavreté toalety pre mačky, toalety s filtrami. Správne zvolená toaleta nám a predovšetkým mačke ušetrí veľa stresu.

Ako si teda vybrať toaletu, ktorá splní potreby náročnej mačky?

Najprv by mala byť pre každú mačku v dome jedna podstielka +1, čo znamená, že ak sú v dome napríklad 2 mačky, mali by sme im poskytnúť 3 podstielky - jednu pre každú mačku, a ďalšia podstielka by mala slúžiť ako pohotovosť v prípade, že by sa dve predchádzajúce ukázali ako príliš špinavé alebo príliš vzdialené (preto stojí za to umiestniť núdzové stelivo na diskrétne miesto, mierne od ostatných toaliet pre mačky, aby sa v prípade núdze mohla dostať k najbližšiemu).

Mali by ste tiež venovať pozornosť veku vašej mačky. Ak vyberieme toaletu pre malé mačiatko, nemusí byť veľká, ale mala by byť nižšia, aby do nej mohlo ľahko skočiť. Stojí za to myslieť aj na vyplnenie optimálneho množstva podstielky. Optimálne množstvo možno chápať asi ako 5 cm, zatiaľ čo u mačiatok to môže byť o niečo menej - najlepšie je sledovať, či sa mačiatko cíti dobre, a ak je to potrebné, dosypať / odsypať trochu podstielky.

U dospelých mačiek by samozrejme mala byť toaleta väčšia. Všeobecne platí, že mačka by sa v nej mala mať možnosť voľne otáčať. Ak si všimneme, že sa mačka neprirodzene chúli alebo jej viditeľne vyčnieva hlava spoza toalety, znamená to, že je potrebné toaletu vymeniť za väčšiu.

Ďalším problémom je umiestnenie mačacej toalety - mala by byť umiestnená na mieste, ktoré zaručuje mačke relatívny pokoj a súkromie. Nezabudnite tiež, že nie je vhodné dávať toaletu do blízkosti jedla alebo pitia. Najčastejšie zvoleným miestom je samozrejme kúpeľňa - v tomto prípade si musíte zvyknúť nechať dvere otvorené, aby k nim mala mačka vždy prístup. Ak chceme zavrieť dvere do kúpeľne, môžeme do nich vždy nainštalovať špeciálne mačacie dvierka.

Otvorená alebo uzatvorená toaleta pre mačky?

V tejto súvislosti zohrávajú najväčšiu úlohu osobné preferencie. Väčšina mačiek dáva prednosť otvoreným toaletám, pretože nezhromažďujú toľko zápachu ako uzavreté toalety, ale ako už bolo spomenuté, jedná sa o individuálne mačacie preferencie.

Pokiaľ ide o uzatvorenú toaletu, musíte byť veľmi opatrní čo sa týka čistoty, pretože na takejto malej ploche sa hromadí veľa nepríjemných pachov.

V prípade otvorenej toalety si majitelia často sťažujú na to, že si mačky svojimi labkami rozmnožujú smeti po byte. To sa dá ľahko minimalizovať zakúpením koberca alebo podložky, ktorá je umiestnená pred toaletu a ktorá jemne zbiera stelivo z labiek.