40 DNÍ NA VRÁTENIE
Len u nás!
DOPRAVA ZADARMO!
Objednávky nad 30 eur

Filter

Odstraňovače psích chlpov

Keď sa prechádzate po svojom byte, zaujíma vás, prečo je toľko chlpov v každom kúte? Premýšľate nad tým, ako sa ich nadobro zbaviť? Naša ponuka zahŕňa pomocníkov, ktoré uľahčujú zber chlpov a ich odstraňovanie zo všetkých domácich spotrebičov, nábytku a oblečenia. Môžete si vybrať z rukavíc, štetcov a valčekov. Iba ktorý z nich si vybrať? A čo funguje najlepšie?

Aké položky nám pomôžu v boji proti chĺpkov z nábytku?

- Česacie rukavice - univerzálny vybavenie, ktoré by každý psovod mal mať doma. Perfektné pre zber vlasov z nábytku a tiež pre vyhladenie psích chlpov po ich vyčistení. Pohodlné a ergonomické rukavice alebo kefy s rukoväťou sa pohodlne držia a sú ľahké. Pracovná plocha je najčastejšie vyrobená z gumy. Tento materiál je mierne lepkavý a je skvelý pre zber vlasov. Funguje najlepšie pri odstraňovaní chĺpkov z látok, takže je neoceniteľný pri čistení sedacích súprav, kresiel, čalúnení, atď. Toto zariadenie možno tiež použiť na čistenie iných povrchov, napríklad podlahy alebo stolov. Takéto rukavice zvládnu akýkoľvek typ srsti a akúkoľvek ich dĺžku.

- Valček na chlpy - valček, ktorý opatrovatelia zvierat poznajú a obľúbujú, sa už mnoho rokov používa pri čistení odevov. Valčeky majú vymeniteľné vložky s lepivými papiermi, ktoré sa uvoľnia, keď sú plné chlpov. Role sú ľahké a malé, možno ich skryť v taške alebo batohu a v každej situácii si môžete užiť čistej látky. Takéto valčeky však najlepšie zachytávajú kratšiu a mäkšiu srsť, preto sa odporúčajú majiteľom krátkosrstých psov. Fungujú dobre na čistenie odevov, prípadne čalúnení alebo nábytku, ale vyčistený materiál by mal byť skôr hladký, aby ho mohol valček dôkladne vyčistiť.

- Kefa na odstraňovanie chĺpkov - kefy končia gumovým prvkom, ale skôr tvrdšie. Zuby sa nelámu, a preto najlepšie čistia koberce a drsné alebo konvexné prvky. Tieto kefy nebudú pri čistení odevov fungovať dobre. Najlepšie je vybrať si stredne dlhé a dlhé, skôr mäkké štetiny.

Ďalšie pomôcky na odstraňovanie psích chlpov

Niektoré zariadenia na odstraňovanie chĺpkov pre psy sú vybavené zberačmi vlasov. Po naplnení sú nádoby vyprázdnené a stále si môžete užívať pohodlie pri používaní. Veľkosť nádoby by mala byť prispôsobená dĺžke srsti psa. Čím dlhšie vlasy, tým väčšia nádoba, inak nebude schopná ich zbierať.

Psy takmer po celú dobu pĺznu a trenie o predmety urýchľuje stratu srsti. Pravidelná starostlivosť o vášho psa, kefovanie a starostlivosť o neho, udrží jeho srsť v dobrom stave. O kvalite srsti a jej sile však rozhoduje strava psa. Malo by sa však pamätať na to, že pĺznutie u psov je prirodzený proces a bude sa vyskytovať po celú dobu, zosilňuje sa v prechodných obdobiach roka, pri správnej výžive a starostlivosti o psa môžeme tento proces iba minimalizovať a zmierniť.