40 DNÍ NA VRÁTENIE
Len u nás!
DOPRAVA ZADARMO!
Objednávky nad 30 eur

Kategórie

Psy pre deti - aké plemeno zvoliť? Aký by mal byť pes pre dieťa

Najlepšími psami pre deti sú psy s jemnou, ochrannou, trpezlivou a odolnou povahou. Štvornožce majú veľmi dobrý vplyv na deti. Učia ich zodpovednosti a citlivosti. Kontakt so psami funguje dobre v prípade deti s autizmom, hyperaktívne detí a deti s Aspergerovým syndrómom.

Snom mnohých deti je mať psa. Rozhodnutie priviesť ho domov by malo byť starostlivo premyslené a vedome urobené. Psy sa často bývajú najlepšími priateľmi detí. Medzi odporúčané plemená patria: anglický buldog, mops a labrador.


Vlastniť psa je snom mnohých detí. Rozhodnutie je potrebné zvážiť, pes nie je hračka!


Psy pre deti - výhody psa v rodine

Rozhodnutie o výbere psa nemôže byť urobené pod vplyvom emócii. Pes by nemal byť spôsobom, ako naplniť rozmar dieťaťa. Nie je to hračka, ale živé stvorenie, o ktoré sa treba starať. V mnohých domoch sú psy vernými, plnohodnotnými členmi rodiny, bez ktorých je ťažké si predstaviť život. Deti v ich spoločnosti sú viac starostlivejšie, empatickejšie a citlivejšie. Povinnosti spojené s tým, že majú psa učia najmenších zodpovednosti, plánovania času a dobrej organizácii. Vedci navyše zdôrazňujú, že deti, ktoré trávia čas so psami, majú silnejší imunitný systém a je menej pravdepodobné, že ochorejú.


Psy pre deti s autizmom

Špecialisti poukazujú na priaznivé účinky štvornožcov na hyperaktívne deti, deti s Aspergerovým syndrómom alebo autizmom. V druhom prípade pes znižuje hladinu agresie a frustrácie, zvyšuje pocit bezpečia a uľahčuje kontakty s ostatnými ľuďmi. Najlepšie plemená psov pre deti s autizmom sú: kokeršpaniel, škótsky ovčiak, labradorský retríver, sibírsky husky, zlatý retriever.


Vek štvornožca

Nie všetky psy budú vhodné pre domácnosť s deťmi. Dôležitým faktorom, ktorý treba brať do úvahy pri rozhodovaní o zvieratku, je vek. Ak sa rodina rozhodne pre adopciu staršieho zvieraťa, mala by sa uistiť, že nemalo zlé skúsenosti s najmenšími a či dobre reaguje na deti. Môže mu byť nepríjemné prispôsobiť sa novej situácii. U šteniat je proces adaptácie lepší. Vyžadujú si však veľa trpezlivosti a času na trénovanie čistoty, čo môže byť pri malých deťoch a zlej organizácii veľmi ťažké. Malé deti často prekračujú hranice psov. Pre domáceho maznáčika môže to byť ťažké zvládnuť a spôsobiť negatívne reakcie. Kvôli všeobecnému dobru musí rodič naučiť dieťa správne zaobchádzať so zvieraťom.


Pes sa postupom času stane plnohododnotným členom rodiny.


Požiadavky na psy žijúce s deťmi

Pri výbere psa pre dieťa musíte brať do úvahy podmienky, ktoré ste schopní poskytnúť. Ak plánujete výber veľkého zvieraťa, nezabudnite, že bude vyžadovať veľa pohybu a priestoru. Najlepšie to teda bude fungovať v rodine s domom so záhradou a dostatkom času na dlhé prechádzky. Pamätajte to, že svojho psa pustíte von do záhrady, nenahrádza prechádzku. Medzi veľké plemená patria novofundlanďania, podhalaňské ovčiaky, bernské salašnícke psy. Ak žijeme v byte, stojí za zváženie malý pes - mops alebo anglický buldog.

Najlepšie pre deti sú jemné psy, ktoré nereagujú agresívne na branie potravy alebo ťahanie. Toto správanie nie je záležitosťou plemena. Na tom by sa malo od šteniatka popracovať. Je dôležité, aby zviera preukazovalo trpezlivosť - bolo odolné voči detským provokáciám. Starostlivý pes môže udržiavať vaše dieťa v bezpečí a chrániť ho pred úrazmi. Štvornohí priatelia sa často stávajú skvelými kamarátmi tých najmenších. Preto sa odporúčajú psy šťastné a plné energie.


Odporúčané plemená psov pre deti

Okrem vyššie uvedených plemien pre rodiny s deťmi odporúčajú behavioristi:

· samojedov - dobre vychádzajú s deťmi, nie sú agresívni, tešia sa z veľkej

skupiny ľudí;

· west highland white teriér - milovník hier, veľmi oddaný, jemný,

inteligentný, rýchlo sa učí pravidlá domu;

· bišon frize – má rád blízkosť a maznanie, jemný, priateľský, neopúšťa

malých majiteľov ani na krok;

· cavalier king charles spaniel - oceňuje blízkosť ľudí, rýchlo sa naviaže na

svojich pánov, miluje maznanie a hladkanie.

Aj keď plemeno veľa napovie o povahe a spôsobe bytia štvornožca, nepovie vám všetko o konkrétnom zvierati. Správanie psa závisí od toho, ako bol vychovaný, aké má alebo mal vzťahy s ľuďmi v minulosti.


Šimon Wisch

Komentáre

Neboli nájdené žiadne recenzie

Nový príspevok