40 DNÍ NA VRÁTENIE
Len u nás!
DOPRAVA ZADARMO!
Objednávky nad 30 eur

Kategórie

Bišon Frisé- najdôležitejšie informácie o plemene

Bišon Frisé sú energické a živé psy, ktoré svojím vzhľadom očaria každého. V spoločnosti detí sú trpezliví a nežní. Dobre sa prispôsobujú novým podmienkam, takže ich môžete ľahko vziať na spoločné rodinné výlety.

Bišon frisé je tiež známy ako Tenerife Dog alebo Curly Bishon. Sú to spoločenské štvornožce, ktoré sú radi stredobodom pozornosti. Rýchlo sa učia a získavajú nové zručnosti. Sú to typické izbové psíky. Nie sú vhodné pre život vonku.

Očarujúci Bišon Frisé.

Bichon Frisé – história plemena

V klasifikácii FCI bol Bišon Frise zaradený do skupiny IX - „ Spoločenské a sprievodné psy “ a sekcie1 - „Bišoni a podobné plemená“. Toto plemeno bolo známe už v stredoveku. V súčasnosti je veľmi populárny, najmä vo Veľkej Británii, Spojených štátoch, Belgicku, Českej republike, škandinávskych krajinách a vo Francúzsku. Bišon Frise pravdepodobne pochádza z oblasti Stredozemného mora. Predpokladá sa, že vznikol krížením pudla s barbetom.

Bichon Frisé – postava

Bišon má dobre proporcionálne tvarované telo a elegantný vzhľad. Dospelé exempláre dosahujú výšku 23–30 cm a hmotnosť 5–6 kg. Vyzerá veľmi podobne ako jeho príbuzný – Bišon bolonský. Má snehovo bielu, stredne dlhú, jemnú, hodvábnu srsť s voľnými kučerami. Oči psa tohto plemena sú okrúhle, malé a čierne. Chvost je nesený vysoko a zakrivený, zatiaľ čo uši visia a sú husto pokryté srsťou.

Bichon Frisé – správanie a povaha

Bišon je spoločenský pes. Je veľmi prítulný a priateľský. Miluje maznanie. Toto plemeno je ideálne pre rodiny s deťmi. Mali by sme však pamätať na to, že ich kontakt s deťmi by mal byť pod kontrolou. Nemajú problém nadviazať vzťahy s inými domácimi miláčikmi. Tieto psy sú jemné a mierumilovné a dokonca priateľské k cudzím ľuďom, ale najlepšie sa cítia v spoločnosti svojich blízkych. Sú poslušné a rýchlo sa učia. Bišon Frisé je živý a rád sa hrá. Preto sa oplatí dokúpiť niekoľko hračiek, ktoré spestria aktívne chvíle, ako napríklad ZOLUX Zábavná hračka rugby lopta 7.6 cm, ZOLUX Basketball 7,6 cm alebo TRIXIE Veselá klobása na šnúrke 11cm. Bišon Frisé má tiež rád prechádzky. Mali by sa počas nich používať špeciálne postroje alebo obojky, ktoré majú nastaviteľnú veľkosť.

Bišón Frisé vyplazuje jazyk.

Bichon Frisé – zdravie, starostlivosť, výživa

Bichon Frisé vyžaduje dosť veľkú starostlivosť. Je potrebné ho česať dvakrát týždenne. Môžete použiť FURMINATOR vyčesávacie hrabadlo pre dlhosrsté psy - Small alebo FURminator FURflex sada pre psov rozmer S. Ďalej je dobré zaobstarať si príslušenstvo na rozčesávanie uzlov, napríklad FURMINATOR kefa Dematting Tool pre psov a mačky 1ks. Bišon Frisé by sa mal kúpať priemerne raz mesačne, preto je vhodné zaobstarať si správny šampón. Toto plemeno tiež vyžaduje strihanie končekov špirálovito skrútenej srsti. Nápomocné budú napríklad TRIXIE Nožnice na strihanie psov 18 cm.

Bišony sú dosť chamtivé. Ak ich strava nie je správne vyvážená, majú tendenciu priberať. V dennej energetickej spotrebe by mali byť zahrnuté všetky porcie.

Priemerná dĺžka života Bišon Frisé je 12-14 rokov. Najbežnejším chorobami sú: dislokácia patela, kožné alergie, katarakta, ochorenia pečene a trombocytopénia imunitného systému. Často im slzia oči. Veľmi zle znášajú nízke teploty a vlhkosť. Rýchlo si namočia oblasť brucha, a preto majú tendenciu byť prechladnutí. Preto v nepriaznivom počasí by mali nosiť termo a nepremokavé oblečenie.