40 DNÍ NA VRÁTENIE
Len u nás!
DOPRAVA ZADARMO!
Objednávky nad 30 eur

Kategórie

Ako sa v lete zabaviť so psom? Nápady na bezpečné aktivity pre vášho psa v horúcom počasí

Ako sa hrať so psom v horúčave? Potrebuje váš pes v lete šport a aktivitu? Na čo nezabudnúť pri letných hrách so psom? Ako chrániť psa pred prehriatím?

Pred horúčavou sa treba chrániť a to vie asi každý. Týka sa to najmä starších ľudí a detí, ale aj našim psom by mala byť v tomto období venovaná osobitná starostlivosť. Teplo pre psa môže byť nielen nepríjemné, ale aj nebezpečné. Ako teda môžeme tieto dni stráviť spolu, aby boli atraktívne a príjemné aj pre psíka? Prečítajte si našich 5 nápadov na hru so psom v letných dňoch!

Hranie sa so psom pri jazere v lete.

Pes a teplo - nápady na letné hry so psom

1. Vodný park pre psov!

Voda je spásou nielen pre ľudí v horúčavách – psy sa tiež radi schladia v psom bazéne alebo v záhradnej sprche. Ak máme v záhrade dostatok miesta, môžeme pre psa a ľudí pripraviť niekoľko vodných kútikov – na vytvorenie chladivej osviežujúcej hmly v priestore stačia aj postrekovače rastlín. Nezabudnite však ovládať hru vášho psa vo vode a prispôsobiť napríklad množstvo vody v bazéne veľkosti a zručnostiam psa. Nie každý pes má rád plávanie, preto sa vodné hry oplatí prispôsobiť preferenciám psa. Niekomu stačí jemná sprcha s hmlou, aby sa cítili príjemne ochladení. Nezabúdajme ani na to, aby sme psa nenabádali k behu po mokrej tráve, ktorá môže byť aj pre psa príliš šmykľavá a môže si ľahko spôsobiť zranenie.

Ak záhradu nemáme, môžeme v blízkosti hľadať miesta, kde sa pes môže kúpať (ak má rád a môže) alebo si aspoň namočiť labky. Dbajme na to, aby bol vstup do vody mierny (psa do vody v žiadnom prípade nehádžme, napr. z móla!), a aby voda bola čo najčistejšia (zamyslime sa, či by sme sa v nej sami nekúpali ). Nezabúdajte však, že do väčšiny kúpalísk pre ľudí je vstup so psom zakázaný, no miesta „priateľské k psom“ môžete úspešne hľadať. A samozrejme tu platí rovnaké pravidlo ako v prípade malých detí či seniorov – na kúpalisko nechodíme na poludnie, teda v období najväčšieho slnka!

2. Venčenie psa v teple – ochotne, ale skoro ráno alebo večer!

Každý deň by mala byť nevyhnutná aspoň jedna dlhšia prechádzka. Pre psa je to veľmi dôležitý bod. Nezabudnite však chodiť skoro ráno, keď ešte nie je horúco, alebo neskoro popoludní. Prechádzky prispôsobme postave a pohode psa – pamätajte na to, že večer po horúcom dni môže byť unavený a nemá chuť byť aktívny alebo aportovať. Stačí tichá, dlhá prechádzka.

Pes v bazéne na dvore.

3. Chladiace hračky pre psov – ideálne do horúceho počasia

Teplo alebo nie, hryzadlá vždy fungujú. Oplatí sa to využiť a dať svojmu psovi maškrtu, ktorá ho nielen zabaví, ale aj ochladí. Chladiaci aspekt môžeme využiť aj pri výrobe zmrzliny pre psa.

Chladiace maškrty či zmrzlina budú nielen zaujímavou činnosťou, ale pomôžu vám aj nakŕmiť vášho psa, ktorý môže mať v horúcom počasí menší apetít ako zvyčajne. Mrazené mokré jedlo v podobe zmrzliny na silikónovej čuchovej podložke bude oveľa atraktívnejšie jedlo.

4. Psy sa v horúcom počasí nudia...?

Psy, ktoré sú zvyknuté tráviť čas v záhrade, sa budú počas najhorúcejších dní bez útechy musieť skrývať v chladnom dome. V tomto období sa im oplatí poskytnúť atrakcie, ktoré si nevyžadujú fyzickú aktivitu. Akékoľvek hračky pre psov môžu byť najlepším riešením. Psa zaktivizujú, poskytnú nové zážitky a trochu ho unavia (áno, aj intelektuálna námaha je pre psa únavná!) - a zároveň pre neho nebudú príliš veľkou záťažou.

5. Masáže psa na chladiacej podložke

Hra so psom nemusí nutne znamenať zvýšenú fyzickú aktivitu. Pokojné masáže môžu byť potešením aj v horúcich dňoch, no aby boli ešte príjemnejšie, najlepšie je vykonávať ich na chladiacej podložke. Ak ho nemáte, môžete použiť aj studenú podlahu alebo chladivé uteráky. Garantujeme, že to bude pre psíka pekný zážitok a pre nás príležitosť vyskúšať niečo nové.

Labrador aportuje v bazéne.

Horúci deň a pes = deň pre zábavu

Horúčavy sú ťažké nielen pre ľudí, ale aj pre psov. Sú skutočnou hrozbou pre zdravie a dokonca aj život domácich miláčikov, a preto je také dôležité vedieť, ako sa o svojho psa postarať v horúcom počasí. Pokúsme sa, aby tento čas najväčších horúčav bol bezpečný – vynechajme intenzívne tréningy či prechádzky pre psa, aj keď si myslíme, že miluje aktivitu aj vtedy, keď je vonku teplota ťažko prežiť. Netestujte vytrvalosť svojho psa – ak je teplo vám, je určite teplo aj jemu!

Pozri aj: Dovolenka pri mori so psom - ako sa na ňu dobre pripraviť?