40 DNÍ NA VRÁTENIE
Len u nás!
DOPRAVA ZADARMO!
Objednávky nad 30 eur

Kategórie

Dovolenka pri mori so psom - ako sa na ňu dobre pripraviť?

Dovolenka so psom pri mori môže byť pre domáceho miláčika aj pre jeho majiteľa veľkým zážitkom. Aby však dovolenka so psom nebola kopou problémov a nepríjemných prekvapení, musíme sa na ňu poriadne pripraviť.

Ak idete so psom k moru, musíte mu zaistiť bezpečnú cestu. Na mieste výletu by ste sa mali starať predovšetkým o zdravie a pohodlie domáceho miláčika a nezabúdať o pohodlí ľudí v jeho okolí.

Keď idete so psom na dovolenku, mali by ste ho zaočkovať a zabezpečiť jeho bezpečnú cestu.

Kam so psom k moru?

Počas plánovania dovolenky pri mori so psom, si musíte zvoliť rekreačné zariadenie, kde je akceptovaný pobyt zvierat, a uistiť sa, že sa v danom mieste nachádzajú pláže vhodné pre psov. Pobyt s domácim miláčikom na kúpaliskách, ktoré sú strážené je zakázaný. Na mnohých miestach môže domáce zviera napriek mnohým oficiálnym zákazom rušiť ostatných dovolenkujúcich a on sám sa môže cítiť nepríjemne v dave. Preto je dobré naplánovať pobyt pri mori so psom v menej preplnenom meste alebo tam, kde sú na plážach špeciálne zóny pre psov.

Bezpečnosť psov pri mori

O bezpečí vášho miláčika by ste mali myslieť už niekoľko týždňov pred odletom. Uistite sa, že váš pes nepotrebuje ďalšie očkovanie (najmä ak ideme do oblastí, kde môže prísť do kontaktu s divými zvieratami). Štvornožec musí byť chránený aj pred kliešťami.

Ak cesta do dovolenkovej destinácie trvá veľa hodín, robte si pravidelné prestávky počas ktorých sa pes bude môcť prejsť, zjesť a vykonať fyziologické potreby. Vyhýbajte sa jazde v horúcom počasí - najlepšie je ísť so psom k moru v noci alebo skoro ráno.

Dovolenka so psom pri mori je skvelý nápad, pokiaľ naše zviera dobre znáša horúčavy. Nemá zmysel brať na pláž domáce zviera, ktoré sa v lete vždy skrýva v tieni alebo by dokonca nemalo byť na slnku kvôli zdravotným kontraindikáciám. Aj tie zvieratá, ktoré sa v horúčavách na otvorenom priestranstve cítia príjemne, si na pláži od pána vyžadujú osobitnú pozornosť. Musíme zabezpečiť, aby mal k dispozícii vždy kúsok tieňa alebo chladiacu podložku, na ktorej môže znížiť telesnú teplotu. Krátko pred odchodom k moru by sme psa nemali strihať, pretože srsť im uľahčuje termoreguláciu a chráni pred škodlivými účinkami slnečného žiarenia. Treba mať na pamäti, že náš domáci miláčik, rovnako ako my, potrebuje mať na pláži čerstvú vodu na pitie a tiež, že náhly vstup z tepla z chladnej morskej vody môže spôsobiť tepelný šok. Nepreceňujme plavecké schopnosti nášho zvieraťa najmä v rozbúrenom mori.

Aby bol pes v bezpečí na novom, neznámom mieste, najmä na pláži plnej cudzích ľudí, je dobré ho tiež - v prípade straty - vybaviť vodotesným identifikátorom s vašími kontaktnými údajmi.

Pri pobyte so psom na pláži buďte obzvlášť opatrní, vždy majte vodítko a náhubok. Dávajte pozor na ostatných a nedovoľte, aby sa váš pes hral alebo kopal v ich blízkosti.

Dovolenka so psom pri mori a pohodlie ostatných ľudí

Keď idete na dovolenku so svojím domácim miláčikom, pamätajte na to, že prítomnosť psa pri mori nemusí vyhovovať iným ľuďom, ktorí odpočívajú na pláži. A čo viac, prebytok podnetov, kontakt s inými zvieratami alebo neznámymi ľuďmi môže spôsobiť neobvyklé, niekedy až agresívne správanie vášho domáceho miláčika. Preto by ste nemali nechávať zviera bez dozoru a vždy musí mať vôdzku a náhubok. Je neprijateľné, aby pes pobehoval k deťom hrajúcim sa v piesku alebo striasol vodu vedľa ostatných dovolenkujúcich. Samozrejme musíme upratať po svojom miláčikovi, nedovoliť mu vykonávať fyziologické potreby priamo na pláži alebo na postavené paravány.

Oddych pri mori so psom

Pobyt pri mori so psom je príležitosťou na upevnenie nášho vzťahu s vašim štvornohým priateľom, zlepšenie svojej aj jeho kondície, ba dokonca aj na využitie spoločného času na systematickú prácu pokiaľ ide o psie návyky a disciplínu. Hlavne sa však čo najviac hrajte so svojim miláčikom. Vždy majte pri sebe loptu, frisbee, ringo alebo vhodnú paličku. Pamätajte, že aktívny pes si s nami nebude užívať opaľovanie na uteráku.

Šimon Wisch