40 DNÍ NA VRÁTENIE
Len u nás!
DOPRAVA ZADARMO!
Objednávky nad 30 eur

Kategórie

Zmena krmiva pre psov a mačky, časť 2

Zmena krmiva časť 1

Pre zmenu krmiva, ktorá si nevyžaduje okamžité zavedenie, možno použiť nasledujúce pravidlá.

Najskôr nájdite podobné krmivo

Tu je princíp podobný ako pri náhlych zmenách. V tomto prípade nie je potrebné držať sa jednej značky. Dôležité je, aby hlavné zložky boli podobné a v podobnom percentuálnom zložení. Oplatí sa pozrieť si aj zoznam konzervantov a porovnať ho s predchádzajúcim jedlom – ak to súčasné malo málo konzervantov, skúste sa v tomto smere poobzerať po podobnom. Najdôležitejším pravidlom je vyhnúť sa veľkým zmenám v percentách bielkovín, tukov a vlákniny v potravinách.

Po druhé, kŕmte častejšie, ale menej

Zavádzanie nového krmiva sa oplatí začať malým podvádzaním. Novinku je možné psovi alebo mačke ponúknuť v malých množstvách ako maškrtu alebo odmenu. Ak nie sú žiadne príznaky z tráviaceho systému, môžete začať zavádzať jedlo podľa princípu uvedeného na začiatku článku. Neodporúčam kupovať granule„na váhu“. Okrem toho, že u takýchto potravín nie je istota dátumu spotreby, neexistuje ani možnosť ich skladovania vo vzduchotesných podmienkach. To podporuje vývoj roztočov, oxidáciu zložiek a rýchlejšie kazenie. V nedávnej štúdii potravín predávaných „na váhu“ v obchodoch sa želé, sušené ovocie a orechy našli okrem iného na: epiderme, baktériách, roztočoch, spórach plesní a slinách.

Šteniatko labradoodle sedí pri miske a pozerá sa na jedlo.

Po tretie, vysoká stráviteľnosť

Toto je obzvlášť dôležité pre psov s citlivým tráviacim systémom. Potom sa oplatí zvoliť krmivo označené ako ľahko stráviteľné alebo určené pre citlivých psov či mačky. U takýchto pacientov sa pri zmene stravy oplatí užívať aj probiotiká.

Čo ak sa krmivo náhle minie?

Stáva sa aj to, že jedného dňa sa ukáže, že vrecko s jedlom je prázdne. Musíte počkať na novú a zvieratko sa zmysluplne pozerá na prázdnu misku. Ak potom v bezprostrednej blízkosti nie je k dispozícii tuhá strava, je najlepšie kúpiť malé balenie ľahko stráviteľného krmiva určeného pre zvieratá so žalúdočnými problémami. Zvyčajne sú takéto potraviny dobre absorbované a nespôsobujú gastrointestinálne pocity. Malé balenie by malo vyhovovať nutričným potrebám domáceho maznáčika až do dodania aktuálneho krmiva.

Texty na blogu nie sú lekárskymi radami a nenahrádzajú návštevu veterinára.