40 DNÍ NA VRÁTENIE
Len u nás!
DOPRAVA ZADARMO!
Objednávky nad 30 eur

Kategórie

Zaujímavé nápady na tortu pre psa

Psia torta k narodeninám je perfektný darček pre každého domáceho miláčika. Môžete si ju urobiť sami alebo kúpiť hotovú. Jednou z najbežnejších je mäsová torta. Kvalitná a starostlivo vybraná surovina je základom úspechu.

Psia torta je prekvapením pre štvornožcov všetkých plemien a veľkostí. Týmto spôsobom môžete osláviť deň jeho narodenia, a keď ho nepoznáme môže to byť deň jeho príchodu do nášho domu. Je dôležité, aby psia torta pre vášho domáceho miláčika bola chutná a bezpečná. Pri jej príprave by ste nemali používať čokoládu, kakao alebo karamel.


Najlepšie je pripraviť si psí koláč sám, z čerstvých surovín - hlavne z mäsa a zdravých prísad pre psa.


Hotová psia torta

Ľudia, ktorí nemajú čas alebo kuchárske schopnosti sa nemusia obávať, pretože hotovú narodeninovú tortu pre psa si môžete kúpiť. Nedávno vznikli firmy, ktoré ponúkajú vysokokvalitné krmivo pre domáce zvieratá bez konzervačných látok a iných chemických prísad. Psiu tortu si môžete objednať so špeciálnym krémom, glazúrou alebo polevou. Narodeninová torta pripravená profesionálmi je nielen krásna, ale aj zdravá. Psie torty si môžete kúpiť aj vo vybraných obchodoch s chovateľskými potrebami. Sú vo forme elegantne zabalených pečených kociek s chuťovými prísadami. Torta je k dispozícii v mnohých kombináciách, vrátane zeleninovo - mäsovej alebo s príchuťou lesného ovocia. Je to doplnkové krmivo pre psov. Výrobok je dostupný s rôznymi nápismi a dekoráciami. Vďaka tejto pochúťke môžete narodeniny psa osláviť jedinečným spôsobom. Navyše si môžete byť istí, že také jedlo splní očakávania aj tých najnáročnejších domácich miláčikov.


Psí koláč - ako si ho vyrobiť?

Mäsový koláč pre psa sa pripravuje z týchto zložiek:

· 0,5 kg mletého mäsa,

· 2 vajcia,

· 5 lyžíc múky z vaječných škrupín (je zdrojom vápnika, alternatívou je kaolín

podporujúci tráviace procesy),

· 2 lyžice zeleného hrášku čerstvého, mrazeného alebo uvareného vo vode,

· 1 čajová lyžička živočíšneho tuku (husacia masť je dokonalá).

Mäsový koláč pre psa sa vyrába pomerne ľahko. Mäso sa vyvaľká na papieri na pečenie na hrúbku asi 2 cm. Pomocou tortovej formy, misy alebo obedára vykrojme spodok torty a odložte ho nabok. Formu potrieme tukom a obsypeme múkou, potom do nej vložíme zvyšok mäsa a necháme priehlbinku. Dáme do nej vajcia. Odložené dno dajte na vrch formy a zakryte ním tortu, aby vajcia nevytiekli. Formu otočte hore dnom a opatrne z nej vyberte psí koláč. Nakoniec sa pochúťka ozdobí múkou z vaječných škrupín a zeleným hráškom.


Psí koláč by mal byť predovšetkým zdravý, nesmie obsahovať produkty, ktoré sú pre psov nebezpečné, ako je cibuľa, cesnak, čokoláda, karamel, kakao, avokádo a ďalšie.


Psie torty - čo by v nich nemalo byť?

Torty pre psov by nemali obsahovať prísady, ktoré by im mohli ublížiť. Sú to také prísady, ktoré sa používajú pri pečení a zdobení koláčov pre ľudí. Medzi nich patria: orechy, čokoláda, káva, kakao, hrozienka, karamel, karambola, krémy na torty, zelená paprika, strúhaný kokos, cibuľa, hrozno, čierna baza, avokádo, baklažán, listy rebarbory, dule, cukor.

Hlavnou ingredienciou psej torty by malo byť mäso. Malo by byť čerstvé a kvalitné. Odporúča sa hydina alebo hovädzie mäso. Neodporúčajú sa však vnútornosti z diviny a bravčoviny, ktoré sa psom nemôžu podávať v surovom stave. Stojí za zmienku, že narodeninová torta by mala byť zahrnutá do energetickej potreby štvornohého priateľa. Nemala by byť dodatočnou porciou


Laura Buganská

Komentáre

Neboli nájdené žiadne recenzie

Nový príspevok