40 DNÍ NA VRÁTENIE
Len u nás!
DOPRAVA ZADARMO!
Objednávky nad 30 eur

Kategórie

Snívate v noci o psovi? Skontrolujte význam v knihe snov!

Pes je najlepší priateľ človeka. Niet divu, že sa objavuje v snoch – často s našimi domácimi miláčikmi trávime cez deň veľa času. Psy sú dôležitou súčasťou nášho života, ale symbolizujú aj určité vlastnosti. Pre mnohých ľudí sú aj zdrojom traumy, ak ich napadli nepriateľské psy. Čo znamená pes vo sne? Ako môžete interpretovať sen, v ktorom vás pes prenasleduje, hryzie alebo vidíte šteňa? Pre tých, ktorí veria, že sny nie sú náhodné a môžu pomôcť odhaliť, čo sa skrýva v našom podvedomí alebo čo nás čaká v budúcnosti, v tomto článku odpovieme na mnohé znepokojujúce otázky.

Kokeršpaniel pod prikrývkou na posteli.

Pes - mystická kniha snov

Mystické chápanie snov spočíva v tom, že prostredníctvom snov sme schopní získať vedenie o našom živote. Dozvedáme sa o svojich potrebách, obavách, no ešte viac – vieme, čo sa môže stať a ktorým oblastiam nášho života by sme mali venovať osobitnú pozornosť. Umenie zapamätať si a interpretovať sny nás fascinuje už dlho, najmä preto, že o podstate snových vízií vieme tak málo.

Čo znamená pes vo sne?

Čierny pes

Čierny pes videný vo sne môže naznačovať blížiace sa poškodenie alebo nepriateľa. Berte to preto ako zlé znamenie. Mali by ste byť opatrní a dbať o svoju bezpečnosť aj vo vzťahoch s ľuďmi a starostlivo si vyberať priateľov. Stojí za to sa bližšie pozrieť na to, komu hovoríme svoje tajomstvá a s kým trávime čas. Čierny pes vo sne môže byť varovaním pred riskantným rozhodnutím.

Biely pes

Na druhej strane, biely pes vo sne je dobrým znamením. Vo vašom živote sa môže objaviť nový priateľ alebo vzácna príležitosť. Ak je biely pes priateľský a cítite s ním sympatie - buďte dôveryhodnejší v tom, čo sa vám stane, pretože biely pes naznačuje, že pre vás všetko skončí dobre.

Zranený pes

Ak ste vo svojom sne videli zraneného psa, malo by to upriamiť vašu pozornosť na zdravie vás aj vašich blízkych. Zranený pes je príznakom choroby, no môže vám tiež pomôcť vyhnúť sa jej – buďte opatrnejší, robte preventívne testy a povzbudzujte k tomu aj svojich blízkych.

Žena so psom leží na posteli.

Chorý pes

Vidieť chorého psa vo sne je varovaním pred nadchádzajúcou chorobou. Vďaka svojmu podvedomiu viete, čo môžete očakávať. Rovnako ako keď vidíte zraneného psa – starajte sa o svoje zdravie a zdravie svojich blízkych, nechajte sa vyšetriť, cvičte a zdravo sa stravujte.

Šteniatko

Šteniatko vo sne znamená bezstarostnosť, ochotu hrať sa, túžbu po detstve, nevinnosť. Svedčí to aj o nedostatku zodpovednosti. Možno sa cítite nedostatoční voči svetu okolo vás a chýba vám detstvo – to vám chce vaše podvedomie ukázať prostredníctvom vášho sna.

Ďalšou interpretáciou šteniatka objavujúceho sa vo sne je ohlasovať nadchádzajúcu lásku alebo priateľstvo. Takže pozor, možno sa vo vašom živote objaví nová dôležitá osoba!

Uhryznutie psom

Keď vás pes uhryzne vo sne, čo to znamená? Zvyčajne sa to interpretuje ako nadchádzajúca hrozba. Je na zváženie, či je nám prostredie skutočne naklonené: ľudia, ktorých si do spoločnosti vyberáme, sú určite na našej strane a či nepodnikáme rizikové aktivity. Hryzenie psa vo sne môže znamenať prítomnosť nepriateľa v našom prostredí, ako aj rodinnú hádku.

Hladkanie psa

Ak vo sne hladkáte psa, ktorého ste ešte nestretli, je to pozitívny sen a znamená to, že niekomu dôverujete a dokážete sa otvoriť novému človeku.

Kúpanie psa

Ak kúpete psa vo svojom sne, znamená to, že sa musíte postarať o niekoho okolo vás. Možno viete, že niekto potrebuje pomoc, no nenašli ste odvahu mu ju ponúknuť – váš sen naznačuje, že je to dobrý nápad a niekto môže potrebovať vašu pomoc. To dokazuje vašu dobrotu, ochotu obetovať sa a milovať.

Pes na vodítku

Prítomnosť psa na vodítku v našom sne nemusí mať nevyhnutne negatívny význam. Často sa takýto sen interpretuje ako potreba disciplíny a práce na sebe. Často je vodítko akýmsi prechodom pre psa na zaujímavé miesta a zároveň zaisťuje jeho bezpečnosť. Berte teda tento sen ako povzbudenie, aby ste sa naučili sebaovládaniu a disciplíne, a prinesie vám do života veľa výhod.

Pes a mačka

Tento sen má veľa možných interpretácií, ale najbežnejší je boj medzi psom a mačkou. Predstavuje nepriaznivú nepredvídanú udalosť, takže ak vo svojom sne vidíte takéto znamenie, snažte sa o seba postarať a neriskovať. Pamätajte, že sny sú vodítka a máme kontrolu nad tým, ako ich používame.

Muž so šteniatkom spí na posteli.

Pes v knihe snov

Pes sa v našich snoch objavuje v rôznych podobách. Niekedy ako milovaný maznáčik, niekedy ako nepriateľ, ktorý na nás útočí. Pri výklade by ste si mali pripomenúť čo najviac detailov: veľkosť a vek psa, jeho postoj k nám, naše emócie k nemu. Pes môže predstavovať šťastie aj neúspech, všetko závisí od kontextu, v ktorom sa objavil. Naše podvedomie nám chce pomôcť tým, že ukáže všetky znaky v našich snoch a snažme sa im porozumieť. Pre tých, ktorí veria, že prostredníctvom snov dostávame informácie, ktoré sú užitočné v našom živote, bude analýza snov spolu s knihou snov veľmi dôležitou súčasťou tohto procesu.

Pozri aj: Dalmatín - najdôležitejšie informácie o plemene

Lýdia Pieczulis