40 DNÍ NA VRÁTENIE
Len u nás!
DOPRAVA ZADARMO!
Objednávky nad 30 eur

Kategórie

Praktické tipy, ako naučiť psa poprosiť

Psy sa dychtivo učia nové povely, ak na nich čaká lahodná odmena! Výučba trikov posilňuje vzťah medzi majiteľom a domácim miláčikom a pomáha zmierniť charakter psa. Príkaz "popros" sa dá celkom ľahko naučiť, no treba byť trpezlivý. Pozrite sa, ako vycvičiť svojho psa!

Ako naučiť psa príkaz popros?

Prosiaci pes – kedy sa môžete začať učiť?

V skutočnosti neexistuje ideálny vek na učenie sa trikov. Prosenie je pomerne jednoduchý trik a bez ohľadu na vek by to mal váš pes zvládnuť. Môžete začať trénovať s jednoduchšími trikmi, ako je pýtanie sa alebo sedenie, a potom prejsť na pokročilý tréning, ako je podanie labky. Pri učení základných povelov by ste rozhodne nemali strácať trpezlivosť! Z hľadiska správania je najlepšie najprv naučiť svojho psa disciplíne pri prechádzkach alebo jedení. To uľahčí výchovu psa a ďalšie triky pridajú spestrenie.

Doplnky na výcvik psov.

Ako naučiť psa poprosiť dvoma labkami naraz?

Potrebná je trpezlivosť a dôslednosť v konaní. Psy sa učia celkom ľahko, no potrebujú motiváciu v podobe maškŕt a súhlasu majiteľa. Prosenie je veľmi účinný trik, ktorý vám umožní zaujať napríklad na výstavách psov.

Aby bol výcvik efektívny, pes by mal byť nakŕmený, sústredený a po prechádzke. Potom ho jeho inštinkty nebudú rozptyľovať a bude sa môcť sústrediť na úlohu.

Predtým, ako naučíte svojho psa prosiť, začnite tým, že ho naučíte jednoduchý povel "sadni". Keď si osvojíte tento trik, „popros“ bude oveľa jednoduchšie.

Keď je váš pes v sede, vezmite si maškrtu a držte ju nad papuľou psa. Potom zadajte príkaz „popros“. Keď sa pes natiahne po maškrtu, zdvihnite ruku tak, aby pes musel dosiahnuť vyššie. Pes by mal teraz sedieť na zemi so zdvihnutými labkami. Takto dosiahol pozíciu prosiaceho psa.

Zablahoželajte mu svojim typickým spôsobom a odmeňte ho maškrtou! Opakujte tieto kroky niekoľkokrát denne, aby si váš pes zapamätal tento trik.

Prosiaci sa pes.

Pes nechce prosiť

Niektoré psy neprijmú prosiacu pozíciu počas prvého tréningu. V tomto prípade možno použiť techniku tvarovania. Na tento tréning budete potrebovať kliker. Táto metóda je zložitejšia, ale umožňuje pracovať aj s tými najtvrdohlavejšími psami!

Technika spočíva v rozdelení tréningu na kratšie časti. V prípade prosenia - najprv naučíme psa sedieť, potom zdvihnúť nos k maškrte, potom zdvihnúť labky a nakoniec celý trik odmeníme. Každá fáza by mala skončiť kliknutím a odmenou. Metóda učenia psa pomocou klikera je časovo náročná a môže trvať aj niekoľko týždňov, ale rozhodne prináša výsledky!

Dôležitá je tu aj pravidelnosť. Pes si potrebuje vypestovať návyk, ktorý mu dá odmenu.

Pozri aj: Ako naučiť psa spať v búde? Praktické rady