40 DNÍ NA VRÁTENIE
Len u nás!
DOPRAVA ZADARMO!
Objednávky nad 30 eur

Kategórie

Pes v bezpečí aj po zotmení!

Zimná sezóna sa nezadržateľne blíži. Dni sa skracujú, slnko vychádza neskôr a zapadá v skorých popoludňajších hodinách. Takéto časy majú svoje výhody, no psíčkari sa určite neraz pýtajú, či je naozaj potrebné ísť zas na prechádzku s ich miláčikom aj po tme. Ranné, večerné a aj popoludňajšie prechádzky sa dejú v polotme či tme, často počas chladu a dažďa. Môže to byť veľakrát skutočný problém, ktorý prináša so sebou určité riziká.

Oplatí sa zvýšiť bezpečnosť psa a nakúpiť doplnky, ktoré zlepšia pohodlie vás aj vášho štvornohého kamaráta!

Pre psa sa oplatí vybrať postroje s odrazkami. Zlepšujú viditeľnosť a bezpečnosť bez toho, aby psa dráždili.

Vychádzkové doplnky pre majiteľov psov

Na vychádzkach za šera by mal majiteľ psa dbať o svoju bezpečnosť. Zvýšiť ju môžu dostupné vychytávky, ktoré navyše uľahčia aj lokalizáciu vášho miláčika. Najdôležitejšie je, že outfit, ktorý volíte na jesenné a zimné prechádzky by nemal byť v tmavých farbách. Vodiči jazdiaci v nepriaznivých poveternostných podmienkach, či už na osvetlenej alebo neosvetlenej ceste, si pohybujúcich sa ľudí často stihnú všimnúť až na poslednú chvíľu.

Oplatí sa investovať do reflexných prvkov, ktoré môžu byť vo forme náramkov, príveskov, kľúčeniek atď. Stále viac oblečenia je dostupného s takýmto reflexným prvkom. Ďalším veľmi užitočným a praktickým, no zároveň lacným a malým doplnkom na prechádzky je baterka. Aj v neočakávaných situáciách pomôže osvetliť cestu na krajnici a napríklad v prípade nehody na seba ľahko upozorníte. Zrejme sa vám bude hodiť na mnohých prechádzkach, nezaberie veľa miesta a existujú aj modely s háčikmi, ktoré umožňujú baterku pripevniť. Baterka bude neoceniteľná pomôcka aj pri upratovaní po psovi v tme.

Reflexné postroje pre psa výrazne zlepšujú jeho viditeľnosť. Treba však pamätať na to, že fungujú len s aspoň minimálnym množstvom svetla, ktoré môže reflektor odrážať.

Pomôcky na venčenie pre psov - odrazky pre psov

Oblečenie pre psov zabezpečuje počas jesene a zimy skutočný blaho! Nie bezdôvodne! Poskytuje tepelný komfort, chráni pred zrážkami a čoraz viac zlepšuje aj bezpečnosť psov, vďaka zabudovaným reflexným prvkom. Je to mimoriadne dôležitý doplnok! Oblečenie psa však musí byť dobre zvolené. Okrem oblečenia poznáme aj:

LED obojky môžu svietiť nepretržite od 3 do 6 hodín v závislosti od modelu. Je to veľmi praktické riešenie na dlhé prechádzky.

Reflexné prvky

Vodiči takéto reflexné označenia poznajú už z ľudských reflexných viest. Sú odolné a na efektívne zvýšenie viditeľnosti vášho miláčika nepotrebujú žiadne batérie! Majú však aj určité nevýhody. Najväčšou je, že fungujú len s externým zdrojom svetla. Pri prechádzkach v lese, tmavých parkoch, po neosvetlených chodníkoch veľmi nefungujú.

LED doplnky

Preto by ste psa mali vybaviť príslušenstvom s vlastným zdrojom svetla, ako sú napríklad LED svetlá. Takéto produkty sa hovorovo nazývajú „blinkery“, môžete si na nich nastaviť nepretržité alebo blikajúce svetlo. Nepochybnou výhodou je široká ponuka, vybrať si môžete z: LED obojkov, svietiacich pásikov alebo LED príveskov pre psov.

Dostupné sú aj praktické vrecká na hovienka s LED príslušenstvom alebo baterkou. Na obojok je možné pripevniť špeciálne prívesky alebo svetlá.

Bandanki odblaskowe dla psów mogą również modnie i estetycznie wyglądać.

Čo sa týka bezpečnosti pri prechádzkach v tme, nemali by ste sa zbytočne obávať. Čím viac reflexných prvkov si zaobstaráte, tým lepšie! Najlepším a najspoľahlivejším riešením bude vybaviť psa reflexnými pásikmi a LED doplnkami. Vy sa zas v tme ukážte v jasnom a výraznom oblečení a vezmite si so sebou baterku.

Nepúšťajte svojho psa z vodítka v tme! Psy majú oveľa citlivejšie zmysly ako ľudia, či už sluch alebo čuch. Predtým, ako si majiteľ všimne alebo začuje nejaké rušivé zvuky, pes ich už dávno prenasleduje alebo sa za nimi rozbehne. Predsalen, nestojí za to riskovať, že sa váš miláčik stratí a budete ho musieť hľadať v tme!

Pozri aj: Ako efektívne naučiť psa vykonávať potrebu vonku?

Karolína Luščíková