40 DNÍ NA VRÁTENIE
Len u nás!
DOPRAVA ZADARMO!
Objednávky nad 30 eur

Kategórie

Najlepšie hračky pre šteniatko - ktoré stoja za to?

Hračky pre šteňatá by mali stimulovať zvieratko k fyzickej aktivite. Fyzická aktivita je pre zvieratko veľmi dôležitá v ranom období života, pretože mu umožňuje správny fyzický rozvoj a zlepšenie motorických schopností. Hra podporuje aj emocionálny vývoj zvieraťa.

Pri výbere šteňacích hračiek si musíte pamätať, že kontakt s majiteľom je dôležitejší ako druh hračky. Pri častej hre so psíkom sa vytvorí silné puto a získa sa jeho dôvera a vernosť. Spoločná hra tiež pomáha psovi naučiť sa nové zručnosti.


Hračky pre šteniatka by mali rozvíjať zmysly a udržiavať kondíciu rastúceho psa.


Prečo nakupovať hračky pre šteniatka?

Najlepšie hračky pre šteňa sú tie, ktoré sa môžu pohybovať a stimulujú lovecké inštinkty zvieraťa. Sledujúc stopu „unikajúceho“ objektu, pes zdokonaľuje svoje motorické schopnosti a rozvíja svalovú hmotu. Pozorovanie pohybujúcich sa hračiek formuje aj zrak - umožňuje správne určenie polohy v trojrozmernom priestore a učí správnemu hodnoteniu vzdialeností.

Hračky pre šteňa by mali slúžiť rozvoju jeho inteligencie. Výcvik mysle podporujú napríklad špeciálne automatické kŕmidlá, ktoré od zvieraťa vyžadujú aktívnu extrakciu potravy. Hra, najmä pri účasti pána, rozvíja šteňa emocionálne. Kontakt s predmetmi rôznych tvarov a textúr slúži k učeniu sa návykov. Samotná hra je pre psa pozitívnym zážitkom a má pozitívny vplyv na jeho pohodu. Navyše, ak sa jej účastní aj pán, vzťah s človekom sa utužuje.


Obdobie výmeny zubov v šteňatom veku je spojené s nadmerným hryzením všetkého. Vtedy stoja za to maškrty pre šteniatka.


Ako vybrať hračky?

Druh hračky by sa mal prispôsobiť veku šteniatka. Dvojmesačnému psovi nekupujte napr. tenisové loptičky ani klátiky, ktoré slúžia do hádzania na veľkú vzdialenosť. Mladý psík sa nesústredí dostatočne dlho na to, aby dobehol k ďaleko hodenej loptičke. Aj keď dobehne na miesto, kde leží hračka, nebude môcť ju zovrieť v ústach. Pri nákupe hračiek pre šteňa nezabudnite, že pomôcky určené pre dospelých psov môžu byť príliš veľké alebo príliš ťažké. Mladé psy často hryzú predmety, pretože ich zuby sú v období rastu a výmeny. Z tohto dôvodu sa musia dodržiavať bezpečnostné pravidlá. Nesmú sa vyberať hračky, ktoré nie sú dostatočne pružné a odolné. Pri použití lana s uzlami na ťahanie (ideálne pre šteňa) sa stimuluje lovecký inštinkt a pomáha sa naučiť pri hre sebakontrole; neťahajte ho však príliš silno, aby ste nepoškodili jeho krehké zuby.


Hračky pre mladšie šteniatka

Potreba hry, pohybu a naháňačky za pohyblivým cieľom vzniká u šteniatka veľmi skoro. Spočiatku sú jeho pohyby nemotorné, chýba im sila a koordinácia. Aj najmladšie šteniatko však bude rado žuť, nosiť v ústach alebo presúvať labkami gumené pískajúce hračky. Plyšové hračky sú pre psíky tiež vhodné - slúžia nielen na ťahanie a žuvanie, ale aj na maznanie. Posledný aspekt má veľký význam najmä v prípade šteniat, ktoré boli oddelené od svojej matky a súrodencov priskoro. Kontakt s plyšovou hračkou do istej miery uspokojuje inštinktívnu potrebu tepla, bezpečia a uľahčuje adaptáciu na nové miesto. V prípade najmenších psov bude vhodným výberom hračka určená hlavne pre mačky - tzv. prút, teda predmet (napr. plyšová myš) zavesená na dlhej gumičke a pružnej tyči. Použitím takejto hračky môžete efektívne stimulovať fyzickú aktivitu vášho šteniatka. Vyberajte iba výrobky, ktoré neobsahujú malé časti a nedajú sa odhryznúť a prehltnúť. Majiteľ by mal mať vždy hru psíka na oku.prút, teda predmet (napr. plyšová myš) zavesená na dlhej gumičke a pružnej tyči. Použitím takejto hračky môžete efektívne stimulovať fyzickú aktivitu vášho šteniatka. Vyberajte iba výrobky, ktoré neobsahujú malé časti a nedajú sa odhryznúť a prehltnúť. Majiteľ by mal mať vždy hru psíka na oku.


Hracie šnúry pomáhajú budovať väzby medzi psovodom a psom. Spoločná zábava je skvelý čas.


Hračky pre staršie šteniatka

Šteňatá vo veku 5-12 mesiacov sú pripravené na intenzívnejšie hry. Dobre pozorujú svoje okolie, ich reakčný čas je veľmi krátky a pohybom sa takmer vyrovnajú dospelým psom. Zároveň majú nevyčerpateľnú energiu. Poslúžia im hračky ako lietajúce taniere či krúžky. Často sa používajú špeciálne klátiky na aportovanie - s úzkou stredovou časťou a dvoma závažiami na koncoch - pripomínajúce tvar činky. Sú ľahké do chytenia a rovnomerne zaťažujú hlavu šteňaťa a zuby. Zároveň sú bezpečnejšie ako lopta, ktorá ak sa dostane do úst, sťažuje psovi dýchanie. Pamätajte, že hračka pre jorkšíra musí mať inú váhu a veľkosť než hračka pre nemeckého ovčiaka alebo labradora. Pri výbere príslušenstva pre šteňa sa preto poraďte so skúseným predajcom, chovateľom alebo veterinárom.


Pozrite sa na ponuku hračiek pre psov


Šimon Wisch

Komentáre

Neboli nájdené žiadne recenzie

Nový príspevok