40 DNÍ NA VRÁTENIE
Len u nás!
DOPRAVA ZADARMO!
Objednávky nad 30 eur

Kategórie

Maltipoo - najdôležitejšie informácie o plemene

Maltipoo je jedným z najslávnejších psích hybridov. Je to vedome premysleným krížencom inteligentného pudla so sladkým, pokojným a veselým maltezákom.

O Maltipoo je veľký záujem. Je jedným z najhľadanejších psov v Európe. Kúpiť tohto štvornožca je možné iba bez preukazu pôvodu, pretože nejde o typické plemeno. Maltipoo sú inteligentní, spoločenskí a priateľskí. Sú ideálne pre rodiny s deťmi.Maltipoo to jedna z bardziej znanych psich hybryd.

Maltipoo – história plemena

V posledných rokoch sú veľmi populárne hybridy. Okrem iných na vrchole dopytu je Maltipoo. Toto meno je kombináciou prvých písmen mien plemien, z ktorých bol vytvorený, v poradí po matke – maltézskom psíkovi a otcovi - pudlovi. V prvej generácii majú jedinci polovicu génov každého z vyššie spomenutých plemien. Kríženie Maltipoo s pudlom alebo Maltézskym psíkom nie je povolené. Šteňatá by vtedy mali 75% génov jedného z plemien.

Maltipoo pochádzajú z USA. Od roku 1995 ho miestne kynologické združenia uznali za plemeno. V európskych krajinách je uznávaný za hybrid. Na Slovensku nie je oficiálna chovná stanica týchto štvornožcov. Tento rozkošník si získal množstvo sŕdc. Z tohto dôvodu sa často objavuje v médiách. V roku 2015 získal na filmovom festivale v Cannes Lucky - biely maltipoo cenu Palm Dog za najlepšiu rolu štvornožca. Objavil sa v portugalskom filme „Arabian Nights“.

Maltipoo je malý rozkošník.

Maltipoo – postava

Dospelí jedinci maltipoo sú asi 20 cm vysokí a vážia 2,5–5 kg. Majú krátke nohy. Vyznačujú sa mierne kučeravou mäkkou, jemnou a viacfarebnou srsťou. Vyskytujú sa vo farbách, ktoré môžete vidieť u pudlov - ich srsť môže byť biela, čierna, strieborná, sušienková, ryšavá atď. Povolené sú všetky druhy farieb. Bežným javom je zmena farby srsti, keď vyrastú, napríklad svetlé šteňatá majú tmavšiu farbu. Biele škvrny na tele maltipoo nie sú ničím nezvyčajným. Najčastejšie sa nachádzajú na špičke chvosta, labkách a na hrudi. Treba poznamenať, že srsť maltipoo rastie po celý svoj život. Aby mu to nerobilo problém a pes vyzeral pekne, sú potrebné pravidelné návštevy u kaderníka. Môžete ho tiež ostrihať sami napríklad pomocou nožníc TRIXIE Nožnice na strihanie psov 18 cm a TRIXIE Andis Shearing Machines Set Type AGC-2 dog new. Skontrolujte ponuku nožníc a stojčekov, ktoré môžu byť tiež užitočné.

Maltipoo – povaha a správanie

Psy maltipoo sú veselé, neagresívne a priateľské. Nepoznajú striedmosť v mazlení a prejavovaní lásky. Sú živé a mimoriadne citlivé. S deťmi sa im žije dobre. Sú veľmi nežní a verní.

Maltipoo veľmi zle znáša neprítomnosť svojho majiteľa. Radi nadväzujú kontakty s inými zvieratami. Je to pomerne tiché plemeno. Je tiež potrebné zdôrazniť, že pri pravidelnom školení sa dajú ľahko vyškoliť. Za priaznivých podmienok sa učia ochotne a usilovne. Najlepšie pre nich je učenie sa hrou, čo ešte viac upevňuje puto s majiteľom. Majú tiež radi prechádzky s možnosťou behu, preto je potrebné zaobstarať si kvalitný obojok a vodítko. Tiež je dobré zaobstarať im rôzne hračky, napríklad TRIXIE Penová loptička, 4.5 cm. Kvôli vysokej inteligencii sa odporúča zakúpiť si vzdelávacie a interaktívne hračky, napr. TRIXIE Hra pre psa - tréning pamäti alebo TRIXIE Hračka pre psa Dog Activity "Flip Board" 3 cm.

Maltipoo – zdravie, starostlivosť, výživa

Priemerná dĺžka života maltipoo je 13–15 rokov. Tieto psy vykazujú vysokú odolnosť voči chorobám. Jedným z najbežnejších problémov je slzenie očí. Pre svoju srsť a chýbajúcu podsadu sú Maltipoo vhodné pre alergikov.

Ich dlhá srsť sa často zamotáva. V boji s týmto problémom vám bude určite nápomocný nástroj FURMINATOR kefa Dematting Tool pre psov a mačky 1ks alebo FURMINATOR vyčesávacie hrabadlo pre dlhosrstých psov - XS. Zaujímavým nápadom je FURMINATOR Bathing Brush kefa pre psov a mačky 1 ks, ktorá uľahčí umývanie srsti maltipoo. Pes vyžaduje časté kúpanie - v priemere každé 3 týždne, takže budú užitočné doplnky z kategórie Starostlivosť o srsť, vďaka ktorým bude váš miláčik vyzerať krásne.

Títo psi sú dosť vyberaví v jedle. Najlepšie je dať im krmivo určené pre malé a miniatúrne plemená psov.