40 DNÍ NA VRÁTENIE
Len u nás!
DOPRAVA ZADARMO!
Objednávky nad 26 eur

Strojčeky na strihanie psov

Strojčeky na strihanie psov

Existujú plemená psov, ktoré vyžadujú pravidelné strihanie a úpravu srsti. Môže to súvisieť s neustále rastúcimi vlasmi, alebo s vystúpením na výstavách. K tak náročným plemenám patria pudlíci, bichoni a maltezáci. Ak máte psa, ktorého srsť by mala byť pravidelne upravovaná, viete že kvalitné vybavenie môže prácu uľahčiť a urýchliť. Naša ponuka zahŕňa značkové zastrihávače psích chlpov, príslušenstvo aj vymeniteľné čepele.Existujú plemená psov, ktoré vyžadujú pravidelné strihanie a úpravu srsti. Môže to súvisieť s neustále rastúcimi vlasmi, alebo s vystúpením na výstavách. K tak náročným plemenám patria pudlíci, bichoni a maltezáčci. Ak máte psa, ktorého srsť by mala byť pravidelne upravovaná, viete, kvalitné vybavenie môže prácu uľahčiť a urýchliť. Naša ponuka zahŕňa značkové zastrihávača psích chlpov, príslušenstvo aj vymeniteľné čepele.

Čo sú strojčeky na strihanie psov? A ako vybrať ten najlepší?

Ponuka strojčekov na strihanie vlasov sa neustále vyvíja a ponuka sa rozširuje. K dispozícii sú novšie a novšie modely zastrihávačov, ktoré umožňujú jednoduché a presné strihanie psov a úpravu ich srsti.

"Baterkové" holiace strojčeky sú tichšou variantou, ale sú menej výkonné než štandardné modely. Takéto zastrihávače umožňujú pohodlnú starostlivosť o menej náročných domácich miláčikov. Baterkové zastrihávače srsti nebudú schopné strihať tvrdé a silné vlasy. Výhodou nožníc, ktoré nevyžadujú pripojenie k el.zdroju, je možnosť ich použitia za všetkých podmienok.

Holiace strojčeky s káblom sú výkonnejšie, vydržia dlhšie a bežia rýchlejšie. Súvisí to však s väčším hlukom, ktorý tieto stroje vydávajú. Čím väčší je výkon strojčeka, tým je drahší. Kvalita holiaceho strojčeka je daná jeho výkonom, čepeľami a materiálom, z ktorého sú vyrobené. Čepele by mali byť silné, odolné a nerezové. Čepele sú k dispozícii v niekoľkých formátoch označených napr. 4F, 5F, 10F, 15F, 40F atď.

Nástavce pre zastrihávač srsti dodávajú účesu hebký vzhľad. Prídavné zariadenia naviac zvyšujú bezpečnosť práce tým, že znižujú riziko kontaktu a poškodenie kože. Nesprávne použité nástavce čepele môžu na srsti vytvoriť charakteristické pruhy. Skúsenosti a schopnosť používať strojček tomu môžu zabrániť.

Ako správne používať zastrihávač psov?

Najprv musíte vedieť, aké plemená psov možno strihať a ktoré nie. Vzhľadom na štruktúru srsti nemusia dorásť dobre alebo vôbec. Navyše musíte presne vedieť, čo znamenajú veľkosti čepele. Čím väčší je počet nožov, tým kratšie je strihanie. Čepeľ 40 je chirurgická čepeľ, ktorá sa používa pred chirurgickým zákrokom na vytvorenie operačného poľa. Strihá sa správne na holú kožu a nemožno ju použiť na žiadny iný účel ako na veterinárnu chirurgiu.

Pes si musí zvyknúť na hluk holiaceho strojčeka a jeho pohyby, preto zo začiatku môže nervózne reagovať. Pre učenie stojí za to používať maškrty a odmeniť psa škrabkaním a hraním.