40 DNÍ NA VRÁTENIE
Len u nás!
DOPRAVA ZADARMO!
Objednávky nad 30 eur

Kategórie

Darček pre psíka na Vianoce. Čo dať psíkovi na Vianoce?

Predvianočné obdobie je plné búrlivých príprav, zdobenia domácnosti a nákupov. Veľa ľudí už v duchu blížiacich sa Vianoc zháňa darčeky pre svojich blízkych. Oblečenie pre psov, hračky pre psov, krmivo pre psov, alebo nebodaj najnovšie vychytávky? Čo sa bude najviac páčiť vášmu psovi?

Vianoce a Silvester nie sú pre psov práve najľahšie a môžu im spôsobiť poriadny stres. Zistite, ako svojho psíka zbaviť stresu a prežite s ním nezabudnuteľné Vianoce.

Psy malých plemien môžu v mrazivých dňoch potrebovať dodatočnú ochranu v podobe oblečenia. Darčekom pre psíka na Vianoce môže byť vianočný outfit.

Hračky pre psov. Interaktívne hračky

Počas prázdnin a dovoleniek rozptyľuje psov takmer všetko. Množstvo hostí, príchody rodín, nové vône, ruch, vianočné doplnky a chutné jedlá v kuchyni. Ktorý pes tomu odolá? Pri veľmi aktívnych psoch, s toľkými atrakciami, môžu byť dokonca problémy s nespavosťou, agresivitou či nutkavým jedením. V takýchto intenzívnych chvíľach je najlepšie psa podporiť a pomôcť mu upokojiť sa. Pred použitím sedatív by ste mali najskôr vyskúšať interaktívne hračky a rôzne druhy doplnkov, ktoré minimalizujú hyperaktivitu psov a neschopnosť uvoľniť napätie. Všetky budú dobrým nápadom na darček pre psa. Zabavia ich na dlhší čas a svojim opatrovateľom umožnia pripraviť sa na Vianoce vo väčšom pokoji.

  • Čuchové podložky – podporujú tréning koncentrácie. Do podložky vložíte pár kúskov svojich obľúbených maškŕt pre psov a prikryjete ich kúskami materiálu z podložky. Pes musí nájsť príchute podľa čuchu a povyberať ich. V závislosti od stupňa obtiažnosti podložky, šikovnosti psa a veľkosti maškŕt môže takáto námaha trvať niekoľko minút až hodinu alebo aj viac! Počas tejto doby sa pes veľmi sústredí na úlohu a nezaujímajú ho iné veci, ktoré sa okolo neho dejú. Spočiatku pes nemusí úplne pochopiť mechanizmus fungovania čuchovej podložky, ale po niekoľkých pokynoch by mal pochopiť, čo a ako.
  • Kong - svetoznáme hračky, ktoré sa používajú na ukrytie maškŕt či dokonca podávanie jedla či pasty v nich. Hračky Kong prichádzajú v rôznych tvaroch a veľkostiach, prispôsobené veku psa. Vyrobené z gumy, ľahko sa umývajú. Rovnako ako podložka na ňuchanie, aj kong zabaví psa na dlhú dobu - aj po odstránení pamlskov pes často hryzie a žuje samotnú hračku. Originál KONG je veľmi odolný a vydrží niekoľko rokov.
  • Pískacie hračky – vyrobené z mäkkých a prírodných materiálov, bezpečné pre psov. Z takýchto hračiek sa potešia najmä šteniatka a mladí psi, vrátane tých, ktorí podstupujú trvalú výmenu chrupu. Medzi takéto doplnky patria štandardné sťahováky alebo plyšové zvieratká, prípadne sa môžete rozhodnúť pre sofistikovanejšie tvary a formy – napríklad hračky s hustými a viditeľnými väzbami, ktoré psom uľahčujú uchopenie a zaborenie zubov do kĺbov. S takýmito hračkami sa môžete hrať spolu so svojím psíkom, čo prinesie veľa radosti obom stranám.
  • Podložky a misky, ktoré spomaľujú jedenie – Takéto misky na kŕmenie sú vhodné pre príliš hltavých psov, znižujú riziko zadusenia jedlom, prehĺtania vzduchu, čo má za následok plynatosť a dokonca aj žalúdočný volvulus. Podložky s výstupkami je možné využiť aj ako formu podávania niektorého z jedál alebo jednoducho pochúťok. Pes bude musieť trochu premýšľať, kým sa dostane k jedlu. Misky na spomalenie jedenia sú dostupné v mnohých veľkostiach, ale skôr podobných tvaroch. Podložky a hry pre psov, do ktorých sa umiestňujú maškrty, však majú rôzne podoby, od tých najprepracovanejších, ako sú cvičné plochy na hľadanie maškŕt, až po neutrálnejšie – bludiská či kladkostroje

Prázdniny môžu byť pre vášho psa stresujúcim zážitkom. Venujme teda našim miláčikom veľa času a doprajme im trochu pokoja a pohody.

Pelech pre psa

Počas Vianoc si každý zaslúži aspoň chvíľu oddychu v teplej a mäkkej posteli. Na dovolenkové obdobie je najlepšie vybrať pelech s farbami, ktoré zodpovedajú prevládajúcemu podnebiu. Veľkosť by sa mala prispôsobiť veľkosti psa a v prípade šteniatok je lepšie kúpiť hneď väčší, aby vydržal dlhé roky. Pri výbere pelechu pre psa sa oplatí dbať na kvalitu použitého materiálu, jednoduchosť čistenia, ako aj preferencie psíka – či preferuje mäkšie alebo tvrdšie pelechy, či najlepšie odpočíva v klbku alebo natiahnutý. Alebo možno váš miláčik uprednostní pelech v podobe jaskyne a búdy pre psa pred veľkým, otvoreným vankúšom na spanie. Všetko záleží na psovi a oplatí sa to pred kúpou pelechu trochu pozorovať, umožní to najlepšie prispôsobenie a spokojnosť psa.

Maškrty pre psa

Zdravé maškrty budú fungovať pre každého psa. Chuť na sladké ich zožerie bez väčšieho dôvodu a s radosťou sa vám poďakuje a pre vyberavejších psov je lepšie vybrať tie s výraznou vôňou, aby psa nalákali. Pochúťky budú ideálne pre už spomínané interaktívne hračky. Oplatí sa teda dať psovi hneď balíček - hračku na maškrty a sadu maškŕt, aby dlhšie vydržali? Zdravé mäsové maškrty pre psov im dodajú živočíšne bielkoviny, ktoré podporujú ich kondíciu. Oplatí sa vyberať krmivá bez pridaného cukru a obilnín, aby váš miláčik počas sviatkov príliš nepriberal.

Prírodné maškrty, ako napríklad jelenie parohy, sú veľmi dobrým nápadom ako darček pre psa. Dlho vydržia, uvoľnia psovi napätie a pomôžu mu upokojiť sa. Pes môže jeden taký paroh hrýzť a brúsiť aj niekoľko dní. Prírodné pochúťky majú aj ďalšiu, veľmi dôležitú výhodu – starajú sa o zdravie ústnej dutiny, masírujú ďasná a odstraňujú zubný povlak. A stužkou ozdobené parohy vyzerajú pod vianočným stromčekom úžasne! Pamätajte však, že parohy nie sú vhodné pre každého psa - nemali by sa dávať šteniatkam s mliečnymi zubami alebo starším psom so zubnými problémami. Pre takýchto psov je najlepšie zvoliť jemnejšie a jemnejšie prírodné maškrty pre psov, napríklad klobásy alebo mäsové cigary.

Darček pre psa by mu mal urobiť radosť. Opatrovateľ najlepšie vie, ako ho potešiť, či už sú to maškrty, oblečenie, hračky alebo nový pelech.

Oblečenie psa je studené

Nie každý pes má rád oblečenie a prijme ho. Darčeky sú predsa predovšetkým o tom, aby bol obdarovaný šťastný, nie v strese. Dbajme teda na to, aby náš miláčik nosenie dobre znášal alebo ho na to začnime privykať v dostatočnom predstihu.

Oblečenie pre psa má dekoratívnu a estetickú funkciu, ale predovšetkým má psa udržiavať v teple a chrániť ho pred nepriaznivými poveternostnými vplyvmi. Svetre, kabátiky a bundy sú obzvlášť užitočné pre psov malých plemien, pre chladných psov, pre psov podstupujúcich liečbu a pre tých, ktorí majú malú podsadu alebo dokonca nemajú žiadnu srsť. Oblečenie pre psa musí dobre priliehať a nesmie zviera obmedzovať v pohybe. O tom, ako si vybrať to najlepšie oblečenie a ako zmerať svojho psa, sme písali už skôr.

Ak vieme, že nášmu psovi sa takéto oblečenie páči a že ho v zimných dňoch potrebuje, výrobcovia ponúkajú okolo sviatkov naozaj krásne vzory a strihy. Pod vianočným stromčekom nájdete svetre vo vianočných farbách, s motívmi vianočných stromčekov, Mikulášov, snehuliakov - po čom vaše srdce túži. Nezabúdajte však, že oblečenie, ktoré nosíte na prechádzky vonku, má v prvom rade zabezpečiť teplo, kým doma, pri vianočnom stole, sa môžete zabaviť so psom oblečeným v krásnom zimnom oblečení.

Ak chceme, aby náš pes v tomto dôležitom období vyzeral sviatočne a nie je presvedčený o tom, že by mal nosiť oblečenie alebo ho jednoducho k ničomu nepotrebuje, môžu byť iné doplnky oblečenia, ako je motýlik alebo šatka, čelenky, stuhy. perfektné riešenie.. S krásnymi vzormi zdobia a rozžiaria nášho miláčika na rodinných oslavách a fotografiách. Uvidíte svojho psíka hrdo kráčať s vianočnou mašľou na krku alebo vzorovaným motýlikom!


Vianočné darčeky pre psov a mačky robia radosť všetkým - ochrancom aj zvieratkám. Veľký zlatý, malý kavalier a mačka - s vianočnými ozdobami čakajúcimi na darčeky,

Pozri aj: Oblečenie pre psa - ako zmerať psa, aby ste vybrali najlepšie oblečenie?

Karolína Luščíková