40 DNÍ NA VRÁTENIE
Len u nás!
DOPRAVA ZADARMO!
Objednávky nad 30 eur

Kategórie

Ako vyrobiť adventný kalendár pre psíkov?

Obdobie Vianoc je úžasné, všadeprítomné svetielka, dekorácie a vôňa pečených dobrôt vás hneď naladí. Milovníci zvierat sa chcú o túto radosť podeliť so svojimi miláčikmi a dať im všetko, čo môžu. Vianoce môžete začať oslavovať už 1. decembra, a to so psím adventným kalendárom!

Vyrobiť si vlastný adventný kalendár odporúčame každému, kto má trochu času popri iných vianočných prípravách. S touto prácou môže pomôcť aj váš pes – môže to byť zábava aj pre neho!

24 paczuszki można wypełnić przysmakami dla psów lub zabawkami tworząc własnoręczny kalendarz adwentowy.

Adventný kalendár pre psov

Tento typ prekvapenia môže mať mnoho podôb, no jedno je isté – každý deň sa musí otvoriť jeden balíček či okienko.

Adventný kalendár v podobe veľkej krabice rozdelenej na 24 dielov môže byť pre psíka skladačkou a čuchovou hrou zároveň. Samozrejme, musíme psovi povedať, ktoré okienko má v daný deň otvoriť, ale dostať z neho darček bude už úlohou psa! Na chvíľu ho to zabaví a vytiahnutie maškrty alebo hračky prinesie veľa radosti. Pre veľmi chtivých psíkov je táto forma adventného kalendára bezpečnejšia - tesne pred podávaním môžete okienko vybrať vy, aby psík neobjavil darčeky zo zvyšných dní.

Aj adventný kalendár vo forme balíčkov vyzerá milo a navyše je možné ho aj niekam zavesiť. Ak každý z 24 balíčkov zľahka zabalíte, váš pes by ich mal vedieť otvoriť. Použitie mäkkého baliaceho papiera poskytne vášmu psovi veľa zábavy pri jeho trhaní a pokusoch dostať sa k darčeku.

Čo schovať do adventného kalendára?

Kalendár musí obsahovať minimálne 24 vecí, môžu to byť maškrty pre psov, tréningové maškrty, maličké hračky pre psov– plyšáky, hryzátka. Ručne vyrobený kalendár sa dá vyrobiť akýmkoľvek možným spôsobom a je obmedzený naozaj len vašou fantáziou! Pamätajte však, že všetko v kalendári by malo byť je určené pre psov a tým pádom by to malo byť bezpečné.

Pomocou papierových vrecúšok si môžete vytvoriť svoj vlastný psí adventný kalendár.

Vyrobte si adventný kalendár!

Pri vytváraní kalendára pre vášho psa je najlepšie vyhnúť sa toxickým materiálom, ako je lepidlo, lepiaca pištoľ, kancelárske sponky a lepiace pásky. Je zrejmé, že používanie adventného darčeka by sa malo vykonávať len pod dohľadom dospelých, ale je potrebné dodržiavať všetky opatrenia - pes môže využiť sekundu našej nepozornosti.

Na výrobu adventného kalendára budete potrebovať: 24 menších darčekov, pero alebo fixku, ozdobný papier, nožnice a podľa typu kalendára: veľkú krabicu alebo 24 menších krabičiek/balíčkov a stužky.

Adventný kalendár pre psov - z kartónu:

 • 1. Pripravte 24 darčekov pre psa.
 • 2. Pripravte si veľkú škatuľu z kartónu, najlepšie nízku, ale širokú.
 • 3. Vnútro krabice rozdeľte na 24 častí a každú z nich oddeľte zvislými stenami.
 • 4. Do každej z 24 častí vložte darček - pár maškŕt pre psov, hračku, hryzátko atď.
 • 5. Zatvorte krabicu vekom.
 • 6. Krabičku oblepte ozdobným papierom.
 • 7. Vystrihnite dvere tak, aby boli tri steny sklopné a každé okno očíslujte. Pre nenásytných psov môžete každý deň vystrihnúť dvierka len od daného dátumu.

Adventný kalendár pre psov - balíčky z papiera:

 • 1. Pripravte 24 darčekov pre psa.
 • 2. Veľkú rolku ozdobného papiera rozdeľte na 24 častí - ich veľkosť prispôsobte vybraným darčekom.
 • 3. Každý z 24 darčekov voľne zabaľte do vystrihnutého ozdobného papiera. Darček môžete položiť do stredu papiera a zabaliť do rolky a stlačiť strany rolky, aby ste vytvorili darček podobný cukríku.
 • 4. Zviažte zovreté konce darčekového cukríka páskou.
 • 5. Každý darček podpíšte číslom od 1 do 24.
 • 6. Balíky umiestnite na bezpečné miesto, kam má váš pes prístup len pod dohľadom.


Kalendarz adwentowy dla psa można wykonać w formie 24 podarunków zapakowanych w ozdobny papier i zawieszonych na tasiemkach.

Domáci adventný kalendár – zjednodušená verzia

Byť zaneprázdnený počas sviatočného obdobia je normálne. Pre tých, ktorí majú najmenej času, ponúkame rýchly adventný kalendár, ktorý je o niečo menej veľkolepý, ale napriek tomu vášho psa prekvapí a poskytne mu veľa radosti.

Pri výrobe zjednodušeného adventného kalendára stačí naplniť 24 ozdobných vrecúšok maškrtami alebo hračkami pre psov a zavesiť ich napríklad na vianočnú reťaz. Obsah vrecúšok je najlepšie prikryť napríklad obrúskami, aby ste minimalizovali unikajúce pachy, ktoré môžu psa zvádzať k rýchlejšiemu zjedeniu.

Ak nemáte čas na domáci adventný kalendár, odporúčame vyrobiť si jeho zjednodušenú verziu alebo kúpiť už hotový. Mali by ste si však skontrolovať zloženie hotového kalendára, aby ste pre svojho miláčika vybrali ten najzdravší, naplnený kvalitnými maškrtami a bezpečnými hračkami.

Pozri aj: Vianoce so psom a mačkou