40 DNÍ NA VRÁTENIE
Len u nás!
DOPRAVA ZADARMO!
Objednávky nad 30 eur

Kategórie

Ako naučiť psa dávať labku? Užitočné triky

Ak chcete, aby váš pes plnil vaše príkazy, musíte byť trpezliví a trénovať ho. Na rozdiel od predstavy to nie je také ťažké! Ukážeme vám, ako naučiť svojho milovaného miláčika dávať labku!

Naučiť sa povel "daj labku" nie je len dobrý nápad, ako spolu tráviť čas, ale môže mu to značne uľahčiť život. Pravidelné dotýkanie sa labiek vášho psa a učenie ho, že ide o normálne gesto, posilnené maškrtou pre psov, uľahčuje starostlivosť o jeho labky. Pes si ochotnejšie nechá ostrihať pazúriky, skontroluje stav vankúšikov labiek a možno mu spríjemní aj návštevy veterinára.

Naučte svojho psa zadávať príkaz "labku"

Ako naučiť psa triky?

Ak váš pes ešte nezvládol základné povely, oplatí sa začať s tréningom pozitívneho odmeňovania. Výcvik vášho psa bude oveľa efektívnejší, ak zavediete tréning postupnej obtiažnosti. Pes sa naučí sedieť oveľa rýchlejšie a ochotnejšie, ako napríklad zhasnúť svetlo alebo priniesť papuče. Ale aj toto sa dá naučiť!

Ale začnime od základov! Budete potrebovať maškrty pre psov a veľa trpezlivosti. Výcvik nezaberie veľa času, len pár minút denne dokáže vášho psa naučiť rôzne triky pomerne rýchlo. Oplatí sa tiež určiť, aké povely budete používať – záleží na vás, na aké slová a ako pes zareaguje!

Triky so šteniatkami

Naučiť sa novému správaniu je pre šteňatá určite najjednoduchšie. Ešte si nevypestovali svoje návyky a sú hladní po lahodných pochúťkach. Samozrejme, môžete naučiť triky aj staršieho psa! Ak ste si adoptovali šteňa, postarajte sa o jeho vývoj správania, aby ste si uľahčili život a zmiernili jeho charakter.

Doplnky na výcvik psov.

Ako naučiť psa dávať povel "labku"?

Začnite prípravou svojho psa – váš maznáčik by mal byť na začiatku čiastočne nakŕmený, dobre oddýchnutý a počiatočný výcvik by mal prebiehať v pohodlí vášho domova. Neskôr by sa mal výcvik presunúť na iné miesta, aby sa pes naučil rovnaký vzorec v rôznych situáciách. To posilní jeho správanie!

Najdôležitejším prvkom tréningu sú...maškrty pre psov! Práve pre nich sa pes zapojí do vykonávania príkazov.

Pes dáva labku.

Tu je 5 jednoduchých krokov, ako naučiť svojho psa dávať labku!

  1. Povedzte svojmu psovi, aby si sadol a vzal si maškrtu.
  2. Poklepte prstom na spodnú stranu labky a pozorujte reakciu.
  3. Ak váš pes zdvihne labku, chyťte ju a povedzte príkaz, napríklad „daj labku“ alebo „labku“.
  4. Odmeňte svojho psa maškrtou.
  5. Opakujte, kým pes nedá labku okamžite na povel.

Tento trik by ste mali praktizovať pravidelne. Cvičte každý deň a nezabúdajte na maškrty! Ak váš pes pozná tento povel dlho, môžete ho použiť aj bez maškrty. Nezabudnite to robiť príliš často, pretože maškrty motivujú vášho domáceho maznáčika k tréningu. Skontrolujte si aj to, ako naučiť psa pýtať sa a vykonávať povel „popros“.

Pozri aj: Ako naučiť psa chodiť na vôdzke?