40 DNÍ NA VRÁTENIE
Len u nás!
DOPRAVA ZADARMO!
Objednávky nad 30 eur

Kategórie

Aké prostriedky použiť, keď domáce prostriedky na blchy doma zlyhajú?

Byť majiteľom štvornohého miláčika nemusí vždy znamenať radosť. Pes, ktorý rád trávi čas vonku, si môže domov priniesť nechcených nájomníkov. Hovoríme o blchách, ktoré sa v krátkom čase množia exponenciálne. Okrem toho, že hryzú, môžu byť prenášačmi vážnych chorôb. Na riešenie tohto problému stojí za to vedieť, čo odpudzuje blchy v dome.

Neželaní členovia domácnosti sa môžu šíriť aj vtedy, keď s nami nežije žiadne zvieratko. Stačí, ak si pár bĺch zvonku premiestnime sami. Najjednoduchší spôsob, ako sa ich zbaviť, je použiť hotové prostriedky proti blchám, ale repelentné tekutiny si môžete pripraviť aj sami. Aké sú najúčinnejšie domáce prostriedky na ničenie bĺch?

Odkiaľ pochádzajú blchy v dome?

Prítomnosť bĺch v dome je pre členov domácnosti skutočným problémom, pretože malé parazity sú nielen na obtiaž, ale sa aj rýchlo množia. Okrem toho uhryznú a môžu prenášať mnohé choroby, ktoré sú nebezpečné pre zdravie.

Blchy nie je ľahké nájsť. Sú veľmi malé - len 2,5 milimetra, takže niekedy ich nie je možné vidieť voľným okom. Môžu sa objaviť aj vtedy, keď nemáme domáce zviera. Ľudské blchy sú však iné ako psie. Nemajú chitínové hrebene, ktoré sú prítomné v blchách, ktoré napádajú zvieratá. Napriek tomu tvrdohlavo hryzú. Rany po uhryznutí nemilosrdne svrbia, čo je prvým znakom prítomnosti nechcených nájomníkov. Ak sa váš maznáčik škriabe viac ako zvyčajne a vaša domácnosť má okolo členkov svrbivú vyrážku, môžete mať problém s blchami.

Labrador v húšti trávy. Z každej prechádzky si pes môže na seba priviesť nezvaných hostí.

Čo odpudzuje blchy v domácnosti?

Mnoho ľudí nevie, ako bojovať s blchami v domácnosti a pomoc hľadá na internetových fórach. Parazity je ťažké vystopovať. Ukrývajú sa nielen v srsti zvieraťa, ale aj v mnohých iných zákutiach. Majú radi vlhké miestnosti, posteľné matrace, praskliny na podlahe a rošty. Môžete sa ich zbaviť niekoľkými spôsobmi. Stačí si kúpiť liek na blchy doma v jednom z blízkych farmárskych obchodov. Môžete si tiež vyrobiť vlastné blšie vody.

Dôležité je, aby sa domáce zviera odblchlo. Na to sa používajú špeciálne šampóny, ktoré sa kupujú na veterinárnych klinikách. Je potrebné ho okúpať a dôkladne opláchnuť srsť a potom česať hrebeňom pripojeným k šampónu. Oplatí sa trvalo chrániť vášho domáceho maznáčika pred blchami pomocou obojku alebo kvapiek. Doma je potrebné nastriekať chemický prostriedok do všetkých zákutí, kde by si blchy mohli urobiť pohodlie. Základom je aj upratovanie a neustále udržiavanie čistoty na izbách, kde sa zdržiavame.

Domáce prostriedky na blchy v dome

Môžete sa zbaviť bĺch pomocou domácich prostriedkov. Ošetrenia samostatne pripravenými tekutinami sa však musia opakovať, pretože blchy môžu klásť vajíčka až 3 mesiace od okamihu označenia ich prítomnosti. Parazity nemajú veľmi radi čajovníkový olej – dostať ho kúpiť v lekárňach, bylinkárňach a drogériách. Niekoľko kvapiek oleja nalejte do vody a výsledný roztok nastriekajte na všetky čalúnenie, soklové dosky, matrace a dokonca aj vankúše a posteľnú bielizeň.

Svetlom môžete sústrediť blchy na jednom mieste. Milujú akýkoľvek druh osvetlenia. Stačí pod lampu umiestniť malú misku s vodou. Toto však nie je spôsob, ako sa ich z domova úplne zbaviť. Postrek domu prostriedkami, aj tými, ktoré si sami pripravíte, je potrebné z času na čas zopakovať. Tiež stojí za to kontrolovať srsť vášho domáceho maznáčika.


Biela dlhosrstá mačka sa škrabe zadnou labkou. Silné svrbenie u domácich zvierat a ľudí môže byť prvým príznakom bĺch v domácnosti.

Texty na blogu nie sú lekárskymi radami a nenahrádzajú návštevu veterinára .